Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Μα πολλοί είναι αυτοί που δίσταζαν/διστάζουν να παρευρεθούν σε τέτοιες συναυλίες από το φόβο οργανωμένων κινήσεων από τους μεν και από τους δε. Το σχόλιο μου βασιζόταν στην απουσία οποιουδήποτε περιστατικού άσχετου με την μουσική καθαυτή. Δεν γνωρίζω τι τρικυμία έχει ο άλλος στο κεφάλι του προφανώς και δεν αναφέρομαι μόνο στα φρονήματα. Με άλλα λόγια πηγαίνετε και θα περάσετε καλά.

1 Like

Σύμφωνοι, απλώς οι διατύπωση “δεν υπήρχαν νεοναζί στη συναυλία” αυτό ακριβώς κάνει, αναφέρεται στα φρονήματα κάποιου, όχι στο αν αυτός συμμετείχε σε κάποιον τσαμπουκά, φορούσε κάποιο “περίεργο” μπλουζάκι ή οτιδήποτε τέτοιο. Αυτό σχολίασα κι εγώ.

Οι MGLA δεν απευθύνονται σε νεοναζί. Δεν έχουν σχέση στιχουργικα (πόνος, απόγνωση, καμία ελπίδα), μουσικά (πρωτοπόροι, δική τους σχολή), imagery(κανένα-εστίαση στη τέχνη).

Στις 2 προηγούμενες συναυλίες τους το κοινό δεν είχε σχέση ούτε με το κλασικό bm κοινό.

1 Like

Πολύ ωραία εμφάνιση τα χιλιομοδια , στα γνωστά τους στάνταρ

Κλασσικά ξέφυγαν στο τέλος δεν ήθελαν να κατέβουν απ’ τη σκηνή

Μου έλειψαν πολύ και αυτοί

8 Likes

Συναυλία-οργασμός χτες στο γεωπονικό, όσο κράτησε. Αυτόν τον χαμό που έγινε όταν έπαιξαν οι Άλλος Κόσμος σπάνια τον πετυχαίνω σε λάιβ. Μετά το σετ των oppressed ενημερωθήκαμε οτι μια κοπέλα δέχτηκε επίθεση και χρειάζεται βοήθεια, μετα απο αναμονή 15 περίπου λεπτών μας είπαν να εκκενώσουμε το χώρο για να περάσει ασθενοφόρο και για την ασφαλειά μας. Σήμερα το πρωί διάβασα και άλλα σχόλια για βίαιες συμπεριφορές, εγω που ήμουν σχετικά μπροστά δεν είδα κάτι.

Στράφι και Sonderkommando δεν έπαιξαν αλλά οι υπόλοιπες 7 μπάντες που είδα ήταν πάρα πολύ καλές και πέρασα γαμάτα

1 Like

Τα ακουσα ! Ρε παιχτηκε χοντρο σκηνικο, 2 κοπελες φαγωθηκαν και κατεληξε σε μαχαιρωμα.

Tι έγινε ρε παιδιά για πείτε

Δεν έμαθα λεπτομέρειες αλλά θα είναι κρίμα να χαλάσει η φάση και να μην καθιερωθεί για κάθε χρόνο. Διαβάζω οτι ήταν η μεγαλύτερη συναυλία της diy σκηνής.

Πόσο κόσμο είχε δηλαδή.

Σίγουρα περισσότερο από όσους μάζευαν οι αναιρέσεις πριν από 10 χρόνια που πήγαινα.
Θα έλεγα γύρω στις 3 με 4 χιλιάδες, καποιοι γράφουν για παραπάνω αλλα φαινεται υπερβολικό

πολλά τα φεστιβάλ εκτός αθηνών αυτές τις μέρες, κάτι που ελπίζω να συνεχιστεί αν και θα χρειαστεί στήριξη από τον κόσμο ώστε να βγαίνει και οικονομικά.
Αυτή τη φορά ανέβηκα Βόλο, κυρίως για Yoth Iria (που ακύρωσαν) αλλά όλο το τριήμερο ήταν καλό, με καλό ήχο, χρόνους, μπάντες και τσίπουρα.
εδώ πως είδα την πρώτη “κανονική” μέρα (γιατί είχε προηγηθεί και η ας πουμε warm up):

2 Likes

Το ότι ξαναέρχεται ο Blaze Bayley Ελλάδα για 5 εμφανίσεις 9-13 Νοεμβρίου το έχουμε γράψει ;;

9 Likes

Βεβαίως!

6 Likes

Καλά και να μην το γράφαμε…

Συμπαθέστατος ο Blaze-άκος.

Άλλη μία αφίσα-υπερέπος, όμως, ε;

9 Likes

Αν ειναι ν ακούσουμε εστω το μισο x factor θα -προσπαθήσουμε να- ειμαστε εκει.

8 Likes

Αυτό το 8ball κάθε φορά στο λαιμό μου κάθεται…

1 Like

Γιατι; τοσο χαλια;

Ο ήχος φίλε. Οκ γουστάρω πολυ την φάση τον χαβαλέ και τα παιδιά του μαγαζιού, αλλά τα λάιβ εκει μέσα δεν παλεύονται…
Καλα εννοείται οτι θα παω blaze

2 Likes

Blaze πριν τρία χρόνια πάλι eightball ήταν. Ήχος θυμάμαι εντάξει, Blaze συγκινητικός, απλά η μία κιθάρα στα τραγούδια των Maiden είναι λίγη όσο καλός κι αν ήταν ο τυπάς που έπαιζε. Θα ξαναπάω μάλλον για να ακούσω κομματαρες από Χ Factor, Virus και από το καινούριο του που δεν του 'χω δώσει πολύ προσοχή.

1 Like