Πού σαβουρώνετε συνήθως?

Κοζα Νοστρα - Κυψελη.

Τελος.

Επ, η πιτσαρια διπλα μου. Συμφωνω ειναι θεικη. :bow2:

Λοιπον εχουμε και λεμε

  1. πιτσα χατ
    2.πιτσα ζεας (νεα σμυρνη)
    3.μικρο μοναστηρακι (η σκεπαστη αξιζει οσκαρ)

Pano είσαι θεός! Ζεας ε? Τι μου θύμισες τώρα… Εκεί έχει απίστευτη καρμπονάρα… Αλλά έχω να πάω χρόνια εκεί… :frowning:

Δεν μου λέτε ρε καλόπαιδα σας παρακολουθώ μέρες τώρα κι έχω μια απορία
Σπίτια δεν έχετε???
Χέρια δεν έχετε???
Οδηγό μαγειρικής δεν έχετε???
Γιατί δεν μαγειρεύετε να φάτε σαν άνθρωποι παρά τρώτε όλες αυτές τις αηδίες???

εδιτ Καλά φάτε τώρα αλλά να ξέρετε ότι όλες αυτές οι άχρηστες θερμίδες που παίρνετε από όλα αυτά τα παλιοφάγια μπορεί να μην σας φαίνονται τώρα αλλά θα σας φανούν μετά

εδιτ Νο 2 Που που ητοι μια φορά στο τρίμηνο τετράμηνο σαβουρώνω κι εγώ στα μοναδικά KFC της Ομονοίας

Αμα εχεις καλο μεταβολισμο δεν σου φαινονται οι θερμιδες ειτε αυτες προερχονται απο χαμπουγκερς ειτε απο ντολμαδακια της θειας.
Τωρα, για προβληματα υγειας παιζει, αλλα μια ζωη την εχουμε και το φαι ειναι στις μεγαλυτερες απολαυσεις της.:slight_smile:

τα παράνομα είναι πιο νόστιμα :wink:

Πες τα ρε άνθρωπα!!!

Και σπιτια εχουμε, και χερακια μας εδωσε ο θεουλης… Το θεμα ειναι οτι μιλαμε για “σαβουριασμα” :stuck_out_tongue:

Αναφορά σαβουριάσματος:
Σήμερα ερχόμενος από Κέρκυρα, σταμάτησα για δουλειά απογευματινή στην Πάτρα και σαβούριασα στα Fridays…ε,ναι! το ομολογώ!!! και εννοείται το ένα πιάτο ήταν wings.

Ναι για μια στο τοσο τα Fridays ειναι ο,τι πρεπει(για τα Applebies τι γνωμη εχετε αληθεια?)αλλα τα above all για μενα ειναι τα μεξικανικα,ειναι η αγαπημενη μου κουζινα μαζι με ιταλικη(καλα χωρις να μετραμε την ελληνικα βεβαια:D ) El Taco Bueno θρησκεια!

Α παλια πηγαιναμε και στο Εξ Ανατολης τακτικα,ειναι αρκετα γνωστο θα το ξερετε οι πιο πολλοι…

Η βαρεμάρα δεν νικιέται με τίποτα, για το πάχος είμαι οπαδός του “όσο πιο μεγάλη κοιλιά έχεις σημαίνει ότι περνάς τόσο καλύτερα” (αν και δεν έχω μεγάλη κοιλιά, μόνο ένα μικρό σκεμπεδάκι) και τέλος το τσιπουράδικο με παρέα τα σπάει, αλλά το να πας εκεί και να πάρεις μόνο τσίπουρο δεν λέει οπότε εξ`ορισμού όλο και καμμιά τυροκροκέτα, καμμια καυτερή πιπεριά, καμμια ψητή φέτα και καμια μερίδα σουβλάκια για να τρώνε όλοι θα πάρεις :stuck_out_tongue:

Imalaia πειραιας πασαλιμανι , οποιος εχει φαει 3ερει , το καλυτερο hot dog στην α8ηνα .Αλλα πανω απο ολα πιτογυρα FTW Δροσοπηγη ρουλσσσσσσσσσςςςςςςςςςςςςς αντε και κανενα της γειτονιας… 8)

:p…

πιτα γυρος για παντα!!!
τη καλυτερη,μεγαλυτερη και σχετικα φτηνη πιτα την εχει το πολυγευστο στο νεο ηρακλειο απεναντι απ τον σταθμο του ηλεκτρικου…αλλα απο γενικη αποψη μακρια απο ηρακλειο.ειναι χαλια,δεν εχει τιποτα…

στο “γυραδικο”(ετσι ειναι το ονομα του) εδω στα καμινια
8)

ΓΥΡΟ!

ΣΑΝΤΟΥΙΤΣΑΔΙΚΟ-ΚΡΕΠΑΔΙΚΟ

τι σαντουιτσ?κρυα η γυρους?

Απο τα σαντουιτς που βαζεις μεσα οτι θες,και οχι οτι του κατεβει του μαγαζατορα.