ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΝΩΘΕΙΤΕ!

Θεε και κύριε

Για όνομα…

Και Καρβούνη είχαμε, και Φούντα και το Θεο Παντελιδη που μια φορά κλείστηκε στο ασανσερ και γέλαγε όλη η σχολή με τις κραυγές του “Καθηγητής Παντελίδης!! Ανοίξτεεεεεε”

Rock n’ Roses μη μου πείς ότι θυμάσαι και τον λεγόμενο “Περουκα”, αυτός με το περίεργο λίγο πλαστικό μαλλί σαν περουκίνι, που ήταν βοηθός και όποτε πήγαινε επιτηρητής κοβόταν τα 4/5 του αμφιθεατρού?

Γεια και απο εμενα
Εγω τελειωσα τις σπουδες στιν Αγγλια, Huddersfield & Bristol.

Στο ΠΑΠΕΙ εδωσα για το @@@μενο ΔΙΚΑΤΣΑ 6 Μαθηματα

Εαν θυμαμε καλα ειχα δωσει Οικονομετρια 1-2, Σπυρατου, Μικρο και Μακρο και τον περιβοητο Δρακο:lol:

Παλιες εποχες…

Εντάξει αυτό το σκηνικό και που το φαντάζομαι μόνο αρκεί…!
Παντελίδης με το απτόητο ύφος της σαλαμάνδρας (σε μάθημα επιλογής για να μας πείσει):Το εξής μάθημα έχει τεράστια ποσά μικροοικονομίας.Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να έχετε αριστεύσει στο μάθημα μικροοικονομία 1.(το 60% 4ετών φοιτητών το χρωστάει ακόμα)

Πιστευω αξιζει μια αναφορα και ο μυθικος παππους που μοιραζε βιβλια μεχρι προπερσι, αν και τον πηρε το ματι μου και περσι… ο ορισμος της ευγενιας:lol: Για αυτο και οι φοιτητες του εχουν κανει “αφιερωσεις” στην πορτα.

Ο μόνος μυθικός παππούς είναι ο Ευρώπης.Όταν τον πετυχαίνω πρωί 8-9 κυρίως τραγουδάμε μαζί καζαντζίδη:lol:

Ποιος ειναι ο μυθικός παππούς, αυτός ο ασπρομάλλης με την τσιριχτή φωνή που τον ακούγες από όποιο σημείο του ΠΑ.ΠΕΙ και αν βρισκόσούν?

Ναι που βγαίνει ανα διαστήματα και φωνάζει ΕΕΕΕΕΕΕΕΥΡΩΠΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣ!

Ο Ευρώπης είναι ήρωας!!! Αυτός και το ελιξήριο απέναντι είναι ότι καλύτερο είχε να δείξει το Πα.Πει.

+100 :wink:

Και ο γκεούλας στο βιβλιοπωλείο δίπλα απο το ελιξήριο, δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει ακόμα…

Το βιβλιοπωλείο υπάρχει ο γκέυ δεν υπάρχει!

Κάνας ασοίτης δεν υπάρχει εδώ μέσα???Μόνο Πα.Πει μαζεύει το φόρουμ μου φαίνεται…Εγώ πάντως στο λο/χρη είμαι στην ασοε…

ρε μη μου πεις ότι λες το ντοκόπουλο το βοηθό του συνταγματικού???
ωρε γέλιο θυμάμαι τον είχα επιτηρητή στην οικονομική 2 και διάβασε την le monde και αλίμονο έτσι και ακουγόταν η παραμικρή φασαρία σου πέρνε την κόλλα
ρε σεις τι είδα στο σάιτ έγινε καθηγήτρια η κορνηλία δελούκα??? και η Νίνα Παζαρτζή???
Ημαρτον ρε σεις Ήμαρτον
Ε αφού γίναν αυτές οι δύο όλοι μας έχουμε ελπίδες :lol:

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ

Αυτός είναι, δεν μου ερχόταν με τίποτα το όνομα του, καλά που μερικές έχετε και μνήμη. Θεός ο Ντοκό δεν πρέπει να έχει υπαρξει πιο αντιπαθητική φυσιογνωμία στα χρονικά των αμφιθεάτρων.

Όσο για τις άλλες τις έιχα για λίγο σε ψιλομούφες μαθήματα επιλογής και τέτοια. Καλά εσύ πότε ήσουν?
Δεν παρακολουθώ καθόλου τα πρόσφατα γεγονότα στο ΠΑΠΕΙ δυστυχώς

Lunatic τσεκαρε μια πι εμ

Mπήκα το 1983 και τέλειωσα αρχές του 1988…
Εσύ?
Ρε σεις Σταυρόπουλο ποιός πρόλαβε???

Α εισαι του παλιου κτιρίου εσυ.
Εγω ήμουν το 1993 -2001, με στρατο και δουλειά βέβαια ανάμεσα. Μέχρι το 98 παρακολούθούσα και μερικα μαθήματα, μετά μόνο εξετάσεις.

Σταυρόπουλος κάτι μου λέει, αλλά αδυνατώ να θυμηθώ…

Ρε παιδία , εγώ φέτος δίνω πανελλήνιες και σκέφτομαι να δηλώσω οικονομικό , τι μου προτείνετε?
Είναι πολύ δύσκολα τα μαθήματα?Απο επαγγελματική αποκατάσταση πως είναι?
Όποιος μπορεί να μου πεί δυο λόγια σχετικά με την πορεία του οικονομολόγου θα του είμαι ευγνώμων , ευχαριστώ!