Χειρότερο ροκ/μέτσαλ κλισέ

Kαλά είναι!

Εσύ πας για ψυχολόγος!

πάχος, απλυσιά, πατομπούκαλα, και γένια με μπλούζες α) manilla road ή β) My dying bride. ( αυτοί μπορεί και να μην βρωμανε)

Κι εγώ ποτέ δε συμφώνησα με την άποψη ότι πρεπει το είδος της μουσικής που σου αρέσει να
φαίνεται απο τον τρόπο που ντύνεσαι ή συμπεριφέρεσαι. Δε νομίζω ότι αυτά τα δυο συνδέονται.
Γι αυτό και αρκετες φορές έχω ακούσει την ερώτηση: "ΤΙ??? ΑΥΤΟΙ αρέσουν σε ΕΣΕΝΑ??

Και για να απαντήσω στο τοπικ με τα κλισε, αυτό που μου τη σπαει στους μεταλλαδες (εκτός βεβαια απο τη λέξη
“μεταλλάδες” και γενικά ολα τα ταμπελακια-ονοματα σε -αδες) ειναι το ποσο απολυτοι και στενομυαλοι ειναι στη μουσική.
δε δέχονται να ακουσουν τπτ αλλο εκτός απο μεταλ ακριβως επειδή δεν ειναι μεταλ. Και γενικά οι παρωπίδες σε οποιοδήποτε θεμα παντα μου την εσπαγαν.
συμφωνώ σε αρκετά σημεία με το μανος87.

Η εισαι τρου ή δεν εισαι μεταλ.Εγω αυτο πιστευω.Ολοι οι μπουζουκοκλαμποαλτερνατιβοροκαδες ειναι φλωροι.
Μονο εμεις οι μεταλλαδες αξιζουμε νοητικα και μουσικα και γενικα,-ικα.

Τωρα οι φιλοσοφιες που λετε οτι υπαρχουν ξερω γω και αλλα γουστα και οτι αρεσει σε μενα δεν πρεπει να αρεσει σε ολους ειναι βλακειες.Αμα εχετε γνωμη να την κρατατε για τον εαυτο σας και αν δεν ακουτε manowar να πατε να πεσετε απο γκρεμο.

δεν συμφωνω!πιο ανοιχτομυαλος απο τον ανοιχτομυαλο ελληνα μεταλλα δεν υπαρχει!

καταρχας ακουει μεταλ και με τον καιρο ακουει και κλασσικο ροκ\hard rock.
οταν θα περασει απο το σταδιο του prog\power θα ακουσει και λιγο κλασσικη μουσικη.ο οπαδος του ατμοσφαιρικου μεταλ θα παει αναγκαστικα στις ριζες του ηχου,δηλαδη το γκοθικ.ο επικ-φολκ blackas θα ψαξει και λιγο το φολκ.αμα παει σε Industrial black θα ακουσει και λιγο ηλεκτρονικη.(γενικα οι καμμενοι με νορβηγια θα ακουσουνε απο folk μεχρι lounge Και jazz)
στις θρας παρορμησεις του θα ψαξει και λιγο πανκ
με το καιρο επισης αρχιζει και γουσταρει ονοματα ποπ\ροκ (ή τα γουσταρε επειδη τα ακουγε απο μικρος)
επισης καποιοι γουσταρουν και χιπ\χοπ ραπ
τελος βαλε σαν ελληνες που ειμαστε ακουμε και τα ελληνικα.χαχαχαχα

Πραγματικα δεν μας ποιανει κανεις!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΟΦΦ ΤΟΠΙΚ:

[SPOILER]Σε παρόμοια συζήτηση με έναν φίλο είχαμε καταλήξει στο να διαφωνούμε στο πώς λέγονται αυτοί που πουλάνε δάδες. Εγώ επέμενα ότι λέγονται δαδαδάδες

και το μαγαζί που πουλάει τις δάδες λέγεται δαδαδάδικο κατά συνέπεια.[/SPOILER]

Ε ντάξει, όμως αυτά ισχύουν για όλους ανεξαρτήτως χώρας. Μόνο στην τελευταία πρόταση με τα ελληνικά διαφέρουν οι ντόπιοι μας.

Xμμμ τίποτα απ’ όλα αυτά.

Ίσως ο Steven Tyler (φουλάρια).

Παρότι ΘΕΟΣ!

ναι βρε
πλακα εκανα
γι’αυτο ειπα ανοιχτομυαλο ΕΛΛΗΝΑ μεταλα!!χαχαχαχ

ον τοπικ παντως
εχω ξανακανει αυτη τη συζητηση

ο μεταλλας που εχει φυγει απο την εφηβια και γουσταρει γενικα τη μουσικη μπορει να ακουσει οντως τα παντα!

το αντιθετο δεν το χω συναντησει μεχρι τωρα!

μ’αρεσουν ολα αν και δεν τα κανω ο ιδιος, αν ομως και ο Coverdale περνιεται για κλισες, τοτε αυτος χωρις αμφιβολια…

oπου καποιοι = Voider. :stuck_out_tongue: ειδικα αφου ανεφερες Industrial black (που ειναι το αγαπημενο μου ειδος) ειμαι σχεδον σιγουρος :lol:

οχι να το παινευτω, αλλα δε νομιζω να ακουει αλλος true black metalας Funeral Mist και στο καπακι Dr. Dre… παιζει να μαι μοναδικος στο ειδος μου! :smiley:

Mάλλον τα καρφιά…

Ειχα διαβασει σε μια συντευξη οτι το χειροτερο κλισε ειναι, το οτι ολοι ειμαστε μαλλιαδες, φοραμε μαυρα, πινουμε μπυρες κ κηνυγαμε δρακους:p :lol:

Δεν μπορω να θυμηθω ποιον ειχαν ρωτησει και απαντησε τα παραπανω:-k

Το ποσα cd εχει ο καθενας και καλα για ειναι πιο φερεγγυα η γνωμη του γενικώς…Κατα τα αλλα metal Ελλαδα και κλισε πανε πακετο…

+1
Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει έναν λόγο για τον οποίο έχει προστεθεί ο Coverdale στο poll

Τα καρφιά μάλλον ;Ρ
Αν και ο καθένας ό,τι γουστάρει κάτι… Αν δω όμως κάποιον με μπλούζα μπάντας, παραφορτωμένο με καρφιά και άλλα αξεσουάρ, μάλλον για ποζέρι θα τον περάσω, ειδικά αν είναι πιτσιρικάς. Αλλά, ισχύει αυτό που είπα, πως ο καθένας ό,τι γουστάρει κάνει και φοράει κλπ

λιγα με τα καρφια:lightsabre:

κατα τ’αλλα το μεταλ ειναι αψογο

A!
Βρηκα ενα:

Metallica vs. Maiden

-Είναι ξανθός
-Τον θέλουν(θελάνε?) σχεδόν όλες οι ελληνίδες ροκούδες
-Τραγουδάει σαν τον Page
-Έχει πουλήσει

όπως βλέπεις απο επιχηρήματα άλλο τίποτα:p

ον τόπικ

ποιο εκνευριστικό είναι η προσπάθεια κάποιον να αποδείξουν ότι ξέρουν πιο σπάνια και λιγότερα γνωστά πράγματα απο ότι όλος ο υπόλοιπος κόσμος οπότε είναι και πιο τρού.Επίσης το όλο θάψιμο προς κάποιες μπάντες εκτός μέταλ ήχου.

:lol: Λοιπόν και η κατάρριψη!!
1.Δεν είναι απλά ξανθός.Είναι ωραίος ξανθός.
2.Ναι.Τον θελουΝΕ!!.Λόγω του 1
3.Όχι.Η χροιά της φωνής του είναι πολύ διαφορετική και πολύ πιο σέξυ.
4.??:-k Τί εννοείς?