Ολυμπιακός #2

Σιγα μην ειχα φανελα Γιουβεντους, δεν εχω δωσει ποτε λεφτα σε κανενα αθλητικο σωματειο στην Ελλαδα για τιποτα περα απο εισιτηρια για να δω αγωνα στο γηπεδο, κι αυτο εχει γινει μολις 4-5 φορες στην ζωη μου. Ας μην συγκρινουμε τωρα ανομοια πραγματα.

Ουτε το διχτακι δεν ακουμπησε, τοσο τελειο ηταν το σουτ!

Δεν τη διάβασα, αλλά νομίζω ότι την έγραψε το παιδάκι δημοτικού που έχει χακάρει τους λογαριασμούς σας και μας ζαλίζετε τον έρωτα από προχτές.

Την Κυριακή με Cavs είχε έρμπολ τρίποντο και μετά και δίποντο το μενού :joy:

Να μου μιλήσεις για ένα ματς, επειδή εγώ σε αυτό αναφέρθηκα και όχι γενικά σε κάποια περίοδο. Σε εκείνο το ματς λοιπόν, ναι, σας πήγαμε αίμα, αυτή είναι η άποψή μου και φυσικά δεν το λέω για να σου αλλάξω άποψη.

Έχω την εντύπωση ότι ο Quintom το έγραψε ειρωνικά. Αυτό κατάλαβα εγώ.

1 Like

Αγαπητέ παο79 τις προάλλες δεν υποδείκνυες σε έναν τσουκαλά να τσακιστεί να φύγει από το νήμα της ομάδας σου; Σήμερα τι άλλαξε;

Ως αστεισμο το εγραψα, κυριως γιατι σιχαινομαι και τις δυο πλευρες στο συγκεκριμενο θεμα, αλλα θενκς. Απο τη μια εχεις τον τραμπουκισμο απο τους τσουκαλαδες που εγινε στην Ριζουπολη και τα αισχη που δε θα επρεπε να γινονται φυσικα σε κανενα γηπεδο, απο την αλλη οι τσουκαλαδες του ΠΑΟ πλεον βλεπουν την Ριζουπολη ως καποιου ειδους γενοκτονια μαλλον, δεν εξηγειται αλλιως. Το θεωρουν ως το χειροτερο εγκλημα που εχει διαπραχθει στο ελληνικο ποδοσφαιρο, και πιθανοτατα αν τους προτεινες να αφαιρεσουν 17 πρωταθληματα απο τον Ολυμπιακο για την Ματωμενη Βραδια θα σου ελεγαν οτι ειναι απολυτα λογικο. Γενικα σκατα στην ολη φαση.

1 Like

Δεν κατάλαβα τον αστεϊσμό σου, σβήνω το ποστ και πάμε παρακατω χωρίς πολλά.

Λέω ότι προχτές είχε μπει ένας τσουκαλάς στο νήμα του παναθηναϊκού και έλεγε κάτι για μπαλτακιστάν (πολύ αστεία λέξη ομολογουμένως), οπότε του ζήτησες -όχι ιδιαίτερα ευγενικά, αλλά δεν σε αδικώ- να τσακιστεί να γράφει άλλου και όχι εκεί.

Οπότε ρωτάω σήμερα τι άλλαξε;

Δεν χρειαζεται να το σβησεις, δεν προσβληθηκα :stuck_out_tongue:
Απλα διασκεδαζω και με τις δυο πλευρες προσωπικα.

Να τσακιστεί να φύγει για τις μαλακίες που έλεγε.
Ο τυπος πόσταρε εξώφυλλα της χούντας.
Στον quintom αναφέρθηκα στο μοναδικό μου ποστ μου εδώ μέσα, δεν κατάλαβα το ποστ του για την Ριζούπολη, τόσο απλά.

Έλα τώρα, άστα τα παιχνιδάκια, μεγάλα παιδιά είμαστε…

Το προβλημα με την Ριζουπολη δεν ηταν αυτα που ειδαμε, αλλα αυτα που εγιναν μεσα στα αποδυτηρια και για τα οποια μιλανε (σιγα-σιγα και δειλα-δειλα) καποιοι παικτες. Επισης ολα αυτα εγιναν με την καλυψη του κρατικου μηχανισμου και των κωλομπατσων. Αυτο ειναι που κανει την Ριζουπολη αρκετα ξεχωριστη, το οτι εχουν γινει χειροτερα εκτροπα εκτοτε ειναι αληθεια φυσικα, το οτι ο Τσιρωνης εγινε υπευθυνος ασφαλειας του ΟΣΦΠ ειναι ομως κατι που δεν χωνευεται.

Αυτο που διαφενεται ειναι μαλλον ο λογος που ο Αλαφουζος τα εσπασε με τον Μαρινακη, μεχρι περσυ ημασταν ουρα του γαυρου σε θεσμους, φετος φαινεται να τα εχουν σπασει, και προφανως ο λογος εινια το στραβωμα του χοντρου με τον Κουλη (Αλαφουζαρος παραμενει πιστος στρατιωτης). Το γιατι τα σπασανε, αν ηξερε απο πριν για τις παρακολουθησεις ο χοντρος η οτιδηποτε αλλο φανταζομαι θα το δουμε στο μελλον.

Αλλος ξεκίνησε με εξώφυλλα της χούντας. Διάβασε καλύτερα. Ομάδα της χούντας είναι μία στην Ελλάδα.

Συγγνώμη κιόλας που έγραφα μαλακίες, ενώ εσύ θα πρέπει να πάρεις το Νόμπελ ειρήνης και λογοτεχνίας.

Τράβα τώρα στο νήμα της ομάδας σου.

Να ποιός ξεκίνησε τα εξώφυλλα της χούντας και εγώ απάντησα με ένα άλλο που τον πείραξε.

Δεν ξεκινησα εγω την συζητηση για την χουντα.Εγω απλα απαντησα σε ενα ποστ για την χουντα οπως ξεκαθαρα το γραφω στο ποστ.Προφανως υπαρχει προβλημα αντιληψης-κατανοησης.
Και εννοειται συμφωνω οτι ομαδα της χουντας ειναι μια στην Ελλαδα,οπως ακριβως βλεπουμε στα αρθρα της εποχης αλλα και στο παρον με προεδρο παε να ειναι χρηματοδοτης των χρυσων αυγων αλλα και οπαδων(?)-υπαλληλων της εγκληματικης οργανωσης.

ΥΓ.Δεν υπαρχει καμια “κοντρα” καραφλα-πρεζεμπορα,ουτε τα εσπασαν.Απλα ενα …ερωτικο καβγαδακι με τον καθυστερημενο τυπο που παριστανει τον πρωθυπουργο…

Το καραφλο σκουπιδι και ο πρεζεμπορας δεν ηταν πολτε φιλοι ωστε να τα σπασουν. Οσο ηταν και οι δυο κατω απο την ομπρελα του Κουλη ηταν στο ιδιο στρατοπεδο και αρα ειχαν κοινα συμφεροντα. Αν οντως ο χοντρος κανει μουτρακια στον Κουλη αυτος ειναι και ο λογος που φαινεται να ανηκουν σε διαφορετικα στρατοπεδα απο την αρχη της σαιζον. Η πλακα ειναι οτι πρωτα φανηκε η κοντρα καραφλα-χοντρου, απο την αρχη της σαιζον, και πολυ μετα το στραβωμα του χοντρου με τον Κουλη, που εξηγησε και το πρωτο γεγονος σε μεγαλο βαθμο.

Τωρα ποσο σοβαρο, ειλικρινες και ποσο παροδικο ειναι ολο αυτο θα δειξει φανταζομαι.

1 Like

Το καραφλο σκουπιδι τα εχει καλα με τον τιγρη και οχι με τον Μαρινακη να ξερουμε και τι λεμε

Μεχρι περσυ ουρα του ΟΣΦΠ ημασταν (ποσο ντροπη…), ο καραφλας ακολουθαγε χοντρο σε ψηφοφοριες σε ΕΠΟ κτλ στεγνα ρε.