Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

3 Likes

Δεν τους έβαζαν όλους τους hardcore-αδες σε ένα διήμερο φεστ να μην έμεναν ούτε οι κολώνες του ΑΝ;

7 Likes

Ελα ντε! Φετος θα εχουμε δει Agnostic Front, Sick Of It All, H2O, Stick To Your Guns, The Exploited, TSOL, GBH. Δε ξερω αν μου διαφευγει και τιποτα.

4 Likes

Ωραίο party το λάιβ των beast in black. Υπήρχαν φορές που όλο το club χόρευε σαν να ειμαστε σε άλλη εποχή. Καλά να περάσετε. Η μπάντα έχει μέλλον μπροστά της…

2 Likes

3 Likes

Μάιστα…

ο τυπος μου βγαζει οτι ειναι πιο χαζος απο τον Γκουφη.

2 Likes

χθες οι SONS τα έσπασαν! ηχάρα στο six dogs (πρώτη φορά χαχα).
ωραίοι και οι commuter που άνοιξαν το λάηβ.
άλλη μια φορά που η Primitive έφερε μπαντάρα. LA Witch το επόμενο!

Χαζευα λίγο στο fb και έπεσα πάνω σε αυτό

Το έχουμε πάρει χαμπάρι;;;

Είμαι ήδη εκεί , αποδεχόμενος ότι μόνο ο kyle thomas είναι αρχικό μέλος

6 Likes

Το εχουμε παρει χαμπάρι, ναι…

Κ μεις κι η ΤΣΕΠΗ μας

Απο την αρχη της συναυλιακης σεζόν μετραω ηδη 22 λάιβ κ, απ ότι φαίνεται, με περιμενουν μεχρι το καλοκαίρι αλλα τοσα.

Μου ειχαν λείψει απειρα, την προηγουμενη διετία, αλλά καπου γαμήθηκαν να ανακοινωνουν λάιβ μαζεμένα, τον τελευταίο καιρο

( ον τοπικ: απο ενα μικρό τσεκαρισμα που ειχα κανει, τα τριανταρια εμφανίζονται ηδη εξαφανισμένα για Exhorder/Cancer…)

3 Likes

Έχουν βγει εισιτήρια; Θα μπορούσαν να έχουν και ένα δελτίο τύπου ή πληροφορίες, γτ εγώ μόνο το πόστερ έχω δει.

Τι 30 κ 32 προπωληση?Μας δουλευουν?

2 Likes

Γαμω το Χριστό και ψοφο σε όσους ζητάνε μόνο μετρητά για λάιβ

2 Likes

Ανέλπιστα εξαιρετικοί οι Left to Die ή είναι ιδέα μου;;

4 Likes

Επος. Όσοι δεν ήρθαν χάσανε

2 Likes

Left To Die - Κύτταρο

Ως κάποιος που είχε την τυχη να βρίσκεται σε κείνο το μυθικό λάιβ των Death στο Ροδον, να πω ότι τους Death to All δεν κατάφερα να με πείσω να τους δω, όταν είχαν έρθει. Κάτι μέσα μου αντιδρουσε άσχημα. Καλώς ή κακώς, δεν εχει σημασία.
Έτσι ένιωσα τοτε, έτσι έπραξα.

Όταν όμως ανακοινώθηκε το λάιβ των Left to Die, για κάποιο λόγο που δεν μπορουσα να εξηγήσω ευκολα, ενθουσιάστηκα κ πηρα εισιτήριο κατευθείαν κ χωρίς καμία δευτερη σκεψη.

Τώρα που αυτή η Γιορτη/Σφαγή τελείωσε, μπορώ να πω ότι ξερω τον λόγο.

Ήταν αυτα τα γαμημενα τα τραγουδια των πρωτων δισκων
(οσο αριστουργηματικα κι αν είναι - που ΦΥΣΙΚΑ κ είναι - τα μετέπειτα).

Προφανώς, οι περγαμηνές των συμμετεχόντων κ τα σήματα που εξέπεμπε η όλη φάση άφηναν υποσχέσεις για παθος, αγαπη για την (υπερβαρη) κληρονομιά των Death κ το θάρρος/ εμπειρία που απαιτείται ώστε να την αποδώσουν όπως της αρμόζει.

Κ αυτο έγινε.
Τόσο που δεν έμεινε τίποτα όρθιο.

Ο Matt Harvey (Gruesome αλλά ΚΑΙ Exhumed. Σεβασμός. Μόνο) ήταν, αναμενόμενα, αυτός που είχε αναλάβει το πιο δυσκολο έργο.
Ε ρε σεις, τελικά ο τυπος, με όλη του την εμπειρία κ άνεση επί σκηνής, αυτό που έβγαλε στο τέλος της μέρας, ήταν η αίσθηση ότι κι ο ίδιος οπαδαρα ειναι κ το ζουσε μέχρι εκεί που δεν πηγαινε, αποδίδοντας τα τραγούδια πιστοτατα (κ με σωστη παρουσια). Αξιος συμπαραστατης του η ντραμεραρα Gus Rios, ενώ για τους δυο παλιουρες δεν χρειάζεται να πω κάτι. Απλά συγκινηση για την μορφαρα Rick Rozz κ δεος για το Βουνό Terry Butler.

Κ ναι, ο μεγαλύτερος πρωταγωνιστής - ως έπρεπε- παρεμενε ο Chuck κ τα τραγουδια του.
Το να καθισω να γράψω τι έγινε σε κάτι Born Dead, Open Casket κ Left to Die δεν έχει κ πολυ νόημα, ουτε το ποσο τερμάτιζε η φάση σε κάθε νότα που παιχτηκε από το Scream Bloody Gore.

Αλλά το κλείσιμο με Zombie Ritual κ το encore με Pull the Plug κ κολλητα Evil Dead, ειναι στιγμές που πιστεύω πως θα μείνουν στον καθενα/καθεμία που βρέθηκε χθες εκει.

Έν τέλει, το χθεσινό ηταν ένα βράδυ που το περίμενα (αλλά κ το φοβόμουν) έντονα, ομως στο τέλος του η συγκινηση, τα χαμόγελα ( όπως ΚΑΙ η Εκτόνωση) ήταν τόσο διάχυτα στους πάντες που καθιστά ξεκάθαρη την επιτυχία του εγχειρήματος.

Από τις πιο μεγάλες after covid συναυλιακες στιγμές του χώρου.

Covered in blood, all hope is lost
Forever to rot, controlled by the powers of the

          EVIL DEAD
13 Likes

Συμφωνώ με τα πάντα αλλά ιδιαίτερα τα παραπάνω, άνετα μπορούσα να τα έχω γράψει κι εγώ!

2 Likes

Όποιος έχει σε καλή ανάλυση το εισιτήριο και την αφίσα/ad από την συναυλία των Primal Fear/Return to the Sabbat από το 2001 και το εισιτήριο /αφίσα/ad από το live Exodus/Sabbat το 2009, ας στείλει!

Θα κάνει κάποιους χαρούμενους.

2 Likes

Left to Die εσπειραν Σαλονικα. Ειδικα η τριαδα Zombie- Pull the plug- Evil Dead.

4 Likes

Ξαφνική :bomb: μεγατόνων!

1 Like