Ολυμπιακός #2

Δπγ είναι προφανως

Μετά τη κατανάλωση άχνης?

Ποσο γαμησε ο Σολακης?
(τον γραφω οπως τον λεει ο Αμερικανος εδω)

3 Likes

Δεν ακούστηκε και πολύ καλά αυτό:

9 Likes

Ευκαιρία να τους μάθεις τον μεγάλο Ηλία Σολάκη, δεινό σκόρερ στις εσχατιές της Β’ και Γ’ Εθνικής.

6 Likes

Αυτον τον ξερω νομιζω, δεν επαιζε στην Παναχαικη οταν ηταν στην Α’ εθνικη? Α τον γκουγκλαρα, ο θεουλης επαιξε για μια σεζον στον Μακεδονικο Φουφας λεει το 2016 σε ηλικια 42 χρονων και εβαλε 42 γκολ σε 36 ματς, τελειο.

Περα απο το αστειο, ο Τζολακης σημερα επεσε σωστα σε 4 απο τα 5 πεναλτι ε.
Και γενικα ηταν φανταστικος στο ματς (ειδα το δευτερο ημιχρονο μονο, και παραταση).
21 χρονων ειναι το παλικαρι? Καλη φαση…

5 Likes

Μπραβo ρε Τζoλακη παλικαρε!!!

2 Likes

Ήταν κρίμα που δεν έπιασε και του Μπατσουαγί που πήγε (σχετικά) ψηλά. Τρομερή ψυχραιμία και αντανακλαστικά γενικά.

2 Likes

Σωστο μεντάλιτι απο Μεντιλιμπαρ. Δεν φοβήθηκε το ματς και έστησε την ομάδα σωστά και τολμηρά με επιθετική διάθεση.

Εκτελεστικά δεν τα πήγαμε καλά. Είχαμε κακές επιλογές στη τελική πάσα και κακά τελειώματα, παρολο που δημιουργήσαμε πολλές και καλές προϋποθέσεις.

Ποντενσε κακος. Φουρτούνης μαχητής αλλα του έλειψε η τελικη πάσα. Παιχτης Ορτέγκα για μενα δεν υπάρχει. Ο Ρίτσαρντς είναι δύο κλασεις και τρεις ταχύτητες παραπάνω.

Η Φενερ χωρις Φρεντ, Τζεκο, Καχβετσι ηταν ανύπαρκτη στη παραταση. Ευχαριστούμε τον κοουτς για τη διαχείριση των αλλαγων και κυρίως για το τελευταίο πέναλτι με την επιλογή Μπονουτσι. (Γελάνε και οι ρέγγες στον Βόσπορο).

Θέλω υπογραφή συμβολαίου Τζολακη μέσα στο αεροπλάνο της επιστροφης.

1 Like

Πιθανολογω οτι δεν εχεις δει πολλες εκτελεσεις πεναλτι του Μπονουτσι στην ζωη σου για να γραφεις κατι τετοιο. Η εκτελεση του στο συγκεκριμενο ματς ηταν μετρια προς κακη, αλλα ο ανθρωπος εχει σκοραρει δεκαδες πεναλτι, τα οποια συνηθως καταληγουν σε απιαστο για τον τερματοφυλακα σημειο της εστιας. Κατοπιν εορτης ευκολο να το γραφεις κατι τετοιο, αλλα η επιλογη απο τον προπονητη της Φενερ ηταν ολοσωστη. Δεν του βγηκε, συμβαινει.

6 Likes

Τα σέβη μου στον Ολυμπιακό. Τεράστια επιτυχία για τα δεδομένα του ελληνικού ποδοσφαίρου.

5 Likes

Στο γέλιο προστέθηκαν και οι σαρδέλες.

Παίκτης Μπονουτσι δεν υπάρχει. Το οτι εκτελούσε πέναλτι στα νιατα του δεν λεει τιποτα. Κάποτε ήταν ποδοσφαιριστής .

Να πουμε και ενα ευχαριστω στον προπονητη της φενερ , που εβγαλε τους 2 καλυτερους παιχτες με αλλαγη… :slight_smile:

1 Like

Κάποτε η Μίλαν είχε Φαν Μπάστεν, τώρα εμείς Φαν Μπάκουλα.

13 Likes

Εγώ αν ήμουν Ρεαλ θα αγόραζα τον Παπακανελλο απόψε

Fun fact και off topic αλλά πρώτη ανάμνηση από μεγάλη διοργάνωση είναι το euro 88(οκ παππούς εγώ μπροστά σας) με τον Μάρκο να φοράει το 12 και να βάζει 3 γκολακια στους Άγγλους. Καλά τα υπόλοιπα λίγο πολύ γνωστά.

1 Like

Σιγά ρε παππού, από Ντέταρι βλέπουμε :exclamation:

Ομπρέλες πάρτε σήμερα, βρέχει κούπες. :trophy:

6 Likes

Να πούμε ότι είναι και οι μέρες των τερματοφυλάκων μας.
Ο Σίνα σήμερα κατέβασε ρολά και ας σημάδευαν μπεκάτσες οι Μιλανέζοι σε άλλες φάσεις.
Η τριπλή του απόκρουση, με θύμισε Ελευθερόπουλο μέσα στην Ιταλία με Γιουβέντους, όταν τους κέρασε τρία απανωτά “όχι” σε μία φάση.

Μπράβο στα παιδιά!

1 Like

Πραγματικά απίστευτη εμφάνιση το παλικάρι …

Βλέποντας το ματς εντυπωσιάστηκα από τα παιδιά , σε σημεία ήταν εντυπωσιακά γρήγοροι και μπαλαδοροι από τη μέση και μπροστά

Θερμά συγχαρητήρια στους μικρούς, έπαιξαν τρομερή μπάλα και το επίτευγμα είναι τεράστιο

1 Like