Λακης: η "Φωνη"του Λαου. Ποια η γνωμη σας?

Αν μου επιτρέπεις φίλε τζίμ ο Λαζόπουλος δεν είναι εκφραστής των ιδεών του ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ και πολυ περισσότερο της Αριστεράς τον Τσίμπρα σαν πρόσωπο υποστηρίζει και πολυ ορθώς πράττει κατ΄εμέ το γιατί θα το απαντήσω στην ώρα του

Με συγχωρεί η χάρη σου αλλά σε άλλα φόρουμς απαγορεύονται ρητώς οι κομματικές συζητήσεις για ν’ αποφεύγονται οι κόντρες. Το ότι είμαι από το 2006 δεν έχει να λέει επίσης, διότι τελευταία ασχολούμαι και δεν ασχολιόμουν καθόλου τόσον καιρό, οπότε δε γνωρίζω τί έχει ειπωθεί. K τέλος, το τί με τιμά και τί όχι είναι κάτι που για μένα δεν εξαρτάται επ’ ουδενί από ένα φόρουμ. That’s all.

Από την άλλη, άν λες “ο Λαζόπουλος και οι αριστεροί” είναι σα να τους εξισώνεις κ εγώ διαφωνώ.

Ναι, ακόμα κι αυτό είναι μεμπτό για μένα ακόμα κι άν υποστηρίζω κι εγώ τον Τσίπρα και στην πραγματικότητα συμφωνώ με το Λαζόπουλο (δε θα πάρω πολιτική θέση… :wink: )

κ εγώ διαφωνώ. το “και” είναι σύνδεσμος. δεν έγραψα ο Λαζόπουλος, “άρα” οι αριστεροί. ούτε οι αριστεροί “άρα” ο λαζόπουλος.

επειδή θίχτηκες το παίρνω πίσω. δεν θέλω να σε προσβάλλω επουδενί. έχασες το ύφος μου. οι πολιτικές συζητήσεις στο φόρουμ μας επιτρέπονται κ όλοι παλεύουμε για να τις κρατήσουμε σε ένα επίπεδο.

Οι Λαρισαίοι έχουν τρελό διάβασμα και θα γράψουν άλλη στιγμή την αναλυτική άποψή τους. Πάντως εννοείται πως βλέπουν και υποστηρίζουν Λάκη :wink: .
(+1 σε monte)

καλό διαβάσμα και καλή επιτυχία -μη μασάς Κώστα δεν είσαι πια χθεσινός-που είναι πρώτιστο αυτή τη στιγμή και την υπεράσπιση του Λάκη άστην πάνω μου απλά περιμένω :-k :stuck_out_tongue:

εδιτ και τι δεν θα δίνα ρε καλόπαιδα να είχα τώρα τρελλό διάβασμα μα την παναγία δηλαδή τι δεν θα δίνα για εξεταστική γεμάτη τρελλό διάβασμα

Εγώ λοιπόν αυτό το “και” που είναι σύνδεσμος στη θέση σου θα το διόρθωνα. Γνώμη μου δηλαδή… Δε συνδέονται με κανένα σύνδεσμο ο Λαζόπουλος ΚΑΙ η αριστερά για μένα… :wink:

Επιπλέον ok, δεν τρέχει τίποτα, σιγά… Έχω συμμετάσχει και σ’ άλλα φόρουμς στο παρελθόν και έχω συνηθίσει από τέτοια. Πλέον δεν μπορώ να πω πως δίνω και πολλή σημασία… :wink:

Συμφωνώ με μοντε και κρισπ.
Βλέπω Λαζόπουλο από τότε που θυμάμαι τις εκπομπές του (με τους Μήτσους) και ό,τι έχει κάνει στην τηλεόραση μέχρι τώρα που γνωρίζει την επιτυχία.Είμαι τρου δηλαδή.
Ε,βασικά τι να γράψω,με κάλυψαν κρισπ και μόντε.
Η προσωπική του ζωή δε με ενδιαφέρει και δε θα έπρεπε να είναι κριτήριο για τούτο το πολλ ούτε για την επαγγελματική του πορεία.

τζιμ ξαναδιάβασε τα ποστ μου. ο λαζό ΔΕΝ είναι η αριστερά. ανακυκλώνει την ρητορική της καθώς την έχει ανάγκη. προσωπικά τον εκτιμώ, αλλά δεν τον θεωρώ κ τέρμα αριστερό. μου την σπάει που λαϊκίζει, αλλά χωρίς λαϊκισμούς, θα τον βλέπαμε εμείς, το 5%.

Απλά θέλω να πω πως το θεωρώ λάθος γραφή (και γραμματικά ακόμα…) άν πραγματικά εννοείς αυτό που λες. Τα συμπεράσματα που βγάζει κάποιος μένουν ίδια. Γι αυτό και λέω πως θα το άλλαζα στη θέση σου. Επιπλέον, ό,τι και να υποστηρίζει ο Λαζόπουλος πολιτικά ή όποιες πολιτικές ιδέες και να χρησιμοποιεί με αφήνει παγερά αδιάφορο. Μ’ αρέσει η σάτιρά του κ θεωρώ πως έχει σε σημεία πολλή πλάκα κ είναι πανέξυπνος αλλά μέχρι εκεί. Δε χρειάζεται να συμφωνήσουμε κατ’ ανάγκη, μην το παλεύεις έτσι δηλαδή, ούτε παρεξηγιέμαι… Απλά λέω την άποψή μου. :wink:

οκ πόιντ τέηκεν. απλά θεωρώ την φράση μου σωστή κ ως τέτοια μένει. :αγάπη:

Δικό σου πρόβλημα αυτό… :stuck_out_tongue:

(πλάκα κάνω… :wink: )

επειδή ξέρω ότι είσαι μικρότερος, θα είχε πραγματικά ενδιαφέρον η γνώμη σου.

Μικρότερος/μεγαλύτερος δεν παίζει ρόλο, άν είναι του δεξιού χώρου θα τσουγκρίσετε… :stuck_out_tongue:

παίζει ρόλο, διαφωνώ. αυτές οι συζητήσεις έχουν νόημα κυρίως για τα μικρότερα παιδία, καθώς αυτά διαμορφώνονται περισσότερο. δυστυχώς όσο μεγαλώνει κάποιος, τόσο δυσκολότερα αλλάζει.

Α ρε φίλε… Πας για προσηλυτισμό… τα 'χω δει πολλές φορές αυτά… :stuck_out_tongue:

αμα γυρισεις δυο σελιδες πισω θα τη δεις…! εσυ ελεγες οτι δεν εχουμε λεφτα για την παιδεια και πρεπει οι υπουργοι να χουν βιλλες υποστηριζες ψωμιαδη - καρατζαφερη και κατι τετοια…και μετα ελεγες διαφορετικα πραγματα και φανταστικα οτι τα πρωτα τα λεγες για πλακα…

συμπαθής φυσιογνωμία, μετρημένες θέσεις (ως επί το πλείστον), αλλά αισχρές τακτικές - που σε συνδυασμό με την την καθόλα ανιαρή, τυπική και συχνά παντελώς απούσα σάτιρα δεν με αφήνουν να τον παρακολουθήσω πάνω από 10λεπτο. το όλο χάιπ, μάλιστα, και η περιρρέουσα “φωνή_του_λαού” άποψη που επικρατεί, κάνουν την προσπάθεια να μην τον αντιπαθήσω δύσκολη.

μετά τα δύο τελευταία ποστς, παραδίνομαι. εγώ να προσηλυτίσω? εδώ δεν προλαβαίνω να φάω.

για βίλες κτλ μην ακούτε ούτε εμένα ούτε τον Λάκη. ειδήσεις δείτε. είναι τόσο πολλά που πλέον τους ξεφεύγουν κ τα λένε…

Πες μου οτι κανεις πλακα