ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΝΩΘΕΙΤΕ!

Ωρέ καλόπαιδα βρε κουκλάρες όσοι/όσες φοιτάτε αποφοιτήσαμε θέλετε να φοιτήσετε σε ΠΑΝ ΠΕΙ ΟΙΚ ΠΑΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και των λοιπών απανταχού οικονομικών σχολών εμείς τι κάνουμε???
Θα αφήσουμε τους μηχανικούς να έχουν κι εδώ τα πρωτεία???
Ή με την ηχηρή παρουσία μας θα τους δώσουμε μάθημα δυναμικής παρουσίας???
Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά
Για να κάνουμε ένα θερντάκι δικό μας να λέμε τα δικά μας μαθήματα καθηγητές προοπτικές κλπ κλπ κλπ
Έλάτε μη ντρέπεστε
Κάνω πρώτη την αρχή
ΠΑΝ ΠΕΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
Για να βλέπω προσωπάκια
Μη σπρώχνεστε όλοι θα γράψετε

Παλιοζηλιάρα… :smiley:

Ζήηηηλια ψώωωωρα!!! :lol:

To ΠΑΜΑΚ σας παταει χαμω ολους.

Εδώ ξαναπάει το:

Ναι ναι σωστα.
Ποιον ζηλευω?

^ Ξέρω γω, διάλεξε… έχουμε μπόλικους ΕΜΠίτες εδώ… :wink:

Κανω αμπεμπαμπλομ τωρα.

Οικονομική υπολογιστική μέθοδος?

το τειχαλ μετραει???:-s

μετράει
μαζευε κι ας και ρόγες

Bασικά εγώ ακόμα είμαι ένα μικρό τίποτα…:stuck_out_tongue: αλλά θα ξενιτευτώ του χρόνου με το καλό για να πάω να σπουδάσω αλλά όχι την αγαπητή επιστήμη των Οικονομικών δίοτι η μακροεκονομία (η όπως αλλίως γράφεται στα ελληνικά) is not my cup of tea…οπότε από του χρόνου με το καλό management στην ξενιτία:p 8) :smiley:

Τελικά δεν μετράω πουθενάααα:lol:

[FONT=“Comic Sans MS”]Καλώς τον Μανώλη! :slight_smile:
Για μυστήριους λόγους σε είχα για πιο μικρό…:oops:

Μάμμυ… εγώ λογιστική σπουδάζω.!
Το οικονομικό στην Τρίπολη (του πανεπιστημίου Πελοποννήσου) δεν είχε εστία :frowning: και
μιας και δεν είχα μέσο για μεταγραφή έμεινα εδώ στο Τ.Ε.Ι.Πειραιά :slight_smile:

Αλλά θα βγω (όταν βγω :papas: ) λογίστρια όχι οικονομολόγος…
[/FONT]

εεε?που με ξερεις?:-s :-k

[FONT=“Comic Sans MS”]#-o
σόρρυ… εσύ το είχες πει…όταν γιόρταζε ο Μάνος,
είχες πει να πείτε και σε μένα χρόνια πολλά (κάπως έτσι τέλοσπάντων) :stuck_out_tongue:

το “καλώς τον” ήταν γιατί είχα την αίσθηση ότι δεν είχες γράψει πάρα πολύ καιρό…αλλά δε ξέρω…:? [/FONT]

Φιλε Μανωλη μην ανησυχεις το κανει συχνα αυτο να μιλαει σε αγνωστους!!:stuck_out_tongue:

ααα οκ:D .απλως δεν θυμομουν να εχω αναφερει το ονομα μου.θυμηθηκα ομως.δεν ειμαι λιγο καιρο απλως δεν γραφω πολυ γιατι δεν εχω πολυ χρονο φετος.τεσπα ειμαι διοικ.επιχειρησεων χαλκιδα και ξαναδινω μπας και μπω σε πανεπιστημιο ή τουλαχιστον Αθηνα:)

Ωπα τώρα το είδα…Αδέρφιααααααα μου αλητες ,πουλιά…Οικονομικη επιστημη ruleeeezzzz(το λέμε μήπως και το πιστεψουμε κ εμεις…)Προτείνω διημιουργια subforum για μπακαληδες (εε…χμ…economists εννοουσα)οπου θα καταθετουμε τις ανησυχιες και τους προβληματισμους μας , καθως και μυστικα μητυνγκ με ισολογισμους, λογιστικές καταστασεις αποδόσεις ΦΠΑ και σπασιμο επιταγών…Σας αγαπώ αλλα λεω να γινω κομμώτρια…:stuck_out_tongue:

τα ελληνικά πανεπιστήμια δεν σου αρκούν???

Μάμμυ, όταν έχεις τη δυνατότητα να πας σε καλύτερη σχολή από αυτήν που σου επιτρέπουν τα μόρια, το κάνεις φυσικά :wink:

Τόσοι και τόσοι φεύγουν για εξωτερικά τα τελευταία χρόνια.

όχι:p Βασικά είναι πολλοί οι λόγοι που με ώθησαν στο να πάρω αυτή την απόφαση… Από τους βασικούς ότι στα 21 μου θα έχω πτυχίο και θα είμαι έτοιμος για δουλειά, απο την άλλη ίσως θελήσω να μείνω μόνιμα έξω άρα σίγουρα πτύχιο από έξω είναι καλύτερο πόσο μάλλον αν είναι από κάποιο από τα καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου. Εκτός αυτού κακά τα ψέματα πλέον στον χώρο του management οι όροι είναι στα αγγλικά άρα το να τα μάθω στα ελληνικά και μετά στα αγγλικά είναι λίγο pointless κατά την αποψή μου. Στα + ότι το πρόγραμμα για να πας έξω ήταν σαφέστατα πιο ενδιαφέρον από το εννιαίο λύκειο καθώς και η αίσθηση ανεξαρτησίας. Και εφόσον είχα τη δυνατότητα δεν βλέπω γιατί επρέπε να μείνω εδώ όπου το πτυχίο μου στην καλύτερη θα το πάρω σε 4 χρόνια και με αρκετές πιθανότητες ακόμα και μετά απο αυτό να είμαι άνεργος. Είναι και άλλα, όμως αυτά θεωρώ ότι είναι κάποια από τα βασικότερα:)