Ελεεινά εξώφυλλα!

Λένε να μην κρίνουμε ποτέ ένα βιβλίο απο το εξώφυλλο του, αλλά το ρητό αφορά βιβλία, σωστά? :wink:

Ένα νέο θρεντ λοιπόν, απο εκείνα που προσδίδουν τον απαραίτητο αέρα σοβαρότητας που τόσο χρειάζεται σε κάθε φόρουμ που θέλει να σέβεται τον εαυτό του… Ποστάρουμε εξώφυλλα δίσκων, οποιασδήποτε κατηγορίας, απο ντεθ μέταλ σε ντίσκο. Και ξεκινάω με ορισμένα διαμάντια…

Εντάξει, μας αρέσουν οι μαριονέτες, μας αρέσουν και τα κουκλοθέατρα. Κάποια πράγματα έχουν και τα όρια τους όμως…

Απλά νιώστε. Νιώστε την κοπέλα στο εξώφυλλο να σας πλησιάζει και να ψελλίζει αισθησιακά στα αυτιά σας λέξεις ανείπωτου έρωτα και πάθους…

“I’ve got confidence”, λένε οι κοπέλες. Φαίνεται.

Επιτέλους! Τώρα το γκέι σκυλί σας θα έχει τον δικό του δίσκο, τη δική του μουσική!

Και, τέλος, απλά προσκυνούμε ταπεινά τον άδωνι της παρακάτω εικόνας…

http://www.rocking.gr/article2933.php

Διαφωνω με τις θεσεις 5 και 7. Ντροπη και αισχος.[-X

Λοιπον επειδη συγκεκριμενα δεν μου ερχονται τωρα, δεν μ’αρεσαν ποτε ιδιαιτερα ολα τα covers των Maiden.:stuck_out_tongue:

παμπάλαιο άρθρο, όταν ήμουν μικρός κ άσημος.

τώρα είμαι μεγάλος κ άσημος

κάποια που πάντα μου χτυπούσαν άσχημα στο μάτι είναι:

το ντεμπούτο των Voivod:

η cult - ίλα του lovedrive:

το εξώφυλλο ενός από τους καλύτερους thrash δίσκους:

ένα από τους Mandator που κάπου το έχω ξανα - αναφέρει:

o αγαπημένος μου δίσκος από anthrax δεν φημίζεται για το εξώφυλλό του επίσης

και - εκτός συναγωνισμού - το εξώφυλλο από το demo ενός άγνωστου ελληνικού thrash metal γκρουπ που έδρασε στα early 90’ς, τους animosity (το είχα προχειρο εδώ δίπλα ευτυχώς κ το σκάναρα):

Όλα μα όλα τα εξώφυλλα δίσκων του Malmsteen είναι απίστευτα βαρετά, ούτε ελάχιστη διαφορά απο εξώφυλλα της Britney. Μα δλδ πόσο ωραία μούτρα πιστεύει ότι έχει? Τζίζους

Δυστηχώς πρέπει να παραδεχτώ ότι αυτός ο δίσκος έχει ελεινό εξώφυλλο

Απλά αισχρό :stuck_out_tongue:

8O 8O 8O 8O 8O

Ουδεν σχολιον…[-X [-X [-X :frowning:

Και περιεχομενο.

:lightsabre: :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:

Το συγκεκριμενο εξωφυλλο το θεωρουσα ανεκαθεν απαισιο. Αλλο αν το περιεχομενα ηχητικα κοβει κωλους (η καλυτερη στιγμη των COF κατ εμε)…

Πάντα γουστάρω τα όμορφα εξώφυλλα. Και πάντα πιστεύω ότι ο σωστός καλλιτέχνης οφείλει να τα επιμελείται/επιλέγει ο ίδιος και να μην τα αφήνει στην κάθε εταιρία…

Βέβαια αυτό δε σημαίνει κάτι. Να πχ ένα από τα πλέον πρόχειρα και κακόγουστα εξώφυλλα που όμως κρύβει μια τεράστια δισκάρα

[

Αυτό της κοτοκο θα ταίριαζε μόνο ως περιτύλιγμα σε γλυφιτζούρι ή κάτι τέτοιο. (Χωρίς το cd φυσικά).

Το “Empire” ωραίο είναι.

Το Spaghetti Incident των Guns:?

Γιατι?
Δεν σ’ αρεσουν τα μακαρονια?

Αν και έγινε επίτηδες και καλά κάνανε που το βγάλανε έτσι,δεν παύει να είναι κάπως τραγικό…

Μπα, εγώ γούσταρα τρελά την ιδέα με το εξώφυλλο που δένει με το τίτλο και το θεωρώ ως ιδέα απλά άψογο, ίσως απο τα καλύτερα που έχω δεί ποτέ.

Ον τόπικ

Φρικτό εξώφυλλο

Να σβηστει το απο πανω ποστ.
Μιλαμε για ενα απο τα 10 κορυφαια εξωφυλλα εβερ…

Ε όχι δα!:S Δλδ εσύ τι ωραίο του βρίσκεις?

Επίσης, ενώ μου αρέσουν πολύ τα εξώφυλλα των iron Maiden, δεν άντεχα ποτέ το εξώφυλλο του Dance of death

Πλαστικούρα μέχρι εκεί που δεν πάει

και για να μην ποστάρω μόνο μπάντες που δεν πολυακούω, φρικτό ήταν και τούτο το εξώφυλλο

σε πλήρη αντίθεση με τη μουσική

Γουστα ειναι αυτα.
Θα ηταν too much να ανοιξω ενα τοπικ με εξωφυλλα που δεν καταλαβαινουμε
τι θελουν να πουν ?Το απο κατω καταλαβαινω προφανως τι ειναι.