Να κάναμε καμιά εκδρομούλα Βουλγαρία?

τι εγινε ρε παιδια? την παρατησατε την ιδεα για εκδρομη ή εστω εισιτηρια απο δω?:S

Γεια σε ολους.Εχει ψαχτει κανεις για το festival στην βουλγαρια τελικα?Τα εισιτηρια κοστιζουν 25,35,45ευρω για 1,2 και 3 μερες αντιστοιχα.Το προβλημα ειναι στην μετακινηση γι αυτο αν εχει ψαχτει καποιος κυριως απο θεσσαλονικη ας βοηθησει

Από εδώ θα προτιμούσα τρένο. 15 Ευρώ, 6 ώρες περίπου, με 3 τρένα κάθε μέρα. Δε ξέρω αν τελείωσαν τις εργασίες στις ράγες ως τη Σόφια, ειδάλλως τρένο μέχρι ένα σημείο και από εκεί κτελ με δρομολόγιο που διαρκεί περίπου 1 ώρα. Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε 1110, γραμμή ΟΣΕ!

Παίδες, λόγω της κολοσχολής μου (Ιατρική) ένα από τα πολλά προβλήματα που έχω από την έλλειψη χρόνου, είναι ότι χάνω συναυλίες που με ψήνουν άσχημα είτε λόγω εξεταστικής (Opeth, Metallica, Obituary) είτε επειδή θα λείπω εξωτερικό (Madball).

Όμως, στις 28 Οκτωβρίου, που είναι και αργία, και δεν έχει κολοεξεταστικές κτλ, παίζει η Tarja στη Σόφια, με το εισητήριο να κυμαίνεται στα 10-13 ευρώ από ότι είδα στο internet!!!
Σίγουρα δεν με πορώνει όπως οι μπάντες που προανέφερα, αλλά είναι μία από τις αγαπημένες μου τραγουδίστριες, και για εμάς εδώ πάνω (Θεσσαλονίκη) το να πας Σόφια,είναι σαν να κατεβαίνεις Αθήνα από ώρα και λεφτά. 5μιση ώρες με το τρένο στην ίδια τιμή. Και σκεφτείτε πόσο θα έκανε η Tarja στην Αθήνα…
Εγώ λογικά θα ανέβω μαζί με 2-3 φιλαράκια.
Το ψήνει κάνας άλλος?:-k

Aν καποιος θελει εισητηριο για Metallica,εχω ενα περισιο των 20ευρω.Ας με παρει τηλ :6974405062 Φωτης

Φιλε ποσταρε το και στις αγγελιες…Θα εχεις κι αλλες προτασεις…

Αυτο που κρατας στα χερια σου ειναι χρυσαφι…

… To οποιο ομως ειναι λιγο της τελευταιας στιγμης…!

Δεν πειραζει παιδια,και εκει θα το δωσω…Αλλα και να μεινει,δεν με χαλαει,20 ευρω ειναι μονο…

Ρε μάγκες!
Δεν πήγε κανένας Slayer - In Flames να μας πει εντυπώσεις ???

Κάναμε την μακακία που δεν πήγαμε τουλάχιστον να μάθουμε τι έγινε !!!

Παιδιά,εγω 27 του μηνός θα παω Βουλγαρία για Crematory!Ενδιαφερεται κανεις;
Πληροφοριακα
το εισητηριο του τραινου να παμε και να ερθουμε θα κοστησει 49,5 €
το εισητηριο της συναυλιας ειναι 25λεβ = 12,5 €
και αν θελετε για το βραδυ μετα το τελος της συναυλιας να κοιμηθειτε σε κρεββατι,ειναι αλλα 20€ (υπαρχουν και αφθονα παγκακια στη Σοφια :stuck_out_tongue: )

Ωπ! Δεν ειχα πάρει είδηση αυτό το θρέντ…

Λοιπόν, εγώ είχα πάει το καλοκαίρι Σόφια για Μετάλλικα. Υπάρχει μια γραμμή τρένου την ημέρα Αθήνα-Σόφια (70 ευρώ πήγαινε-έλα) με στάση/ανταπόκριση Θεσσαλονίκη. 15 ώρες δρόμος όμως… και ο καρβουνιάρης δεν είναι και ό,τι καλύτερο… :-k

Τα εισιτήρια είναι πάμφθηνα, (20 ευρώ Μετάλλικα) και η ζωή στη Σόφια το ίδιο. Με 5 ευρώ μπορείς να φας και να πιείς του σκασμού. Σημ.: Η μπύρα σε μαγαζί έχει 0,75 ευρώ!

Αρνητικά: Οι Βούλγαροι σε γενικές γραμμές δεν πολυ-μιλάνε Αγγλικά. Στη Σόφια δεν είδα πουθενά ταμπέλες στα αγγλικά, μονο βουλγάρικα. Και αν είναι για εκδρομή, αξίζει μόνο για Σόφια ή Φιλιππούπολη(Πλόβντιβ). Κάτι Καβάρνα κλπ είανι στου Διαόλου τη μάνα, και πάς μόνο με τρένο.

Αν πάρει το μάτι σας κάτι ενδιαφέρον, ποστάρετε. Εγώ περιμένω για Ac/DC… [-o<