Ολυμπιακός #2

Γεμάτοι τυχη ρε παιδί μου.

Πολλά με ενόχλησαν τις μέρες που περάσανε…

Πρέπει ο οργανισμός να σταματήσει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να μιλάει για επιτυχία των 3 συνεχόμενων final4. Πρέπει να σταματήσει να μιλάει για χαμηλότερο μπάτζετ. Δεν είναι δικαιολογία όταν είναι επιλογή σου και όχι επειδή αναγκάζεσαι. Ρε μλκς Ολυμπιακός είμαστε, όχι Μπασκόνια. 1000 φορές καλύτερα η νοοτροπία του Αταμάν που είπε από την πρώτη μέρα ότι θα πάρει την Ευρωλίγκα χωρίς να ξέρει καν τι παίχτες θα έχει. Δεν μπορείς να λες ότι τρυπάς ταβάνι και ότι είσαι ήδη ευχαριστημένος και στον Παναθηναϊκό να φωνάζουν όλοι ότι δεν τους αρκεί κανένα final4. Και το καλύτερο για τον Παναθηναϊκό είναι ότι αυτό που δήλωνε το έδειξε μέσα στο παρκέ γιατί ήταν η ομάδα που τελικά έπαιξε σαν το φαβορί που τους πάτησε όλους. Επιτυχία η οποία στα μάτια μου κάνει την δική μας περσινή αποτυχία ακόμα μεγαλύτερη.

Παιχνίδι που εμείς ήπιαμε θάλασσα στα τελευταία λεπτά (κυρίως στην άμυνα κατά τη γνώμη μου), αντίστοιχο παιχνίδι που την ώρα που η μπάλα έκαιγε, ο Μήτογλου (ούτε ο Ναν, ούτε ο Σλούκας) είχε το καθαρό μυαλό στο 76-83 να αδειάσει τον Τσάτσο σαν ερασιτέχνη με μια προσποίηση για πάσα και να πάρει ένα αμαρκάριστο σουτ που γκρέμισε τη Ρεάλ. Έτσι παίζεις τα μεγάλα παιχνίδια.

My way και παπάρια μάντολες, έχουν ξεχάσει ότι δεν παίζει κανένας Σπανούλης στην ομάδα πια. Το ίδιο το άθλημα έδειξε ότι μπροστά σε πάνε οι παίχτες που μπορούν να κάνουν πολλά πράγματα όταν έχουν τη μπάλα στα χέρια και όχι όταν είσαι γεμάτος με εργάτες.

Επίσης… αυτό το πράγμα με τον τραυματισμό του Φαλ. Δεν είναι δυνατόν να είναι κάταγμα κόπωσης και να μην έχουν δείξει κάτι όλες αυτές οι εξετάσεις που υποτίθεται ότι περνάνε οι παίχτες και μας τις έχουν κιόλας πολυδιαφημίσει. Δεν μπορεί να μην ήξεραν ότι είναι καταπονημένος και να επιλέγουν να αφήσουν έξω τον Ράιτ.

Κόουτς να ξέρεις ότι είμαι Μπαρτζωμπότ, σε έχω σημαία, αν δεν ήσουν εσύ αυτό το ρόστερ θα πάλευε για 10δα (κυρίως εξαιτίας των κοντών), αλλά πρέπει να δεις τα πράγματα λίγο διαφορετικά και να έχεις πραγματικές απαιτήσεις από τους προέδρους. Πρέπει να αγοραστεί επιτέλους ποιότητα που θα κάνει τη διαφορά.

4 Likes

Κακό κάρμα να αφήνεις έξω Ράιτ αναγκαστικά και μετά να σου βγαίνει ο οφφ ο Φαλ

Μουτζα από τον μπασκετικό θεό έχουμε φάει λόγω βιασμού μπασκετικής λογικής μάλλον :rofl:

Ένα χρόνο σερί μας τιμωρεί

1 Like

Είναι λίγο τραγικό πάντως που δεν μπορείς να κάνεις αλλαγή.

Οκ θα βρούμε όλα μας τα λάθη μπροστά μας φέτος και μπορεί να μας κάνει πολύ καλό αλλά ρε ΕΟΚ δες τι γίνεται. Όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα με περιορισμούς είναι πιο ευέλικτα με την δήλωση των ξένων.

Δεν είμαστε καλοί , οι γραμμές πολύ πίσω και φοβούνται να τις αφήνουν για να βγουν μπροστά να βγει φάση

Εννοείται ότι είναι λογικό όλο αυτό . Μαγκωμενοι είναι , ανθρώπινο

1 Like

Έπαθε και καρδιακό λένε ένας της Φιορεντίνα. Μακάρι να είναι καλά ο άνθρωπος.

Πάμε μωρέ Ελ Καμπί!

Απιστευτα πραγματα ε?

Η φαση στο 119’ που πεφτουν 3 κορμια μπροστα στην μπαλα για να μην μπει γκολ ολα τα λεφτα.

Αυτό που έζησα στο γκολ και στο σφύριγμα της λήξης στην πλατεία Κοραή θα το θυμάμαι μέχρι να κλείσω τα μάτια μου

Κλαίμε όλοι αγκαλιά

4 Likes

ΚΟΥΠΑ

Body seems unclear, is it a complete sentence?

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ FUCKING SENTENCE

2 Likes

Τι φάση ο Γάβρος;

1 Like

Βαγγέλα σε ευχαριστούμε, τώρα ψοφα!

4 Likes

Συγχαρητήρια λοιπόν, παίδες. Αδιανόητο επίτευγμα.

Που δεν θα το ξεχάσει ποτέ κανένας σ’ αυτή τη χώρα.

Ούτε εσείς (με την καλή έννοια)

ούτε εμείς οι υπόλοιποι (με την …άστο καλύτερα)

5 Likes

Well deserved. Μπράβο σας

1 Like

Η καμερα σε καποια φαση εδειξε εναν οπαδο της Φιορεντινα να κοροιδευει εναν οπαδο του Ολυμπιακου.

Απιστευτη υβρις, γι αυτο εχασε η ομαδα του.

Φασάρα :exclamation:

1 Like

Ναι ρε θρυλε. Κλαιμε oλoκληρoι μαντραχαλoι με τoν φαδερ ρε γαμoτo

7 Likes

Χίλια μπράβο για το αποψινό της επίτευγμα - ακόμα και να μην το σήκωνε, το να σαι τελικό σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, το λες και άθλο. Μπράβο!

3 Likes

5 Likes

Συγχαρητήρια στον γαύρο.

Χαρείτε το με την ψυχή σας.

8 Likes