ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΝΩΘΕΙΤΕ!

Και εγώ στο ΠΑΠΕΙ ήμουν, στο ΟΔΕ. Μπήκα το 2002. Φοβερός ο κύριος Ευρώπη “Γιατί είμαστε Ευρώπη”. Ο αγενέστατος τύπος στη διανομή των βιβλίων… κάθε φορά που ήταν να πάρω βιβλία πήγαινα με ένα κόμπο στο λαιμό. Και οι καθηγητές καρτούν π.χ. Καζαντζής (τι γυαλία ήταν αυτά που φορούσε;;;;;):lol:

Αμαν και αλλοι Οικονομολογοι8O:?..
Δεν θα λεγα οτι οικονομικη επιστημη rulez,ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πιο γοητευτικες…Η πολιτικη οικονομια απο την αλλη ναι.Ρουλζ…
ΚΑΙ ΗΜΑΡΤΟΝ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΞΟΦΛΗΜΕΝΑ ΜΙΚΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ.Ανοιχτη σκεψη σου λεει μετα…

Νταξ, είμαι γκέυ σε σχέση με τους περισσότερους αλλά στο ΔΕΣ (Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών) στο ΠΑΠΕΙ έχουμε και εμείς κάποια μαθηματάκια σχετικά με το θέμα… Θέλω να κάνω και μεταπτυχιακό οικονομικό βασικά και ψάχνομαι πολύ τελευταία. 'Οσο για το παλιό κτίριο, τα σπάει, άσχετα αν πρέπει να είναι το μοναδικό στον Πειραιά που έχει τούρκικες (?) τουαλέτες.

Παντελής Παντελίδης? Κύπριος? Ήταν συμφοιτητής και φίλος της μαμάς μου… Ό,τι να ΄ναι

Ωπ ΔΕΣ Πειραια βλεπω εδω! Γνωριζομαστε αραγε?:-s

Respect στο παλαιο κτιριο… χωρις αυτο, ακομη θα χρωστουσαμε, θα χρωστουσαμε, θα χρωστουσαμε…

5o έτος here, 4 μαθήματα για πτυχίο… Δεν ξέρω κανέναν Γιάννη, αλλά γενικώς δεν ξέρω πολύ κόσμο γιατί έχουμε πολλά παιδια κουμπιά τρομάρα μας. Από μακρυά και αγαπημένοι. Πιθανόν να γνωρίζω τη φάτσα σου βέβαια…

Εγω 4ο, αν και ηλικιακα επρεπε να ειμαι 6ο καθως αποφασισα να δωσω 2η φορα πανελληνιες μετα απο 2 χρονια… Παω για πτυχιο Σεπτεμβρη υποτιθεται, αλλα και 4-5 μαθηματα να μεινουν για 5ο ετος δεν θα με πειραξει ιδιαιτερα. Θα καβατζωνω και αδειες απο τον στρατο να τα δινω.

Καλη επιτυχια φιλε, με το καλο να ξεμπερδευεις…

Φίλη :slight_smile:

Συγχωρεστε με δεσποινις…:slight_smile:

Οπως και να χει καλο πτυχιο ευχομαι

Και αμα εχεις κανα τροπο να περασω επιτελους Κανελλοπουλο, μιλα… θα τον δωσω για Ν φορα :roll:

Ο Κανελλόπουλος τι μάθημα σου κάνεί; γιάτί έχουμε και στο ΟΔΕ Κανελλόπουλο

Δικαιο Ευρωπαικης Ενωσης… Εσεις μαλλον εχετε εναν συνονοματο που κανει Μακρο, Μικρο κτλ

Ένας με μούσι δεν είναί; Μας έκανε και εμάς Δίκαιο Ευρωπαϊκής Ένωσης

http://www.unipi.gr/faculty/dep.php?dep=pankan

Ναι αυτος:papas:

Ενταξει ειναι καλος στο αντικειμενο του και κανει και σχετικα καλο μαθημα, αλλα στις εξεταστικες ειναι ανελεητος…

Ναι καλό μάθημα κάνει. Εγώ τον είχα στο πρώτο έτος και το μάθημά του εξεταζόταν μαζί με το δίκαιο περιβάλλοντος και το αστικό δίκαιο (έβγαινε ένας βαθμός). Δεν είχα πρόβλημα να τον περάσω αλλά δεν είμαι και το πιο αντιπροσωπευτικό άτομο. Δεν ξέρω τι ύλη έχετε στο ΔΕΣ αλλά αν θες μπορώ να σου δώσω σημειώσεις μου

Σας ευχαριστώ!

Όσο για τον Κανελλόπουλο και εγώ 3η φορά πέρασα νομίζω…Δεν έχω καμία ιδιαίτερη συμβουλή, διάβασμα διάβασμα διάβασμα?
Ασδεράκη? :stuck_out_tongue:

Ωπ,τωρα το πηρα χαμπαρι αυτο εδω!Οικονομικο ΑΠΘ for ever ξερω εγω ενταξει

Παιδια καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,
Δεν ξέρω αν η ερώτηση μου είναι στο σωστό topic,αλλά ελπίζω να με βοηθήσετε αν γνωρίζετε.
Τελείωσα οικονομικό και σε μια αναζήτηση για μεταπτυχιακά και mba έπεσα πάνω στο Πανεπιστήμιο της Πατρας.
Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι δεν ζητάει απαραίτητα προυπηρεσία,ούτε GMAT και είναι και δωρεάν.
Ολα αυτά μου φαίνονται κάπως περιέργα.
Εχει ακούσει κάνεις κάτι για αυτό το μεταπτυχιακό και το πανεπιστήμιο της Πατρας κατ επέκταση?
Πιστεύεται ότι αξίζει τον κόπο ή θα χάσω τσάμπα 2 χρόνια από τη ζωή μου?
Σημειωτεόν δεν έχω εργασιακή εμπειρία και δεν το σκέφτομαι καθολου για εξωτερικό.
Περιμένω τις απόψεις σας,ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Για σας, εχω 2 ερωτησεις, θα ηθελα να μαθω πoια η σχέση της επιχειρηματικοτητας με τo επιχειρηματικό κέρδoς και ποια ειναι η σχεση του πραγματικου με τον ονομαστικο μισθο (τα δεινω εξετασεις)

Ερωτησεις Πιστοποιησης Γραμματεων Δ/νσης…σωστα; Δεν νομιζω να εχουν βγει ακομα οι ημερομηνιες πιστοποιησης

Ναι! εναι ερωτησεις πιστοποιησης και αυτα τα δυο δεν τα εχω βρει.