Ντροπή σας ρε γαϊδούρια

βασικά πιστεύω ότι πλέον αυτός είναι ο ποιο δόκιμος τρόπος για να ξεχωρίζονται

υπάρχουν οι αναρχικοί και οι γνωστοί-άγνωστοι …

έτερον εκάτερον καλό μου παιδί

κατά την ταπεινή μου άποψη και με την όση πείρα μου προσφέρουν τα 43 μου χρόνια αυτοί που πιστεύουν σε αξίες όπως ελευθερία ισότητα αδελφοσύνη αξιοκρατεία διακαίωμα στην μορφωση στην υγεία στην εργασία σεβασμός στο συνάθρωπο και τις αρχές και τις αξίες αυτές αφενός τις υπερασπίζονται ειρηνικά όταν νιώθουν ότι οι αξίες αυτές κινδυνεύουν αφετέρου αναγνωρίζουν στον άλλο το δικαίωμα της διαφορετικότητας και με όσα έχω δει μέχρι σήμερα ούτε η δεξιά ούτε το ΚΚΕ ούτε οι <<αναρχικοί>> εμπίμπτουν στην παραπάνω κατηγορία

Χαλάτε το τόπικ παιδιά… Το θέμα εδώ είναι η σήψη που παρατηρείται. Όχι η αριστερά και η δεξιά…

Το θέμα αυτό είναι πολύ πιο σχετικό (για παράδειγμα) με τον έλληνα φοιτητή που αντιγράφει, βάζει μέσο για το στρατό και λαδώνει για να πάρει τις πινακίδες του νωρίτερα, παρά με την αριστερά και τη δεξιά…

[SPOILER]γιατί το λες στον Ηρακλή γελάω…:stuck_out_tongue:

Ηρακλή σ’αγαπάμε ε :slight_smile: [/SPOILER]

Ηρακλή μίλα καλύτερα στη μάμμυ (ROCK AND ROSES).[/FONT]

Υπάρχουν οι αναρχικοί, υπάρχουν και οι προβοκάτορες. υπάρχουν όμως και οι βλαμμένοι με τα μυαλά στα κάγγελα που πάνε με την πέτρα στην κωλότσεπη για καφε ξέρω γω. Οι οποίοι όμως μετά από τις βρισιές που τρώνε έχοντας κάνει μαλακία, στρώνουν. Αλλά αυτοί είναι πάντα μια μικρή μειοψηφία.

μπα καλο ειναι να γινευτε συζητηση

προς θεού όχι άλλωστε οι γνωστοί άγνωστοι είναι αναρχικοί που γίναν προβακάτορες

και η περίσσια τόλμη αρετή και η αξιοπρέπεια τους τους οδήγησε στο να κατεβάσουν την σημαία από το πανεπιστήμιο και να την κάψουν έτσι??? ωραία διδάγματα και παραδείγματα…
όσο για το κόμπλεξ της ηλικίας αν είχα κόμπλεξ δεν θα ήμουν εδώ μέσα αντιλαβού???

δηλαδη το καλυτερο ειναι apolitique?

Ζαφείρη, εσύ μίλησες αγενώς πρώτος… Να λες πάλι καλά που επειδή είσαι μικρός σου απάντησε τόσο ευγενικά…

  1. Αυτοί που έκαψαν τη σημαία ανήκουν στην παραπάνω “κατηγορία”. Ντάξει καις τη σημαία μια, δυο, τρεις, καταντάει βαρετό στο τέλος. Άσε που μετά όλοι αυτό θα συζητάνε αντί της ουσίας των πραγμάτων.

  2. Για την ηλικία γενικά μίλησα.

Κάρβου η αγένεια βρίσκεται στο “κυρά μου”; Οκ προσθέτουμε ένα “ι” και λύνεται η παρεξήγηση. Αφού θέλετε να παίζουμε με τις λέξεις.

μα και τους τρελούς με την πέτρα στην κολοτσεπη οπως και κάτι πλουσιόπαιδο που την είδαν και καλά επαναστάτες στους γνωστούς άγνωστους τους βάζω …

α) συνεχίζεται να καταστρέφετε ένα τόπικ που αφορά άλλο θέμα…

β) Ζαφείρη, η αγένεια είναι θέμα παιδείας. Όχι λεξιλογίου. Με το “κυρά μου” απλά μας έδειξες ότι την έχεις. Με το κυρία απλά θα έκρυβες αυτή την έλλειψη τρόπων. Για να μην παίζουμε με τις λέξεις… :wink:

Και για να εξηγούμαι καλύτερα, αν άκουγα άτομο να λέει τη μητέρα μου για παράδειγμα (αν και η Rock&Roses είναι μικρότερη) “κυρά μου”, θα είχε ακούσει χοντρά μπινελίκια. Το σεβασμό τον κερδίζεις με τη συμπεριφορά σου. Και το ποστ το αρχικό σου και αυτό που σου κάνω quote δείχνουν ότι δεν αξίζεις σεβασμό… Απαράδεκτο εις το άπειρο το τελευταίο σου ποστ.

Ον τόπικ: Το θέμα παιδιά, δεν αφορά αριστερά και δεξιά. Σταματήστε να κάνετε τα πάντα λες και είναι γήπεδο. Αφορά τη λογική της αβάντας που έχει η συντριπτική πλειοψηφία των πολιτών (ανεξαρτήτως πολιτικών πεποιθήσεων). Πολύ πιο σχετικό είναι με το θέμα π.χ. η αντιγραφή στις εξετάσεις ή το λάδωμα των εξεταστών για δίπλωμα οδήγησης και το φακελάκι στο γιατρό, παρά το κάψιμο σημαίας…

Ουφ δε το συνεχίζω. Συγγνώμη για τις 2 πρώτες λέξεις ενός εκ των ποστ μου ε. Στο τέλος αυτό θα μείνει - όπως και με το κάψιμο της σημαίας.

kapote μια κυρια με ακουσε να βριζω και ειπε οτι ειμαι αλητης μετα απο 2 μερες την βοηθησα με το καροτσι της λαικης και μου πε οτι ειμαι καλο παιδι
ηθικο διδαγμα δεν κρινουμε τους αλλλους απο μια κουβεντα η πραξη τους

Το ότι κάποιος είναι αγενής και δεν έχει τρόπους δεν σημαίνει ότι είναι ανήθικος ή οτιδήποτε άλλο. Ξεφεύγουμε όμως τελείως εκτός θέματος…

Επιστροφή στο θέμα μας:

Έχει κανείς καμιά ιδέα για την απορία της Princess? Τι μπορούμε να κάνουμε για να σταματήσουν αυτά τα πράγματα?

Τίποτα δυστυχώς γιατί πολύ απλά ο οποιοσδήποτε από εμάς εδώ που γράφουμε και καταδικάζουμε, αν ήμασταν στη θέση αυτών που κατηγορούμε, θα κάναμε τα ίδια και ίσως και χειρότερα. Απλά τώρα κρίνουμε εκ του ασφαλούς. Συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου σ αυτή την κατηγορία φυσικά.

Εγω προσωπικα θα προσπαθησω οταν τελειωσει η εξεταστικη να γραψω ενα κειμενακι και να το μοιρασω στην σχολη μου. Πρωτο βημα ειναι η ενημερωση του κοσμου μιας και το θεμα εχει θαφτει απο τα ΜΜΕ.

News Update

Η πρώην εφέτης Ιωαννίνων έγινε ευρέως γνωστή στην κοινή γνώμη με τις απίστευτες αποκαλύψεις στις οποίες είχε προβεί στις εκπομπές του δημοσιογράφου Μάκη Τριανταφυλλόπουλου. Σύμφωνα με τους τότε ισχυρισμούς της, που δεν απέσυρε ποτέ, είχε κατονομάσει ανώτατους και ανώτερους δικαστικούς, πολιτικά πρόσωπα, δημάρχους και αστυνομικούς για εμπλοκή τους σε κυκλώματα διαφθοράς στους κόλπους της Δικαιοσύνης, ενώ είχε αναφερθεί και στην ανεξήγητη και ανεξιχνίαστη μέχρι σήμερα κλοπή 800 δικογραφιών από το Πρωτοδικείο Γρεβενών.

Ακόμα,
στις 25 Νοεμβρίου του 2004 η Μαργαρίτη είχε καταγγείλει ότι δύο κουκουλοφόροι είχαν μπει στο σπίτι της, την είχαν δέσει πισθάγκωνα σε καρέκλα με καλώδιο και την είχαν κουρέψει. Η Μαργαρίτη επιμένει ακόμη και σήμερα ότι και οι δύο ήταν αστυνομικοί.

Τι να πω ρε, τι να πω…

Λαμπη απο που αντλεις τις πληροφοριες αυτες?

Είμαι δαιμόνιος ρεπόρτερ…:stuck_out_tongue:

μετά από λίγο ψάξιμο, σε blogs και σε σελίδες. Την εκπομπή στον Τριανταφυλλόπουλο την είχα δει και ο ίδιος. Όποιος θέλει μπορεί να ζητήσει και links.
Άλλωστε σε μικρές κοινωνίες όπως αυτή των Γρεβενών, όπου σπουδάζω, μαθαίνονται γρήγορα αυτά…