Ολυμπιακός #2

Θέλουμε λίγο δουλίτσα, δεν τις ξέρουμε τις θέσεις :sweat_smile:

1 Like

Εύχομαι να τις συνηθίσετε για τα επόμενα χρόνια !!! :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

3 Likes

Και μεις το ευχόμαστε, μη νομίζεις.

Είχα γράψει στο τόπικ της Ευρωλίγκας ότι “πάμε τώρα για το πρωτάθλημα” (και ειπώθηκε “τι να το κάνουμε το πρωτάθλημα με τον πεθαμένο ΠΑΟ” -εν μέρει, όχι άδικα).

Αυτό που εννοούσα, πολύ περισσότερο από έναν τίτλο, ήταν η διατήρηση της ηρεμίας στην ομάδα (που η ίδια η ομάδα μια χαρά σοβαρή ήταν/είναι, αλλά η περιρέουσα ατμόσφαιρα θα χάλαγε πολύ) εν όψει της επόμενης σεζόν.

Κατά τ’ άλλα, κι εγώ με τόση τοξικότητα (και από τις δύο πλευρές, αν και φυσικά το μερίδιο ευθύνης βαραίνει πολύ περισσότερο τη μία), όχι τίτλο δε χαίρομαι αλλά και δεν είδα λεπτό live από τα G2-3-4 (το G1 το έκλεισα στο 35’ λόγω του άθλιου μπάσκετ). Αγωνιστικά, ήταν προφανές ότι η χειρότερη ομάδα προσπάθησε να κατεβάσει την καλύτερη στο επίπεδό της (απόλυτα λογικό και θεμιτό), αλλά κι εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος να κάθομαι να δω κλωτσοπατινάδα και τουβλοσυλλογή.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι μετά τις εξαιρετικές -ποιοτικά- σειρές τελικών του 10/11 και 11/12, το μπάσκετ που έχουμε δει μεταξύ των δυο τους είναι από μέτριο ως απαράδεκτο και φυσικά αυτό ευνοούσε και την όλη μη-αγωνιστική κουβέντα. Θα ήταν ευχής έργο κάποια στιγμή να παίζουμε μόνο Ευρωλίγκα (σε ένα σενάριο διευρυμένης διοργάνωσης) αλλά με τα “μυαλά” που τη διοικούν δεν βλέπω φως.

6 Likes
1 Like

Δίκιο έχει, αυτές οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστριπτιζ

Σορυ

15 Likes

Πολύ καλο για ακόμα μια φορά αλλά το sympetherion δεν το φτάνει :smile:

4 Likes

Εκπληκτικά καλό ε

1 Like

Επιστροφή Μιλουτινοφ είχαμε σήμερα. Δυνατό

4 Likes

Λένε και για Γκος.

Ήδη δηλαδή μιλάμε για 2 κινήσεις (αν γίνει του Γκος), που δείχνουν ότι η ομάδα προσαρμόζεται στα θέλω του Σλούκα.

Και μένει κι ο Κανααν μάλλον. Τώρα για 3ο ψηλό πάμε η για Έλληνα η για 7ο ξένο μόνο Ευρωλίγκα η και τα δύο. Ξέχασα έχουμε και το κενό του Σάσα για θέση ξένου εφόσον φύγει, σωστά?

Γκος δεν με τρελαίνει αλλά θα δούμε. Αν φύγει ο Σάσα θες σουτ πάντως και σε 4αρι λίγο δύσκολο να το ξαναβρείς οπότε πας για 2-3αρι. Καλύτερα να περιμένουμε τι θα γίνει και να μην γεμίσουμε την περιφέρεια ακόμα

ο Σάσα δεν πιάνει θέση ξένου, έχει κυπριακό διαβατήριο

1 Like

Βεζένκος Βεζένκου;

3 Likes

Επομένως φύγανε 2 ξένοι απο τους 7, καλύφθηκε η μία θέση με Μιλου συν Γκος τέλος οι θέσεις ξένων.
Άρα αν φύγει ο Σάσα φεύγει και ο Πίτερς, προκειμένου να έρθει καλύτερο 4αρι.

Τώρα που έμεινε ο ΣΥΡΙΖΑ χωρίς ηγέτη θα πλησιάσουν και αυτοί τον Σλούκα

2 Likes

Το αξίζεις ρε Σάσα, κοίτα να καθιερωθείς όμως και να μην είναι για το τίποτα.

4 Likes

Εννοείται το αξίζει. Καλή του επιτυχία. Θα τα καταφέρει. Τον περιμένουμε εάν θέλει να γυρίσει.
Για να δουμε επομενες κινήσεις μας τώρα. Παίζει να φύγει και ό Σλούκας

Ειλικρινά περίμενα οτι θα μείνει.
Ειναι μεγάλο το συμβολαιο ομως έτσι δεν είναι; διάβασα για 8εκ περίπου το χρονο.

Πάτε για Μίροτιτς τώρα…