Ιδιωτικό Συμφωνητικό Συμβίωσης

πυραμίδα όταν δεν με διαβάζεις, με πικραίνεις.

επίσης μια μέρα θα συνειδητοποιήσεις ότι ζεις σε ένα ευρωπαϊκό Ιράν κ θα φας μεγάλη ήττα

:με αγάπη:

την ήττα την τρώω έτσι κι αλλιώς κάθε φορά που συζητάω με κάποιον απο κοντά για τέτοια θέματα και ακούω απόψεις που πίστευα ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι που ακόμη να τις έχουν.

Για το άλλο το κατάλαβα τι ενοούσες. Μόνο που αν λειτουργούσαμε συνέχεια με αυτό το σκεπτικό δεν επρόκιτω ποτέ να άλλαζε και τίποτα.:-s

κανω κουοτ αυτο αλλα απανταω σε ολα τα ποστ σου…ειμαι ΚΑΤΑ της υιοθεσιας παιδιων απο γκει οχι οτι δεν μπορουν αλλα η κοινωνια δεν μπορει ακομα να δεχτει κατι τετοιο και για αυτο φτανε και οι γκει που δεν εχουν ενοποιηθει αλλα βγαινει ο καθε μαλακας τυπου βαλιανατου και λεει μαλακιες και μην μου δωσεις λινκ απο οργανωσειςκαι διαμαρτυριες γκει επειδη ξερεις καλα οτι κατα κυριο λογο οι γκει δεν εχουν γινει μια ομαδα που παλευει για τα δικαιωματα της αλλα λειτουργουν ατομικα…οσο για τα παιδια που ειπες οτι ειναι μαλακισμενα(αυτα που θα πουν το παιδακι πουστη)δεν ειναι ετσι λεγονται παιδια επειδη δεν σκεφτοντε οπως οι ενηλικοι ειναι ανωριμα δεν μπορεις να κατηγορησεις ενα 10 επειδη ειπε τον αλλον παιδιβουβαλο η αλβανο η αραπη ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ,στο θεμα κινσευ,ο κινσευ ειναι ο αναλογος φρουντ της σεξουαλικοτητας ο ιδιος πηδηξε πρωτη φορα στα 30 και ξερεις καλα οτι ο ιδιος ΔΕΝ μπορουσε να απαντησει στους πελατες του βεβαια ειναι σπουδαιος μονο και μονο για τις ερευνες που εκανε αλλα υπαρχει το αλλα…και εισαι ισοπεδωτικος και απολυτος οταν λες οτι δεν μπορεις να ακουσεις αποψεις σαν του vangelis σε πληροφορω οτι η πλειοψηφια εχει σχηματισει για το θεμα πολυ πιο σκληρη αποψη απο αυτην του βαγγελη…

Είναι θετικό για μένα αυτό. Όχι μόνο για τους ομοφυλόφιλους. ¶μα ο άλλος δεν θέλει να παντρευτεί για οποιονδήποτε λόγο, γιατί να χάνει τα προνόμια που έχουν όλα τα παντρεμένα ζευγάρια ενώ ζει σαν ένα?
Τώρα όσα ακούγονται περί υιοθεσίας από τους ομοφυλόγυλους είναι δύσκολο θέμα. Εμένα με προβληματίζει κάτι άλλο. Η απουσία μητρικής (και πατρικής αντίστοιχα) φιγούρας στην οικογένεια συνήθως έχει αρνητικό αντίκτυπο στο παιδί (όπως έχουμε διαπιστώσει σε περιπτώσεις διαζυγίων). Επίσης υπάρχει και το εμπόδιο της υπερβολικής ανοιχτομυαλιάς των Ελλήνων οι οποίοι δεν έχουν σκεφτεί ποτέ τους οτι επειδή ακριβώς αυτοί οι άνθρωποι υιοθετούν τα παιδιά τους, πρωφανώς και τα αγαπάνε και τους φέρονται όσο καλύτερα μπορούν (πολλές φορές πολύ καλύτερα από ένα ζευγάρι αντρόγυνου).

Κατα για να μην πεσουμε στα σκατα.

θα κανω οτι μπορω για να μην μπει ο αδερφος μου στο πσ

Ειμαι προετοιμασμενος να μην το τραβηξω.:stuck_out_tongue: Βασικα αμα βαριεμαι δεν θα ποσταρω καν.:slight_smile:

σωστος

στα σκατα ειμαστε χρονια τωρα και δεν λεμε να βγουμε

Καλα, γ@μησε τα, μακροβουτια κανουμε βασικα!:stuck_out_tongue:
Περα απο την πλακα, το πρωτο μου ποστ ηταν προβοκατορικο και η λεξη σκατα μπηκε γιατι εκανε ριμα και με το κατα. :lol:

ριμαρεις???

Τυφλα να 'χουν οι Ραπισμα ΒΜΧ.

Τι θέλει να πεί ο ποιητής?:-s

Η κοινωνία δεν υπήρξε ποτέ 100% έτοιμη για κάποια αλλαγή, είτε μιλάμε για τη ψήφο της γυναίκας, είτε για τα δικαιώματα των παιδιών, βασικά για οποιαδήποτε αλλαγή. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να γίνονται κινήσεις που να ξυπνάνε κάποιο κόσμο.

Ναι, παιδιά είναι. Εγώ όμως δεν τα έχω με εκείνα αλλά με τους γονείς τους που κάθονται και τα μαθαίνουν τέοιες μπούρδες.

Οι έρευνες του Kinsey δεν έχουν ακόμη διαψευστεί. Και ας έκανε σεξ ο άνθρωπος πρώτη φορά στα 30, τι σημαίνει αυτό? Η έρευνα του είναι ψυχρή καταγραφή μερικών εκατοντάδων χιλιάδων ανθρώπων, διαφορετικών φυλών, μορφοτικού επιπέδου, ηλικίας, θρησκείας, κτλ. Με λίγα λόγια τεράστια η ποικιλία οπότε και τεράστιο το εύρος της.

Όσο για το αν λειτουργούν ομαδικά οι ομοφυλόφιλοι, πέραν του ότι υπάρχει ήδη τόπικ, η πλειοψηφεία των ομοφυλόφιλων ακόμη κρύβει τη σεξουαλικότητα της. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και ομάδες υποστήριξης για τους ομοφυλόφιλους, όπως και ομάδες ομοφυλόφιλων που παλεύουν για τα δικαιώματα τους.

@demon cleaner: βασικά, πέρα απο το γεγονός ότι έτσι κι αλλιώς υπάρχουν 2 άτομα μέσα σε ένα ζευγάρι, οπότε και αλληλοσυμπληρώνουν το ένα το άλλο στο τρόπο συμπεριφοράς, και έτσι δεν μπορούμε να μιλάμε για έλλειψη ρόλων, θα θελά να πώ τι προσωπικά πιστεύω εγώ. Όταν μιλάμε για πατρικό και μητρικό πρότυπο κατά κύριο λόγο μιλάμε για στερεότυπα των φύλων, δλδ περιμένουμε απο την οικογένεια να μεταδόσει τη ‘‘φυσιολογική’’ (δλδ αυτή η οποία αποτελεί πλειοψηφεία) εικόνα του πώς πρέπει να είναι ένας άνθρωπος με βάση το φύλο του. Τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ ένα παιδί δεν χρειάζεται πραγματικά κάτι τέτοιο ή αν το θές αλλιώς, χρειάζονται άνθρωποι για να μεγαλώσουν ένα παιδί, όχι ‘‘άντρες’’ και ‘‘γυναίκες’’.

Πάντως, για την ικανότητα των ομοφυλόφιλων να μεγαλώνουν παιδιά έχει δωθεί και ένα αρκετά καλό λινκ πιο πριν.

Συμφωνω με την πλειοψηφια των ποστ του πυραμιδα, ωστοσο οπως ειπε και ο μοντε ζουμε σε ενα ευρωπαικο ιραν και τιποτα παραπανω. Πρεπει να περασουν αρκετες δεκαετιες για μερικες αλλαγες σαν αυτες…

Κανενα συμφωνο συμβιωσης, κανενας γαμος!
Ελευθερες σχεσεις για ολους…

όλοι για όλους και όλες για μένα…

Μου αρκει αυτο!:stuck_out_tongue: :lol:

@red pyramid

χωρις να το χω ψαξει για το αν ειμαι υπερ ή κατα

για το μεγαλωμα των παιδιων απο ομοφυλοφιλους γονεις

αυτο που θελω να πω

ποσο εχει τεσταριστει
το μεγαλωμα ενος αγοριου απο 2 λεσβιες
και το αντιστοιχο μεγαλωμα ενος κοριτσιου απο 2 γκει

δηλαδη οταν η λεσβια ειναι προκατελειμενη απεναντι στο ανδρικο μοριο
πως θα συμβουλεψει σωστα ενα αγορι στην σεξουαλικη του ζωη?
εδω δεν το κανουν σωστα ορισμενοι πατεραδες…

Δεν είμαι κατα στο θέμα του γάμου των ομοφυλόφιλων αποκλειστικά και μονο γιατι πρέπει να κατοχυρώνονται νομικά και οικονομικα σε περίπτωση θανάτου του ενός…Επίσης γιατί να μην εχουν τις φορολογικές απαλλαγές που εχουν ολα τα παντρεμένα ζευγαρια??Ποιος κρινει αν ενας γαμος ειναι νορμαλ???
Γιατί είναι πιο νορμαλ οι γαμοι που γινονται απο ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη ή απο οποιοδηποτε συμφερον και οχι οι γάμοι κατοπιν επιλογης των 2…Ουτως ή αλλως ο γαμος ειναι μια συμβαση δηλ. ενα συμφωνητικο μεταξυ των 2 και της πολιτειας και οχι της εκκλησιας …Τωρα το θεμα της οικογενειας ειναι πιο πολύπλοκο και η υιοθεσια παιδιου ακομη περισσότερο γιατι πρεπει να διασφαλίσεις οτι η διαφορετικότητα των γονιων δε θα ειναι εμποδιο στην εξελιξη των παιδιων…και γι αυτο ειμαι επιφυλακτική…

Γουέλ, κανονικά μιλάμε για κάτι που συμβαίνει εδώ και χρόνια, καθότι πολύ γκέι ή λεσβίες μεγαλώνουν μόνοι τα παιδιά τους ή ανεπίσημα. Τώρα για το πώς προσεγγίζει ένα τέτοιο ζευγάρι το παιδί, είναι ανάλογα τη περίπτωση οπότε δεν μπορώ να σου δώσω μια απόλυτη απάντηση. Κάθε παιδί προσεγγείζεται διαφορετικά, είτε μεγαλώνει με ομοφυλόφιλους είτε με ετεροφιλόφιλους.

Υπήρχε μια χρήστια στο youtube, η tootsie018 η οποία και μεγάλωνε τον γιό της με την φιλενάδα της και είχε κάποια καλά βίντεο για το πώς ήταν, αλλά έχει διαγράψει το account της. Αυτό είναι ένα βίντεο αν σε βοηθάει κάπως σχετικό

πάντως αν είναι, προτείνω να πάρεις το βιβλίο ‘2 στους 20 γκέι και λεσβίες’ που έχει μαρτυρίες διαφόρων παιδιών που μεγάλωσαν με ομοφυλόφιλο γονιό ή σε ομόφυλο ζευγάρι, και δίνουν το κάθε ένα διαφορετικές εκδοχές και σκέψεις πάνω στο ίδιο θέμα.