ΣΥΡΙΖΑ και Τσίπρας

Έγραψα ήδη πιό πάνω πως δεν αυτοπροσδιορίζεται ως άθεη στην ιδιωτική της ζωή αλλά το κάνει για φορολογικούς λόγους. Είναι σαφώς οικονομικό κίνητρο για να δηλώσεις άθεος!!! Δεν λέω πως αυτή ήταν η επιδίωξη του νομοθέτη (μάλλον ήταν απλά βλάκας κρατιστής) αλλά στην πράξη έτσι λειτουργεί!

Να πούμε για άλλη μία φορά πως η ΔΞ δεν θα πρέπει να θεωρείται φιλελέυθερο κόμμα -πόσο μάλλον όταν αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι τον όρο και προτιμά πιό “κομψούς” όρους όπως “μεταρρυθμιστικό”- και οι θέσεις της να εκλαμβάνονται ως φιλελεύθερη “ορθοδοξία”.

Βλακώδης είναι η πρόταση είτε ο Κουράκης την κάνει είτε ο Τζήμερος.
Επεκτείνοντας την ίδια λογική, θα μπορούσαμε σε ειδικά πεδία της δήλωσης να δηλώνουμε αν μας αρέσουν τα μεγάλα βυζιά και να φορολογούμαστε ανάλογα ώστε το κράτος να επιδοτεί τα εμφυτεύματα φτωχών κοριτσιών…

Αν είναι κάτι που πρέπει να αναγνωρίσουμε στον Κουράκη για να είμαστε δίκαιοι μαζί του είναι πως εμμέσως έθεσε ζήτημα παύσης της μισθοδοσίας των παπάδων από τον κρατικό προϋπολογισμό κάτι που δεν το κάνει εύκολα στην Ελλάδα δυστυχώς στέλεχος κόμματος που αποσκοπεί στην εξουσία…
Ο συριζα κινδυνεύει να χάσει κάποιες ψήφους “Παπαθαμελικών” πασόκων από αυτό…

Δεν είναι για κάθε μέρα, θα χάσει το novelty.

Εξήγησα εξαρχής ότι διαφωνώ με την πρόταση Κουράκη. Ούτε να αποπροσανατολίσω θέλω.

Κάνει ο φιλελευθερισμός εξαιρέσεις βάση τοπικών ιδιαιτεροτήτων;

Άραγε με τη στάση της στο θέμα, η ΝΔ θα χάσει κάποιες ψήφους φιλελεύθερων;

Θα με ενδιέφερε πολύ να μου εξηγήσεις πώς σου ήρθε αυτή η ερώτηση και προπάντων τι εννοείς.

Vildanden θα σου απαντούσα, αλλά καλύτερα να απαντήσεις στον Vic Vega πρώτα και μετά θα έχεις και απάντηση μου.

Δεν νομίζω η ΝΔ να βρίσκεται σε αναζήτηση φιλελέυθερων ψήφων, Για ένα 2% των ψηφορφόρων μιλάμε έτσι και αλλιώς. Περισσότερο την νοιάζει να “συσπειρώσει” τους λαϊκοδεξιούς νοικοκυραίους και νομίζω πως δεν τα πάει άσχημα σε αυτό.
Μέχρι που θα χρειαστεί να τους ξανακόψει τις συντάξεις… 8O

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z9zzI95-afA#!

Έτσι αντιμετώπισαν την κρίση στις ΗΠΑ και δεν έχουν εκατομμύρια στους δρόμους να πεινάνε.

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER]
[/SPOILER]

φρανκ

αν βγει, τουλάχιστον να νομιμοποιήσει τον μπάφο και την σεξουαλική επαφή με ανήλικα άνω των 15 χρονών, ώστε να ολοκληρωθεί το έργο του ΑΝΤΡΕΑ

Ίσως κάνει το σατανισμό επίσημη θρησκεία…αν και ο Μιχαλολιάκος είναι πιο πιθανό να το πράξει.

το 2ο είναι νόμιμο :wink::wink::wink:

[SPOILER][B][SIZE=“4”]Άντε όρμα !!! [/SIZE][/B]:naughty::naughty::naughty::naughty::naughty: :naughty: :naughty:[/SPOILER]

Γεία σου Σύριζα επαναστατικό και επαναστατημένο, που “κατέστειλες” εν τέλει την απεργία των εκπαιδευτικών