ΕΜΠ (τρομάρα μας.. :) )

Ένα πουλάκι μου’πε πως είνα αρκετοί “του είδους μας” σ’ αυτό το ρημαδο-forum… Για να οργανωνόμαστε… :wink:

Ποιο είδος όμως???

σε αυτό το φόρουμ ΔΕΝ ακουμπάει κανείς

α. την Σκάρλετ Γιόχανσον
β. τον Γούντυ Άλεν
γ. τον Αρκά
δ. την ΑΕΚ
ε. τους αδερφούς ΜΑρξ

και φυσικά

στ. ΤΟ ΕΜΠ.

αν θέλετε να θάψετε τον γαύρο, το λοστ κ τους βρετανούς ΑΜΑΝ, χώστε άνετα

Σε ποιον πήγαινε αυτό; Κακώς έφτιαξα το topic; :-k

α) Μετρια, υπαρχουν καλυτερες
β) Καλος αλλα υπερεκτιμημενος
γ) Συμφωνω εδω.
δ) Πλεη οφ για ουεφα
ε) Βλεπε β
στ) Δεν θα γινεις επιστημονας ποτεεε-Μηχανικεεεεε μηχανικεεεε
ζ) Αντε γαμησου ρε κακογουστε!

Με αγαπαει. :slight_smile:

Επ! ΕΜΠ for the win :smiley:
Και ναι, είμαστε όντως πολλοί εδώ μέσα!

Μεταξύ μας να γράφουμε! Δε θέλουμε “παρείσακτους” εδώ… :smiley:

επιτελους ενα εμπ-τοπικ

Αααχχχχ…

ΕΜΠ… :καρδούλες: :καρδούλες: :καρδούλες:

Θέλω να πάω πάλι στο ΕΜΠ… :cry:

[SPOILER]μόνο οι εξεταστικές και τα Στοιχεία Μηχανών δε μου λείπουν

τα Στοιχεία Μηχανών τα είπα για να μάθει ο monte να κοροϊδεύει το ΘΡΥΛΟ[-X [-X :stuck_out_tongue: [/SPOILER]

πολυτεχνείο…
φοιτητιλίκι…
μαγεία…

ψάχνω μετά μανίας το μαγικό κουμπί που σε γυρίζει πίσω στο πρώτο έτος της πανεπιστημιακής ζωής.

Το Γούντυ Άλεν τον εχουμε για κανα μπ*υτσο…σταδιαλα με τον καθε ανωμαλο…

karvou και Outshined κι εμένα δε μου έμεινε πολύς καιρός σπουδών… Τελειώνω τρομάρα μου και το μεταπτυχιακό… Μετά ΓΙΟΚ! :frowning:

PS. Στο ΕΜΠ και τη σχολή (χημικών βέβαια!) θα πηγαίνω και μετά, αφού τελειώσω… Δεν αποχωρίζομαι εύκολα τα παλιά λημέρια κ ξέρω ακόμα κόσμο εκεί… :wink:

…αλλά για την ώρα εξεταστική… #-o

Ωπ! Πρέπει να υποστηρίξω κι εγώ δηλαδή τούτο το τόπικ; :stuck_out_tongue:

Αρχή είναι ακόμα, θα εγκλιματιστώ

Αυτό που μπορώ να πω για την Πολυτεχνειούπολή μας είναι ότι είμαστε σε όμορφο μέρος, σχετικά κοντά στο κέντρο, αλλά και μέσα στη φύση. Προχωράμε στα δεξιά (ερχόμενοι απ’τις καφετέριες Ζωγράφου βεβαίως βεβαίως), γυρνάμε δεξιά το κεφάλι, το βουνό ορθώνεται μπροστά μας πελώριο και καταπράσινο, πίσω μας στο βάθος ο Λυκαβηττός, αριστερά κοιτάμε την εντυπωσιακή βιβλιοθήκη. Δέος. Λέμε “wow, είμαστε μηχανικοί” και νιώθουμε περήφανοι. Παντού στα κυλικεία κι απέξω καφέδες, κρέπες, φαγητά, τάβλια. Τα πουλάκια τιτιβίζουν, παππούληδες πάνε βόλτα το σκύλο τους, άλλοι κάνουν τζόγκιν, τοπογράφοι κάνουν μετρήσεις στα χωράφια. Μες το πράσινο. Είναι τόσο όμορφα! :smiley:

Κατα τ’άλλα δεν ξέρω και πολύ τι παίζει στη σχολή, γι’αυτό μ’αρέσει να μου δίνουν συμβουλές οι πιο ΕΜΠειροι. :slight_smile:

έδιτ: άντρες παντού.

καλά είναι γνωστό

the ΕΜΠire strikes back !

ρε τουριστα-Αλοε ποτε τα προσεξες ολα αυτα? περα απο αυτα στον δρομο με τις καφετερειες…

τι εννοείς? Αν δεν έχεις δει τοπογράφους στα χωράφια, τότε ή είσαι τοπογράφος ή δεν είσαι ΕΜΠ…

πολυ εκθεση δημοτικου αυτο :stuck_out_tongue:

Μπα; Λες ε; :-k

Στο πρώτο έτος αυτά έλεγα κι εγώ… Τί όμορφο μέρος, να τρέχεις πάνω στα γρασίδια, να κάνεις πικνικ… :smiley: μετά που τρέχαμε και δε φτάναμε με εργασίες και μαθήματα δεν είχα και πολύ χρόνο να παρατηρώ το περιβάλλον… :stuck_out_tongue:

…αλλά γενικώς καλά πέρασα δεν μπορώ να πω…

Εντυπωσιακή η βιβλιοθήκη; Καλή είναι εμφανισιακά, την τιμήσαμε ουκ ολίγες φορές… Να λειτουργούσε και κανένα PC εκεί μέσα καλά θα’ταν, υπό διάλυση τα έχουν… Κάποτε δούλευαν πάντως… (αλήθεια! :lol:)

Συμβουλές να παίρνεις από μεγαλύτερους… Ειδικά τώρα με την εξεταστική θα τους χρειαστείς… :wink:

Άντρες παντού λες… Καλά αυτό είναι άλλο θέμα… Στη σχολή μας είμαστε 50-50 άντρες-γυναίκες αλλά ξέρω πολλά φυτά (από όλα τα έτη…) που όλο τρέχουν και δε φτάνουν και είναι σαν κατακαημένα… Μια συμβουλή: ΜΗΝ επιτρέψετε να σας τρελάνουν! :wink:

PS. Σαν έκθεση πάντως παίρνεις 10 ’ ! 8)

Ευχαριστώ, βέβαια, στην παρούσα φάση δε μας ενδιαφέρει η έκθεση, αλλά η μαθ. ανάλυση Ι κλπ… :frowning:

Πάντως τα pc-ιά στο PC Lab δουλεύουν μια χαρά, καινούρια είναι. Και στα εργαστήρια ηλεκτρολόγων τουλάχιστον μου’χει πει καθηγητής ότι τα πετάνε συνέχεια και αγοράζουν καινούρια. #-o
Επίσης το Νέο Κτίριο Ηλεκτρολόγων είναι ολλ δε μάνευ :stuck_out_tongue: , σε σχέση με άλλα παλιά κτίρια.

  1. Αμ εσένα καλά σου’κατσε στους χημικούς. Τι να πούμε μεις με τα λυσάρια; :lol: Το πολύ 25% κοπέλες είμαστε.
  2. Λόγω φυτών μάλλον δεν πολυπατάω στο αμφιθέατρο. Δε μπορώ να συναναστρέφομαι με τέτοια άτομα. Διαταράσσουν την ψυχική μου ηρεμία :!: