Λακης: η "Φωνη"του Λαου. Ποια η γνωμη σας?

ρεε δες τα ποστς σου στην σελιδα 4 και ισως καταλαβεις τι εννοω…

υπάρχει 1 (ΕΝΑΣ) σε αυτό το φόρουμ που κατάλαβε τι γράφω, ή να τα γράψω στα αγγλικά??? #-o #-o :lol: :lol:

αμα εκανες πλακα καλως…

Τοτε ξεκινα ν’αντιπαθεις κι εμενα που θα κανω οτι μπορω για να μην παω.

Ο Λαζοπουλος ειναι τρομερα λαϊκιστης. Αν στην μοδα ηταν η ακρα δεξια θα βγαινε με σβαστιγκα. Αν ηταν η Εκκλησια θα μακραινε το μουσι. Στην μοδα ειναι ο Συνασπισμος, αρα ειναι Συνασπισμος. Προ 8ετιας στηριζε Σημιτη βεβαια. Αλλο αυτο.
Κατα τ’αλλα οπως ειπωθηκε, ειναι καλο που υπαρχει εστω και μια (1) εκπομπη που παρουσιαζεται η αριστερη αποψη, παρα τις οποιες αμφιβολιες μου περι αριστεροσυνης του Συνασπισμου και γινεται κριτικη στην κυβερνηση με μπολικη ειρωνεια, οπως της αξιζει. Απο την αλλη ομως πολυ φοβαμαι οτι ο κοσμος αναλωνει την επαναστατικοτητα του βλεποντας Λαζοπουλο. Δεν τον εχω ακουσει προσωπικα, διορθωστε με αν το εχει κανει, να καλει τον κοσμο σε καποιο συλλαλητηριο, σε καποια απεργια, σε καποια πραξη κατα ολων αυτων που καταγγελλει τελος παντων.

παιδια εγω δεν τον παω καθολου…κατα τη γνωμη μου δε διαφερει απο τα μερημεριανα…καθετε και ασχολειται με τον καθε τελειωμενο(και στην τελικη τον κανει γνωστο)…αυτη την μπριζολε και κατι παρομοιες δεν θα την ειχα δει ποτε μου αν δεν την εκανε αυτος γνωστη…νιωθω οτι σαχλαμαριζει…

Ακριβώς. Και μετά τη μπριζολε πετάει και την “πολιτική” του σάτιρα… Αυτό λοιπόν είναι στοιχείο που θα αφυπνίσει συνειδήσεις και θα κάνει κάποιον να τον πάρει στα σοβαρά; Θα κάνει τον κόσμο καλύτερο ή έστω διαφορετικό ένας Λαζόπουλος; Όχι λεω εγώ. Θα κάνει τον κόσμο να γελάσει κ να περάσει καλά; Ναι.

πείτε μου τώρα ότι ο μέσος τηλεθεατής ΔΕΝ είναι αυτός που βλέπει Λαμπίρη, αλλά είναι απόφοιτος ΑΕΙ, με phd και ευρύτερη κουλτούρα κ το κλειδώνουμε…

για να σε δει η γιαγιά που ψηφίζει 40 χρόνια Κωστάκη, παρότι εκείνος της μειώνει την σύνταξη, γιατί πιστεύει πως τώρα με τα δίδυμα θα φέρει την αλλαγή, ΠΡΕΠΕΙ να λαικίσεις κ να πεις για μπριζολέ.

διαφορετικά μαζεύεις ένα 5% κ χάνεις την δουλειά σου. κ τότε 0 εις το πηλίκο.

κ εμένα μου την σπάει όταν σε φάσεις ξαναματαλέει το “αστείο” για τις κλανιές κ τους γέρους, αλλά θες κ τέτοια για να πιάσεις 60%. κ μεταξύ μας αυτός που πρέπει να κούσει 5 πράγματα είναι το κοινό της μπριζολέ κ όχι οι καρβουκρίσπιδες.

και ο λεδ πρέπει να τα ακούσει γιατί είναι άμπαλος

Ok, τον βλέπει και η γιαγιά μου… Ας μη σου πω καλύτερά ποιό χιούμορ αντιλαμβάνεται και τί συμπεράσματα βγάζει… :slight_smile:

η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Δε νομιζω να στηριζει συνασπισμο απο μοδα… Οτι ειναι αριστερος ειναι, και οπως πολλοι εχουν αρχισει να υποστηριζουν συριζα, ισως προωθει και αυτος μια νεα ανερχομενη αριστερη φωνη. Εξαλλου πριν τις εκλογες ειχε δηλωσει οτι δεν ειναι συνασπισμος. Τελος παντων το θεμα για μενα δεν ειναι τι ψηφιζει, αλλα το οτι καταφερνει οχι μονο να εκφρασει το μεσο Ελληνα πολιτη με την πετυχημενη σατυρα, αλλα να αφυπνισει εστω και σε ενα βαθμο κοσμακη. Για το ποσα “ματσωνει” απο τα νουμερα αδιαφορω. Στην τελικη αυτη ειναι η δουλεια του, και εφοσον την κανει καλα, θα αμοιφθει αναλογως. Οποτε βιβα Λακης!

τα κορίτσια τα λένε καλύτερα

ποια δουλειά του κάνει καλά; το ότι κάνει νούμερα για το αφεντικό του δε σημαίνει ότι κάνει καλά τη δουλειά του. επίσης, για ποια αφύπνιση μιλάμε; όταν αυτόν στον οποίο απευθύνεσαι του συμπεριφέρεσαι σαν πεντάχρονο, τον γλύφεις, δεν τον φέρνεις προ των ευθυνών του (μη τυχών και τον χάσεις), δεν αφυπνίζεις. το πολύ πολύ να αρχίσουν να παπαγαλίζουν τα όσα παπαγαλίζει ο λαζόπουλος. και στην τελική να αποφασίσει αν θέλει να έχει εκπομπή ευτελούς σάτιρας ή βήμα εύκολης κριτικής.

+1000

αμα δεν εβαζε και τις μαλακιες που λεει

θα κατεληγε να χει εκπομπη στις δωδεκα το βραδυ και να τον βλεπουν 3 και ο κουκος!!

το κακο οπως καποιος ειπε ή σε αυτο το θρεντ ή σε καποιο αλλο (δεν θυμαμαι)
ειναι οτι μπλεκουμε την πολιτικη με ολα
αν μιλησει καποιος για την πατριδα ειναι φασιστας
αν μιλησει καποιος για την καταντια της κυβερνησης ειναι αριστερος\αναρχικος

αφηστε λιγο την πολιτικη στην ακρη
τρωγομαστε μεταξυ μας και οι αλλοι χτιζουν βιλες

α. πως θα έκανε καλά την δουλειά του? αν θες απλή, στηβαρή, ανόθευτη κριτική, άκου ΚΚΕ
β. ναι ο ελληνικός λαός δεν είναι πεντάχρονο, είναι ο κυρίαρχος λαός. που ψηφίζει δύο οικογένειες 80 χρόνια τώρα λόγω ονόματος
γ. αν θα αφυπνίσει κ ποιους μένει να το δούμε. ο καθείς πολεμά από το πόστο του. δυστυχώς αν δεν υπήρχε κ ο Λαζόπουλος μόνο η ελληνοφρένεια θα μας έμενε

εδιτ: σφίγγω χέρι καβουροχρήστη/σίγκναλ.

μοντεκρίστο, μπορεί να κάνει σωστά τη δουλειά του χωρίς να γίνεται καραγκιόζης. τουλάχιστον ας το αποφασίσει τώρα που έχει τηλεοπτικό έρεισμα. εγώ λέω ότι είναι καιρός να διώξει τους παρωπιδιασμένους χειροκροτητές από το στούντιο, τα μπουζούκια και να φερθεί επιτέλους στο κοινό του βάσει των όσων υποστηρίζει. ή τέλος πάντων να το ρίξει μια και καλή στο happy hour για τους εργαζόμενους που μόλις τέλειωσαν τη βάρδια και θέλουν κάτι για να χαζογελάσουν. επίσης, το πεντάχρονο (βλ. πολίτες) δεν το επιβραβεύεις όταν κάνει μαλακίες για να μη χάσεις την εκτίμησή του. προσπαθείς να του δώσεις να καταλάβει ότι όσα πράττει ουσιαστικά βλάπτουν το ίδιο. το να μου αποκρύπτεις τα λάθη μου ούτε ηθικό είναι ούτε φρόνιμο. πάντα κατά μου γυρίζει.

Ρε παιδες, relax…it’s just a show!!

δεν νομίζω ότι αποκρύπτει από το κοινό τα λάθη του. “εσύ τους ψηφίζεις, εμεις” λέει. δεν κάνει κάτι τέτοιο.

απλά δεν καταλαβαίνετε κάτι. μια “σοβαρή” εκπομπή με αναλύσεις κ συζήτηση υψηλού πολιτικού αποστάγματος, τι είναι στην ουσία? μια εκπομπή της ΝΕΤ, αυτό είναι. πόσοι την βλέπουν? λιγότεροι από αυτούς που έχουν ξεμείνει Αθήνα τον δεκαπενταύγουστο.

ο Λαζόπουλος προσπαθεί ουσιαστικά μέσω της σάτυράς του να πιάσει το κοινό με το οποίο διαφωνεί ιδεολογικά κ να το κάνει να σκεφτεί 5 πράγματα. πάρε το παρόν θρεντ. αν μιλούσα εγώ με τον κρισπ τον κάρβου κ τον λεδ, πόσες σελίδες θα γέμιζαν. 2? γιατί συμφωνούμε. ο Λαζόπουλος χρησιμοποιεί την σάτυρα σαν δόλωμα για να ενημερώσει κάποιους για πράγματα που δεν θέλουν ή δεν μπορούν να δουν.

επίσης - περί επιπέδου -

ο κυρίαρχος ελληνικός λαός είναι ο ίδιος που βλέπει Λαμπίρη/γιουροβίζιον/έβγαλε την Καλομοίρα στο φέημ στόρυ και έκανε ένα γλίτσα με μια αγελάδα πρώτη εκπομπή. Δεν περιμένεις από το κοινό να κάνει το ποιοτικό άλμα. πέφτεις εσύ να το πιάσεις. διαφορετικά είσαι Νετ. και στην νετ λέγονται καλύτερα πράγματα από Λαζό (Κούλογλου), αλλά ποιοι τον βλέπουμε ? 10 άτομα. γουαου. αλλάζουν τα πράγματα

οκ, απλά διαφωνούμε. εγώ βλέπω πολύ χοντρές μαλακίες από την πλευρά του στον τρόπο που είναι στημένη η εκπομπή, σε αυτά που λέει (ή καλύτερα σε αυτά που δεν λέει) και κάνει. όλα αυτά με αναγκάζουν να καταλήξω πως τα 60άρια είναι αυτά που αναζητάει και όχι ένας αποτελεσματικός τρόπος να περάσει την κοινή λογική (που τελικά μόνο κοινή δεν είναι) στο κεφάλι του κάθε υδροκέφαλου. τέσπα, όπως είπες θα δούμε πόσοι θα αφυπνιστούν από τον σερ λάκις.

@Monte

Αρα οι διαδηλωσεις δε μπορουν να εκπληρωσουν καποιο αιτημα,γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν λεφτα επειδη Χ πολιτικοι κλπ λεφτοφαγαδες τα αρπαξαν,ετσι?Ε τοτε ας χτυπησουμε το προβλημα στη ριζα και να κανουμε πορειες επειδη μας κλεβουν τα λεφτα,και οχι για να αναιβει η παιδεια.Και στο κατω κατω,ο λαος ψηφιζει αυτους που κλεβουνε λιγοτερο και οχι αυτους που θα κλεβαν(κλεψαν) περισσοτερο.Φαινεται καπως γελοιο οντως,αλλα ζουμε στην ελλαδα πως να το κανουμε

Φαινονται και οι στασεις του πασοκ απεναντι στη ΝΔ.Ολο λενε λενε λενε για την κυβερνηση.Και εγω ας πω οτι κανει 10 κακα αλλα κανει και 1 καλο,η αντιπολιτευση παλι θα λει θα λει θα λει.Εγω παντως δε τους πολυκοβω ολους αυτους να δρουν για το συμφερον της χωρας.