Λακης: η "Φωνη"του Λαου. Ποια η γνωμη σας?

Καλά, σε αυτό συμφωνώ. Γενικότερα “σπρώχνει” την αριστερά. Στην αρχή της χρονιάς, όσο είχα δει, είχε καλεσμένους από εκείνο το χώρο.

Σιγα που ειναι εκφραστης του λαου.Απλα κανει πολυ καλη σατυρα σε μλκιες πολιτικων,δημοσιωγραφων κλπ κλπ.

Ετσι ακριβως.Ανερυθριαστη προπαγανδα υπερ του,ειτε προεκλογικα με Αλαβανο καλεσμενο ειτε και τωρα με την εκλογη Τσιπρα και τον εκθειασμο αυτου,πριν καν “σταδιοδρομησει” ως πολιτικος αρχηγος.
Επιλεκτικη κριτικη ΚΑΙ στα πολιτικα.

Ενα ακομα μειον του για μενα,ειναι το ξεπατικωμα βιντεο της Ελληνοφρενειας.

Θα επανελθω καποια στιγμη με περισσοτερα γι αυτον.
Οντως επρεπε να υπαρχει και 3η επιλογη,παραλειψη μου,αν εχει κατι μεσοβεζικο να προτεινει καποιος λοιπον ας το πραξει με τα ποστ του.

έβαλα εγώ μια τρίτη επιλογή στο poll με edit για να μη ψάχνεστε… Χόκαμ, στείλε μου πμ για το πώς θες να την ονομάσουμε :wink:

Ναι ρε πουστη γιατι ηταν γαματο που η αριστερα ειχε προβολη της ταξης του 5% στην τηλεοραση και ο δικομματισμος ειχε 90% ξερωγω. Μαλακια που μετα απο αιωνες εκτος απο ΝΔ, ΠΑΣΟΚ παιζει και κατι διαφορετικο στην TV…

Παιδια, σατιρικη εκπομπη ειναι. Οχι ενημερωτικη. Δεν μπορεις να τον κατηγορεις για επιλεκτικοτητα. Και ξαναλεω. Απο αυτα που “επιλεγει να μην λεει” ο Λαζοπουλος, υπαρχει κατι που δεν μπορειτε να ακουσετε αλλου?

μ αρεσει γιατι λεει τα πραγματα ως εχουν και μου φιαχνει το κεφι! τα περισσοτερα απο αυτα που λεει εχουν πολλη πλακα…ενταξει μερικα ειναι και χαζα…βεβαια μου την σπαει καμια φορα γιατι κανει την εκπομπη του πολυ μελλω και νομιζω τι το παιζει γενικοτερα…επισης μου την σπανε τα τραγουδια που βαζει ! μεχρι και χατζηγιαννη εχει βαλει…μου την σπαει και μια γριεντζο που ειναι παντα πρωτη σειρα και γελαει επιτηδες με ενα ηλιθιο γελιο με οτιδηποτε κι αν πει ο λακης…

κρισπ είσαι φίλος κ το ξέρεις ότι σε συμπαθώ, αλλά πάλι μισά μας τα λες. λες κ δεν ξέρουμε τι παιχνίδια παίζονται από τον Σύρριζα κ τον Λαζόπουλο. άσε μας τώρα…

Ο Λαζόπουλος είναι λαϊκιστής και ψεύτης. Καλεί την αριστερά (κ μάλιστα σε πολύ ήπιους τόνους) να πει την γνώμη της, όταν ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ, από το πρωϊ μέχρι το βράδυ έχουν τους βουλευτές του ΚΚΕ κ του ΣΥΡΡΙΖΑ, φάτσα-κάρτα να μας τα πρήζουν. Βάλει κατά των ψυχραιμοτέρων φωνών αυτής της χώρας (Ψωμιάδης-Καρατζαφέρης-Ιερώνυμος) που θέλουν το καλό της χώρας κ δεν θέλουν να την ξεπουλήσουν στα ξένα συμφέροντα. Και στηρίζουν τον δίκαιο αγώνα μας, μέχρι τελικής πτώσης. ΝΑΙ και σε πόλεμο θα πάμε για αυτά που πιστεύουν.

Βάλλει την κυβέρνηση. Συνέχεια. Με ψέμματα. Καλά υπάρχει κόσμος που πεινάει? Υπάρχει ανεργία? Σύνταξη στα 75 ? Τι λέει ο άνθρωπος ! Και καλά να πούμε ότι υπάρχει. Ποιος φταίει για αυτό? Η κυβέρνηση ή το ΠΑΣΟΚ ? Σιγά ! Υπερβολές των δημοσιογράφων και του Λαζόπουλου. όλοι ξέρουμε την αλήθεια. οι αριστεροί κ το σύστημά τους έφεραν την χώρα σε αυτά τα χάλια κ μην το κρύβεις κρισπ.

Αντί να καλέσει στο στούντιο Λιάπη-Φάνη Πάλλη- Καρατζαφέρη και Ιερώνυμο,φέρνει όλους τους άσχετους αριστερούς.

ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος. κλείστε την τηλεόραση. μην τον βλέπετε

Who gives a fuck about Λακης?

[QUOTE=montecristo;320602
ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος. κλείστε την τηλεόραση. μην τον βλέπετε[/QUOTE]

Παρολο που εισαι λιγο υπερβολικος,οντως κανει προπαγανδα και μαλλιστα πολλη.Απλα εγω προσωπικα δεν υποκειπτω σε αυτα που λεει,πως το λενε δε με επιρρεαζουν.Φαινεται πολυ πως λεει αυτα που θελει να πει και καθε διαδηλωση που γινεται τη βγαζει στα καναλια και την υποστηριζει,ενω ουτε ξερει τι ζητανε οι ανθρωποι,αν ειναι λαθος η οχι.

Βγαινουν οι μαθητες και ζητουν την παιδεια στο 15%.Σας λεω,καλα δε θα ταν να διναν και μπολικα λεφτα στην παιδεια και μπολικα εδω και εκει?Απλα δεν αναρωτιουνται αμα υπαρχουν λεφτα στα ταμεια και περιθωρια για να ενισχυσουν την παιδεια και και και…

παοκτζή καλά κάνεις κ δεν υποκύπτεις. όλοι αυτοί που κάνουν διαδηλώσεις τις κάνουν επειδή έχουν βαρεθεί να παίζουν playstation κ είπαν να ξεπιαστούν. κ πιάνουν κ το κέντρο της Αθήνας τα τσογλάνια, κ δεν μπορώ να κατέβω με την καγιέν μου για καφέ στο κολωνάκι κ μου την σπάνε.

άσε που κάθε φορά που γίνεται πορεία, ΟΛΟΙ ασχολούνται με αυτή. μα καλά δεν έχουμε Βροχοπούλου/eurovision/Πασχάλη να μιλάμε? μας την σπάνε με τις συνεχείς αναφορές στις πορείες. πάλι καλά που τα λένε κ τα δελτία δλδ γιατί αν περιμέναμε από τον άσχετο Λαζόπουλο (που έβαλε πχ φοιτητές να μιλήσουν για τα εκπαιδευτικά χωρίς να τους διακόψει) - ναι δεν ξέρει τι λέει.

Είσαι 16, έτσι ? και πολλά δίνουν στην παιδεία ρε φίλε. ναι δεν έχουμε λεφτά. πως θα χτίζουν εξοχικά οι υπουργοί της ΝΔ ? με τι λεφτά θα λαδώνουν την siemens? που θα βρούμε τις μίζες για τους ολυμπιακούς αγώνες? πως θα ζήσουν όλοι αυτοί?

σε δύο χρόνια που θα μπεις πανεπιστήμιο κ θα πληρώνεις δίδακτρα/βιβλία/φαί, κ θα παίρνεις σε τρια χρόνια bachelor, θα αποδειχθούν ΟΛΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ και η προπαγάνδα του Λαζόπουλου.

μείνε αδούλωτος κ περήφανος !

Πανω κατω αυτα που λενε paoktsis και monte απο πανω… Προσπαθει να πεισει εμας τους μαθητες. Και τα καταφερνει και παιρνει ψηφοφορους το ΣΥΡΙΖΑ και δε νεους που εκει ειναι το ζουμι. Γι’ αυτο μου την δινει. Αν θεωρεις οτι κανεις εργο, ξαναλεω, εισαι κομματικα ουδετερος.
Συμφωνω με μοντε… Που να βρουμε τα χρηματα για παιδεια (κι οχι μονο); Πρεπει να φανε καποιοι ανθρωποι.

wretch πως συμφωνείς ΚΑΙ με εμένα ΚΑΙ με Παόκη ???

Με την κουβεντα που γινεται. Περι προπαγανδας του Λαζοπουλου.

και πολύ ορθώς έπραξε και του βγάζω το καπέλο και του σφίγγω το χέρι και μπράβο τουυυυυυυυ

Υ.Γ Θα πω την γνώμη μου για τον Λάκη αλλά θα περιμένω να διαβάσω κι άλλες γνώμες πρώτα και μετά

εδιτ οι λοιποί Λαρισαίοι του εκλεκτού τούτου φλώρουμ που είναι???:-k :-k :-k :-k

:lol: :lol: :lol: :lol: Πόσο θεός είσαι???

montecristo τι λες???πραγματικα τα πιστευεις???

@wretch : δεν καταλαβες καθόλου το ύφος μου.

να πω κάτι άλλο. περί Λαζό κ ΣΥΡΡΙΖΑ

ας πάρουμε ένα υπαρκτό πρόβλημα που αγγίζει ή θα αγγίξει το 90% του φόρουμ μας δλδ τις ηλικίες 15-30.

last time i checked η “γενιά των 700 ευρώ με τις οκτάμηνες συμβάσεις” δημιουργήθηκε επί ΠΑΣΟΚ/ΝΔ και όχι επί κυριαρχίας των κουμουνιστών. τι λένε τα κόμματα για αυτό?

-οι πασοκ/νδ κατηγορούν ο ένας τον άλλο. τπτ δλδ. κανένας έλεγχος πουθενά

  • ο καρατζαφέρης λέει ότι πρέπει να πάρουμε το Κόσοβο, την Πόλη και το Άμστερδαμ κ πως για όλα φταίνε οι Αλβανοί σοβατζήδες και οι μαύροι που δουλεύουν στα φανάρια

και οι συρριζοκκεδες φωνάζουν για τα εργασιακά δικαιώματα, ένα ΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. το ίδιο κάνει κ ο Λαζόπουλος.

Αν ο Λαζόπουλος αρχίσει κ λέει για το πρόβλημα του περιβάλλοντος, θα πείτε ότι προμοτάρει την greenpeace? δλδ ποιος φταίει :

αυτός που δημιουργεί το πρόβλημα ?

ή εκείνος που το υπογραμμίζει ?

Το πολιτικοποιήσατε αρκετά βλέπω το θέμα… :stuck_out_tongue:

Πάντως κατά τη γνώμη μου, κ πάλι θεωρώ πως να γίνει αυτή η συζήτηση με αφορμή το Λαζόπουλο είναι λίγο ξεφτίλα… Άν δεν απαγορεύονται οι κομματικές συζητήσεις σ’ ένα φόρουμ ας γίνονται απροκάλυπτα. Έτσι είναι σα να κρυβόμαστε πίσω απ’ το δάχτυλό μας…

Δε θα γίνει ξαφνικά ο Λαζόπουλος σημαίνον πρόσωπο κ εκφραστής των αριστερών ιδεών, είναι αηδία… Μετά χαράς ν’ ακούσω τον Τσίπρα να αναλύει την οπτική γωνία του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. αλλά άν τον φέρει ο Λαζόπουλος στην εκπομπή του για να το κάνει κ να “εκφραστεί” κι αυτός αριστερά με τη σειρά του θ’ αλλάξω κανάλι.

Καλα τα λεει μεν αλλά…

jim i see your point

ο Λαζόπουλος θέλει τηλεθέαση. η τηλεθέαση έρχεται αν μιλάς σε πολύ κόσμο. για να μιλήσεις σε πολύ κόσμο, πρέπει να αναφερθείς σε κάτι που αγγίζει πολύ κόσμο. και αυτό δεν είναι ούτε η τριχόπτωση, ούτε η ποδάγρα. είναι η ανεργία κ η φτώχεια. δύο πράγματα για τα οποία έμειναν να μιλάνε ο Λαζόπουλος κ οι αριστεροί. κ αυτό είναι το πιο λυπηρό από όλα…

το να είσαι στο φόρουμ από το 06 κ να νομίζεις πως “απαγορεύονται” οι πολιτικές συζητήσεις, δεν σε τιμά. τόσα κ τόσα έχουμε πει, πάρα πολλές φορές