Ολυμπιακός #2

Θρύλε πάρε έναν στόπερ (κι έναν φορ) και πάμε για πρωτάθλημα και φέτος κόντρα στους χάρτινους :exclamation:

2 Likes

Εννοείται ότι αυτό που έκανε η ΠΑΕ είναι επιεικώς γελοίο και κατάπτυστο, ειδικά με τον τρόπο που το έκανε. Το είχα μάθει δύο μέρες πριν ότι λόγω Χουανκάρ θα διακόψουν την συνεργασία, αλλά η ανακοίνωση με ξεπέρασε. Μόνο την κυρά μας τη μαμή δεν έβαλε στο κόλπο.

Δύο παράμετροι.
-Επειδή οι ομάδες πλέον συνεργάζονται με ιατρικούς ομίλους, οι γιατροί που τους ακολουθούν είναι γιατροί που εργάζονται στους ομίλους αυτούς. Τυχόν διακοπή συνεργασίας με τον όμιλο, συνεπάγεται και διακοπή με τον γιατρό.
-Ας πούμε όμως κάπου εδώ ότι όλα τα ιατρικά τιμ των ομάδων κουβαλάνε ιστορίες από λίγο έως πολύ αμαρτωλές και ο Θέος δεν αποτελεί εξαίρεση.

Σιχάματα καρπετοπανουτσοι και μπαμποχελακηδες.

Sport Day με κοκκινο “port”, αυτη η φυλλαδα εχει καποια χρονια πλεον που δεν εχει καν το προκαλυμμα της αντικειμενικης και ειναι επισημη εφημεριδα του γαυρου, μην ασχολεισαι καν.

Συντριπτικη πλεοφηφεια οχι, αλλα υπαρχουν πολλοι βλαμμενοι, δεν διαφωνουμε επι της ουσιας. Οι περισσοτεροι παντως ειναι ειτε απαθεις, ειτε υποστηριζουν την ομαδα και βριζουν τον Τρακη σε πεισμα “δεν θα μας κοψεις εσυ το μπασκετ”, οπως κανετε και εσεις κατα βαση με τον Μαρινακη.

Αυτο δεν ισχυει, αν ισχυε θα σας μιλουσαμε εντελως διαφορετικα.

Η διαφορα του Τρακη ειναι πως ειναι και αγνα ψυχοπαθης. Μπορει να τα τιναξει ολα στον αερα επειδη καποιος τον εβρισε στο ινστα, ο Μαρινακη ειναι πιο κλασσικος μαφιοζος, δεν ειναι παρορμητικος σε τετοιο βαθμο.

2 Likes

Τον καημένο τον dpg, είναι ψυχολογικό το θέμα του μωρέ.

Ειναι χίλια δύο σκατά, μαφιοζο πάντως δεν τον λες.

Καλύτερα μαφιόζος παρά κασιδιαρικός.

Δεν το είπα έτσι πάντως. Ένα μαλακισμενο κακομαθημένο που έγινε κάποιος με τα λεφτά του μπαμπα είναι, ούτε προσπάθησα να τον αθωωσω ούτε να τον δικαιολογησω, το ‘ψυχοπαθης’ πιο πολύ σαν χαρακτηριστικό της ιδιοσυγκρασίας του το είπα, δεν είπα ότι είναι διαγνωσμενος η πως έχει το ακαταλογιστο.

Όπως και να έχει επειδή με ξέρεις, και γνωρίζεις ότι λίγοι σιχαινονται τον τρακη και ο,τι πρεσβεύει περισσότερο από εμένα με απογοητεύει το γεγονός πως θεωρείς ότι πάω να τον υπερασπιστώ.

Δεν είναι το θέμα μου αν πας να τον υπερασπιστείς, αλήθεια δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω όταν λες ότι τον σιχαίνεσαι. Δεν είναι το θέμα μου αυτό όμως και σίγουρα δεν είναι επί προσωπικού.

Πιάστηκα απλά απ’ το περί “ψυχοπάθειας” (που είναι αλήθεια -γνωρίζω περιστατικό που πήγε με μπράβους σε μαγαζί στο Χαλάνδρι και την έπεσαν σε μπάρμαν που τον έκραζε στα σόσιαλ) διότι μπορεί από σένα να μην γίνεται, αλλά από άλλους μια χαρά χρησιμοποιείται ως “ξέπλυμα” του τύπου “έλα μωρέ, απλά είναι λίγο λόκο ο πρόεδρος, αλλά είναι καλό παιδί”.

Αλλά και πάλι το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι ο περήφανος, ηθικός κόσμος του παναθηναϊκού θα πανηγυρίσει μια πρόκριση στο Φ4 κι ένα πρωτάθλημα ή θα πει “ααα, στ’ αρχίδια μας επειδή ο τράκης είναι ένας ψεκ, κασιδιαρικός, η-αριστερά-είναι-ό,τι-χειρότερο υπάρχει-στον κόσμο σκατάνθρωπος”; Εγώ πιστεύω ότι θα πανηγυρίσει, απ’ ότι βλέπω το -χαρισμένο- ΟΑΚΑ γεμίζει (και καλά κάνει) ενώ και στο ποδόσφαιρο η ομάδα παίζει μπαλάρα, δεν πειράζει που ιδιοκτήτης είναι ο νο1 προπαγανδιστής της ΝΔ (που κατά τ’ άλλα είναι χειρότερη κυβέρνηση όλων των εποχών και ψηφίστε κάτι άλλο για να φύγουν).

Βάσει των παραπάνω λοιπόν ήθελα να καταλήξω λοιπόν ότι ίσως καλό θα ήταν να μην γίνονται μαθήματα ηθικής και “πώς ασχολείστε με αυτό το πράγμα” επειδή διακόπηκε λόγω συμφερόντων η συνεργασία με έναν ιδιώτη μεγαλογιατρό.

3 Likes

όλοι οακα ρε, απλά είναι λίγο τρελιάρης ο πρόεδρος
maskes2

ΟΑΚΑ πάει ο κοσμος για να δει τον Εξάστερο, μια ομάδα που εχει δώσει τοσες χαρές στο παρελθόν και ο κόσμος του ΠΑΟ είναι ιστορικά πολύ δεμένος μαζί της, όχι για να στηρίξει ή να χειροκροτήσει τον Τράκη.
Ατέλειωτα συναισθήματα εκεί μέσα όλα αυτά τα χρόνια.

Εντάξει παιδιά;…μην φτάνετε τώρα στα όρια της γραφικότητας μερικοί.

1 Like

Αλλά στο καραισκάκη πάμε να αποθεώσουμε τον πρεζέμπορα λογικά.

1 Like

Πηγαίνετε όπου θέλετε ρε μαλάκες και σταματήστε να τη λέτε ο ένας στον άλλον

“Ναι αλλά εσείς αυτό”
“Ναι αλλά εσείς εκείνο”

Πόσες φορές ακόμα θα παιχτεί αυτή η κολοκυθιά;

2 Likes

Εμείς δεν την είπαμε σε κανέναν, άλλοι ξυπνάνε με αγωνία για τη διακοπή της συνεργασίας με τον Θέο και με το τι έγραψε η σπορντέη.

Ε και τι έγινε ρε μαλάκα

Στον Μαρινάκη και στη Sportday τα 'χωσε

Ήθελε να το βγάλει από μέσα του, σιγά την πέτρα του σκανδάλου

Θα διάβασα στον ύπνο μου φαίνεται την απορία για το ποιο σοβαρό άτομο υποστηρίζει το δημιούργημα του μαρινάκη.

Αν το νόημα ήταν “πώς μπορείτε να είστε ακόμα Ολυμπιακοί” σίγουρα ήταν λάθος

Εγώ πάντως δεν το εξέλαβα έτσι

Ίσως αν ήταν η πρώτη φορά κι εγώ να μην το εκλάμβανα έτσι, αλλά ήταν η πεντακοσιοστή (με επιείκεια) οπότε επειδή έχω ελεύθερο χρόνο μετά από καιρό λέω να χαβαλεδιάσω όσο παίρνει.

Είπα εγώ να μην πας στο Καραϊσκάκη;
Γενικά απο που και πώς ακριβώς ξεκίνησε η κουβέντα οτι όποιος πηγαίνει γήπεδο στηρίζει τον φασίστα μαφιόζο πρόεδρο-ιδιοκτήτη της;

Από το πρώτο σημερινό ποστ στο παρόν νήμα, εκτός αν ο Παντελής αναφέρεται σε κάποιο άλλο δημιούργημα του μαρινάκη και όχι στον Ολυμπιακό.