Να κάναμε καμιά εκδρομούλα Βουλγαρία?

Λοιπόν…παιδιά είδα οτι στη Βουλγαρία έχει πολύ καλό και φτηνό πράγμα φέτος (Metallica, Kiss, Bon Jovi, Lenny Kravitz κτλ.) και είπα να κάνω ένα τόπικν για να κανονίσουμε όσοι θέλουμε να πάμε σε κάποιο από αυτά, ωστέ αν πχ μαζευτούν αρκετά άτομα να κλείσουμε ομαδικό εισιτήριο για τραίνο που είναι πιο φτηνό ή έστω να έχουμε κάποιον για παρέα μαζί μας στο ταξίδι. Ξεκινήστε συμμετοχές, πείτε από που ξεκινάτε και για ποια συναυλία ενδιαφέρεστε. Εγώ πχ σκέφτομαι Metallica και Βon Jovi που δε θα τους δούμε εδώ ! :frowning:

O Kravitz ακυρωσε την ευρωπαικη περιοδια

http://www.rocking.gr/article4269.php

Καλημέρα και από μένα

Ξέρει κανείς πόσες ώρες είναι Σόφια με τρένο??

Καλημέρα!Λοιπόν Θεσσαλονίκη-Σόφια είναι περίπου 8 ώρες.
Από την Αθήνα δεν ξέρω αν φεύγει τρένο κατευθείαν για Σόφια από Θεσσαλονίκη φεύγει σίγουρα

8 ώρες!!! και άλλες 5 από Αθήνα 13!

Αεροπλάνο και πάλι αεροπλάνο!

Kρίμα για τον Lenny ! :frowning:

15 ευρώ το εισιτήριο, για ηλικίες κάτω των 26 για εκείνη την περίοδο κόβουν 25%, με επιφύλαξη.

…και καλά έκανες φίλε μου! εγώ ψήνομαι για KISS, που θα έχουν φθηνότερο εισητήριο (και τα παρελκόμενα της Βουλγαρίας :wink: )

Και μην ξεχνάμε και τους Manowar E?

Όχι, Θεσσαλονίκη - Σόφια είναι 6 ώρες. :slight_smile: Έχει δυο τρένα κάθε μέρα (ΟΣΕ). Το πρωινό φεύγει 06:15 το πρωί και φτάνει Σόφια 12:20.

Tα εισιτήρια για Metallica κυκλοφορούν σήμερα - 25 ? (μπροστά από τη σκηνή).

Καλημέρα, παιδιά. :slight_smile:

Καλημέρα, καλώς ήρθες και ευχαριστούμε για τις πληροφορίες :wink:

Ωραια ολα αυτα,μηπως υπαρχει και κανενα λινκ του φεστιβαλ;

25 ευρά; 8O μήπως να το ξανασκεφτούμε…; σοκ

Δεν είναι festival φίλε μου, είναι ξεχωριστές μεμονομένες συναυλίες ! Bon Jovi δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα, αλλά Μetallica αν κάνεις μια βόλτα στο site τους, θα δεις ότι έχουν κλείσει… :wink:

A,ok…ευχαριστω…

Eυχαριστώ πολύ, Cozy. Καλώς σας βρήκα. :slight_smile:

Ναι, Aloe, 25… Κι εγώ έδωσα 80 ευρώ πέρυσι το καλοκαίρι. lol

Ναι, δεν είναι φεστιβάλ.

ΥΓ. Λέω να πάω και στη συναυλία των Ministry.

Ministry ακουω…Καπου εδω εμφανιζεται ο ChrisP…

Και στο rockwave μεμονωμένη συναυλία ήτανε.

εγώ σαν metallifan που είμαι έχω ήδη αρχίσει να το ψάχνω, θα περιμένω ακόμα λίγο για τις επόμενες συναυλίες τους…

Σημείωση: Έχει 3 δρομολόγια τρένων, πιο συγκεκριμένα (από την ιστοσελίδα του ΟΣΕ):

Αμαξοστοιχία Ώρα Αναχώρησης Ώρα Άφιξης
460 00:04 08:10
360 06:16 12:20
362 17:39 23:35

Τιμή 15.4 Ευρώ για τη Β’ θέση. Προφανώς μόνο το νυκτερινό δρομολόγιο θα κάνει 8 ώρες. Δείτε όμως κι αυτό το σύνδεσμο!

εγω ψηνομαι για 25 ιουλιου…γυρω στα 30€ το φθηνοτερο εισητηριο οπως ειδα στο σαιτ http://www.eventim.bg/