Μεγαλυτερες απογοητευσεις της τελευταιας 10ετιας

περιμενες κατι καλυτερο απ’αυτους ε?

Το μονο μεγαλο πραγμα που περιμενα απο αυτους ειναι οι πο***ες που τρωνε καθε μερα.

οντως…δεν εχουν προσφερει και τιποτα αξιολογο(μαλλον τιποτα απολυτως δεν προσφεραν)
ωστε να περιμενεις κατι απο αυτους…

Σεμνά. Πολύ κακία δεν έπεσε;

Θα διαφωνησω για το Octavarium.Ηταν πιο καταθλιπτικο αλλα πολυ καλο!!!

Χαχα, μπορεί να κλειδώσατε το θρεντ των Τόκιο Χοτέλ, αλλά η οργή των χρηστών βρίσκει κι άλλους δρόμους να εκφραστεί.

Kill Tokio Hotel

Ναι ναι ναι!!Σωστα!!

ο ritchie blackmore δυστυχως…8)
ritchie εισαι ο μεγαλυτερος κιθαριστας ever αλλα το 97 επρεπε να αποσυρθεις…η να κανες κατι αλλο…δεν πειραζει ακομα και ετσι εδειξες ποσο ιδιορυθμος τυπος εισαι…:wink:

Χμμ…

Blind Guardian - A Twist In The Myth
Judas Priest - Angel Of Retribution

Οκ δισκακια, αλλα δεδομενου των προσδοκιων τα θεωρω κατω του μετριου. Βασικα… το Twist ειναι καραμετριο οπως και να το παρεις.

Και φυσικα:
Nevermore - Enemies Of Reality…

το angel καλο ηταν, τι προσδοκιες ειχες απο πριστ σε αυτην τη φαση?

Χμ. Μη ξεχνας οτι μου αρεσε πολυ η Ripper era. Οποτε λογικο να ξενερωσω σε υψιστο βαθμο.

3 κομματια πλεον ακουω απ’ το δισκο (maximum). Τα αλλα εχουν μπει στα αζητητα. Κριμα…:?

Επισης, ουτε απο Guardian ειχα τρελες προσδοκιες, αλλα δε περιμενα να ξενερωσω τοσο ευκολα. Δηλαδη οκ, το ANATO πλεον μ’ αρεσει - διχως να κοβω δα και φλεβα. To Twist… νταξ. Εχει μερικα οκ κομματια. Ως εκει.

Για νορμαλ δισκο του βαζω ενα 7, εως 7μιση. Για Guardian δισκο ενα 2.

Δεν ισχυει αυτο.
Ενας δισκος του 7, ειναι δισκος του 7 ειτε τον εβγαλαν οι Metallica ειτε οι Guardian ειτε το underground γκρουπακι της διπλανης πορτας…

Θα διαφωνησω για το Angel of retribution.Δεν θεωρω οτι εχει να ζηλεψει κατι απο το Ram it down.Επισης πολυ ασχημος δισκος ηταν το Godless Endeavor απο Nevermore.

μια χαρα δισκος το Godless Endeavour και για το Angel οπως εχω ξαναπει νομιζω, ειναι οτι καλυτερο μπορουσε να γινει γιατι οσο να’ναι ειναι δισκος του reunion. Angel, Worth Fighting For και Hellrider ειναι κομματαρες.

Aπό το Angel of Retribution το μόνο κομμάτι που μου αρέσει είναι το Worth Fighting For και μετά η προσωποποίηση της βαρεμάρας (για`μενα τουλάχιστον…)
Το This Godless Endeavor το θεωρώ ένα από τα καλύτερα αλμπουμ της δεκαετίας…

Ουδεμία απογοήτευση, ευχάριστη έκπληξη κατ’εμέ! 8)

Διαφωνω καθετως,και θεωρω το G.D. εναν από τους καλυτερους δίσκους των Nevermore.Οσο για το Angel…των Priest θα συμφωνησω με μερικους προλαλησαντες.Απογοητευση.Εχω απογοητευτει γενικα απο αυτους δισκογραφικα τα τελευταια χρόνια.Πιστευω οτι δεν έχουν κυκλοφορησει μια αξιολογη δουλεια απο το μέγιστο Painkiller και μετα.

Theatre of tragedy-assembly

Eνας σχολιασμος πρωτα(παντα:p )
Το amolad δεν το θεωρω απογοητευση.Κατι τετοιο περιμενα να βγαλουν οι μειντεν.Ειχε ομορφα κομματια και μερικα φοβερα σημεια.Πηγε κοντα στα 2 προηγουμενα αλμπουμς.Ελπιζω το επομενο,μπορει και τελευταιο(συμφωνα με δηλωσεις) να ειναι ενα comeback στα 80s.Και στην τελικη…οπως βγει…

Για το st.anger θα συμφωνησω…Εκτος απο ορισμενα ριφς δεν βρισκω τιποτα σε αυτο το δισκο.Αντιθετα με ψιλοπιανει το κεφαλι μ…:-s …Προσωπικα θεωρω οτι εχει σημασια ποιος βγαζει τον καθε δισκο…Και χωρις να το θελουμε παντα θα υπαρχει η συγκριση με το παρελθον.

Για το γκαρντιαν χωρις να ειμαι ο μεγαλυτερος τους φαν θα συμφωνησω…

Καθολου δεν μου αρεσε το τελευταιο stratovarius οπως και το risk των megadeth(αντιθετα το world… μ αρεσει)…

Metallica - Some Kind Of Monster (το τραγούδι)
μια εισαγωγή και τίποτε άλλο…

  • αστείοι στίχοι:(