Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Πω ρε πουστη μου και θελω να παω κ σκεφτομαι οτι λογω εκθεσης θα βραζει το συμπαν εδω πανω. Μην γινει κανα επεισοδιο σκεφτομαι. Κριμα κ ειναι κ γαμω τις μπαντες

Δεν εχω facebook και δεν μου το ανοιγει. Μπορεις να το μοιραστεις με αλλον τροπο;

1 Like

Έλα Κλερβογιάντη. Διάβασε τα σχόλια.

2 Likes

thanks

2 Likes

7 Likes

Δεν πηγα να τρολαρω(σιγα μην το τρωγε κανεις εδω μεσα εξαλλου), ηταν λιγο βλακεια σορυ, ειναι οντως σοβαρο

13 ώρ. ·
Είχα πει να μη μιλήσω φέτος για Mgla γιατί έχει όριο η αντοχή και γενικά κάντε ότι γουστάρετε, δώστε τα λεφτάκια σας σε όποιους θέλετε κλπ, αλλά όσον αφορά τις αηδίες που γράφει η εταιρία που τους φέρνει: Δύο λεπτά θέλει να τσεκάρεις τα metal archives και βλέπεις ότι ο κύριος συνθέτης τους M. έχει κάνει παραγωγή σε δίσκο Graveland (η μεγαλύτερη μπάντα του NSBM) ΠΕΡΙΣΥ. Κατά τ’ άλλα 20 χρόνια πριν που ήταν το Judenfrei και περασμένα ξεχασμένα ήταν το πρόβλημα. Τουλάχιστον να ξέρετε με τι έχετε να κάνετε κ μη μας κοροϊδεύετε πληζ.

(το όνομα σβησμένο μετά από παράκληση του χρήστη, επειδή είχε στοχοποιηθεί σε προηγούμενα παρόμοια γεγονότα - τα πλυντήρια πήραν φωτιά ε, σε λίγο θα γράψετε και τι καλό παιδί που είναι τελικά ο άσπα)

6 Likes

Ε όχι και μεγαλύτερη NSBM μπάντα οι GRAVELAND :exclamation:

1 Like

Μεχρι να φτασω σε αυτο το σημειο του ποστ σου, νομιζα οτι θα γινουν δυο events, ενα στις 9 Σεπτεμβριου στα Εξαρχεια κι ενα στις 25 Οκτωβριου σε καποια ταρατσα, και μαλιστα αναρωτιομουν γιατι γραφτηκαν σε αναποδη σειρα χρονολογικα…

θα παιξουν τελικα οι mgla αθηνα? κατι βγηκε στο fb πως θα γινει τελικα αλλα οχι στο κυτταρο

Έτσι ακούστηκε θα γίνει σε άλλο χώρο.
Τώρα για Mgla και εγώ προβληματίζομαι/ανακατεύονται από τις σχέσεις τους με νεοναζί και για αυτό το λόγο τους έχω ακυρώσει. Δεν τους ακούω, δεν τους αγοράζω , δεν πάω στις συναυλίες τους. Αυτός είμαι εγώ.
Κάπου μέσα μου όμως η επιβολή της ακύρωσης της συναυλίας με χαλάει λίγο σαν πράξη.
Και το λέω γιατί θα δωθεί λαβή σε καθυστερημένους, χριστιανοταλιμπαν, ακροδεξιούς κλπ. να ακυρώνουν και άλλες συναυλίες metal / punk (βλέπε rotting christ στην Πάτρα) με το έτσι θέλω.
Και θα το δικαιολογούν στη βάση του ότι κι οι αριστεροί/αναρχικοί τα ίδια κάνουν - Τότε δε μιλήσατε και πάει λέγοντας.
Αυτό ήθελα να πω…

12 Likes

Ωραίοι οι eternal champion χθες αλλά ρε παλικάρια παιξτε λίγο παραπάνω.στο uth με ένα δίσκο κ δεν ήταν και headliner είχαν παίξει παραπάνω.

2 Likes

Αυτό. Σαν απόδοση/κοινό/ατμόσφαιρα γάμησαν αλλά ρε γαμώτο, άλλα 5 κομμάτια έχουν, ας τα έπαιζαν και εκείνα. Πως και πως περιμενα το War at the Edge of the End :frowning:

3 Likes

Mgla τσακιζουν!!!

5 Likes

Και το σαπόρτ καλοί ήταν. Μάλλον το δεύτερο σαπόρτ πλήρωσε την καθυστέρηση και δεν παίξανε. Δεν γνωρίζω τι παίχτηκε. Mgla έχω παράπονα για τον ήχο στις κιθάρες ειδικά στα γρήγορα σημεία. Ο Drummer όμως απίστευτος. Στην αρχή τρολια ήταν και βγήκαν χωρίς μάσκες; Αθήνα προσοχή, στο δεύτερο τραγούδι-νομιζω ήταν το Εxercises… part I αρχίζει το ξύλο. Πονάει όλη η αριστερή πλευρά μου όταν βρέθηκα χωρίς να το επιδιώξω στην μέση του moshpit που δημιουργήθηκε ξαφνικά. Το μαγαζί είχε αρκετό κόσμο για ακραίο metal. Νεοναζί μέσα δεν παρατήρησα να πω την αλήθεια, κάτω στην Αθήνα μπορεί να είστε τυχεροί…

3 Likes

Γαμωτο αυτο δεν κολλουσε καθολου, κατα ταλλα πολυ καλο λαιβ

Οι πόρτες άνοιξαν 10 η ώρα παρά κάτι ψιλά. Είχε λέει θέμα το πούλμαν στην Ηγουμενίτσα. Ως εκ τούτου, το πρώτο σαπορτ εξαφανίστηκε, το δεύτερο με ικανοποίησε μπορώ να πω, αν και έπαιξαν κι αυτοί πολύ λίγο, έντεκα παρά είκοσι πέντε κατέβηκαν. Οι mgla ανέβηκαν 11 η ώρα, έπαιξαν μια ώρα και τρία λεπτά, μας ισοπέδωσαν κι έφυγαν. Θα συμφωνήσω με τον ήχο στις κιθάρες, όμως πρώτη μα πρώτη φορά στα 27 χρόνια που πάω συναυλίες απόλαυσα τέτοιον drummer. Λες και έπαιζαν δύο άτομα, τα κύμβαλα του ήταν απίστευτα. Ο ήχος του μισό κλικ πάνω από τον άλλων, όμως πεντακάθαρος. ΚΤΗΝΟΣ! Κόσμος αρκετός, merch αρκετό και σχετικά φθηνό (20€), ούτε ίχνος νεοναζί και π@π@ριες, μόνο παράπονο η λίγη για μένα ώρα του σετ.

4 Likes

Όχι ότι είναι ίδιες οι δύο διατυπώσεις, αλλά (ιδίως για το δεύτερο quote) αυτή η σιγουριά και απολυτότητα για τις πολιτικές πεποιθήσεις του ακροατηρίου από που πηγάζουν; Περίμενε κανείς ότι μετά απ’ όλο αυτό το σούσουρο θα έσκαγε κανείς με μπλουζάκι sieg heil ή κάτι αντίστοιχο; Προφανώς και οι δύο αναφέρεστε στην απουσία νεοναζιστικών διακριτικών, αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα απολύτως σαν συμπέρασμα για την όλη ιστορία.

3 Likes

Αν υπηρχαν νεοναζι μεσα αλλα δεν εκδηλωθηκαν γιατι μας ενδιαφερει? Φανταζομαι οτι αναμεσα στους 32000 στους Maiden θα υπηρχαν πολλοι νεοναζι, θα επρπε να μας ενδιαφερει αυτο?

3 Likes

Καμία διαφωνία επ’ αυτού. Η παρέμβασή μου είχε να κάνει με το ότι διέκρινα στις παραπάνω διαπιστώσεις μία “επιβεβαίωση” του σκεπτικού “οι fans των Mgla δεν είναι ναζί” του γνωστού διπόλου που έπαιζε τις προηγούμενες μέρες, και κάτι τέτοιο κατά τη γνώμη μου δε δικαιολογείται.

Φυσικά μ’ αυτό δεν εννοώ ότι δικαιολογείται ο άλλος “πόλος” (“όποιοι πάνε στη συναυλία είναι ναζί κλπ. κλπ.”). :exclamation: