Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

not sure αν υπάρχει thread για τη συναυλία, αλλά 15 ιανουαρίου θα γίνει η αναβληθείσα των therion στο peraeus academy.

2 Likes

Η μπαντα του Blaze(Absolva) εχει πλεον και δευτερη κιθαρα,τον αδερφο του πρωτου κιθαριστα Christopher Appleton,τον Luke Appleton οποιος πριν ηταν στους Iced Earth(πριν αποχωρησει για τους γνωστους λογους).
Οντως,στα προηγουμενα live, με μια κιθαρα ηταν ολοφανερο οτι ελειπε “βαθος” αλλα τωρα θα ειναι πραγματικα super!Tον εχω δει τρεις φορες,ειναι τιμιοτατος,ακομπλεξαριστος κι οπως εχω ξαναγραψει παλιοτερα οποιος δεν εχει ακουσει την τριλογια του Infinite Entaglement χανει τρια πραγματικα αριστουργηματα,το ενα καλυτερο απο το αλλο!
Προσωπικα ανυπομονω για το live αλλα και να δω πρωτα τους Absolva που ειναι γκρουπαρα και θα παιξουν support!
ΥΓ.Οσο μικροτερο το venue,τοσο καλυτερα για μενα,θα τον εχουμε μπροστα στην μουρη μας να παιζει για την παρτη μας ο τεραστιος!Ετσι δεν ειναι Lyndon?

6 Likes

Βασικά φέτος θα παίξει στο Gagarin, το '19 ήταν που είχε παίξει στο Temple. Δεν πειράζει βέβαια, και εκεί θα γαμάτα θα είναι.

1 Like

Αυτό που στην Καλαμάτα έχει σκηνή και κοινό αλλά δε μπορούν να φέρουν ένα τέτοιο όνομα στο λαιμό μου κάθεται. Στηρίζω βέβαια σε κάθε ευκαιρία αλλά…

Δεν έχω και ιδέα βέβαια πόσο κοστίζει να έρθει

Ωραιο σήμερα το void droid με planet of zeus στο οακα.

1 Like

Φοβερός Αλκίνοος Ιωαννίδης σήμερα στο Κατράκειο, με μπανταρα και σαφείς prog rock πινελιές. Συμπαθεστατος όπως πάντα, με καταπληκτική φωνή, πολύ όρεξη, τις αναφορές του για ναζί και σεξουαλική καταπίεση και 2 στροφές Remember Tomorrow γιατί μπορεί :heart:

10 Likes

Βλέπω διάφορα στόρις για το λάιβ madrugada και λιγο ξενερώνω που το στήσιμο της σκηνής θα ειναι στην μέση του σταδίου. Περιμενα κάτι πιο τεράστιο μαυτα που διαβαζα τόσους μήνες…
Τέσπα για να δούμε…

3 Likes

Blaze φωνάρα και με καλή μπάντα εύχομα να γεμισει το Gagarin!!!
Καλού κακου εκλεισα εισητήριο

4 Likes

Την προηγούμενη φορά με γεμάτο tae Kwon do ηταν ήδη τεράστιο για madrugada. Τωρα θα ειναι περισσότεροι και το αποτέλεσμα νομιζω εγγυημένο.

Μια χαρά ο Blaze, δεν μας χάλασε καθόλου. Εγώ προσωπικά που το έχω καημό να ακούσω τα κομμάτια του X Factor live (και όχι από Μπρους Μπρους) θα στηρίξω.

3 Likes

Madrugada λοιπόν, μόλις τελείωσε το σαπορτ, μια καπέλα ποπ/σοφτ ροκ, ο κόσμος έρχεται συνέχεια, η σκηνη συην μέση του γηπέδου, κερκιδες ψιλογεμάτες , αρενα περιπου το 60%.
Τεράστιος ο χώρος, λογικο που το κόψανε στην μέση.

Φοβεροί madrou, υπέροχος, επιβλητικός, καθολικός ο Σιλβερ
Κόσμος γύρω στους 25χιλιαδες νομίζω
2ωρες και 10 λεπτά ή συναυλια
ΜΠΡΆΒΟ τους

4 Likes

Φοβεροί Madrugada, το κοινό πιο ξενέρωτο από ποτέ. Σε κάποια φάση πρέπει να τους την είπε κιόλας σε αυτούς που ήταν μπροστά :rofl:

Επίσης πολύ ωραίος χώρος-ήχος-ατμόσφαιρα. Ωραία ήταν.

1 Like

Είναι απίστευτο το πόσο έχουν γιγαντωθεί στην Ελλάδα. Καθόλου δεν με χαλάει γιατί είναι κάτι διαφορετικό που όντως αξίζει. Στο Παναθηναικό ήταν δεδομένο ότι θα ήταν ξενέρωτο το κοινό. Ο ήχος αν και στο πέταλο ήταν τέλειος.

1 Like

ισχύει. Αυτό βασικά, όσο πιο γιγαντωνόντουσαν στην Ελλάδα, τόσο δεν τους χωράει κάποιος κλειστός χώρος, τόσο πιο μη intimate είναι τα shows, περισσότερος κόζμος όλων των ηλικιων και λογικό και πιο ξενέρωτο κοινό, ντόμινο πάνε αυτά.
Δεν μας χαλάει βέβαια, αλλά ναι.

4 Likes

Ήθελα να ρωτήσω τους πιο ενημερωμένους αν αξίζει live o Geoff Tate. Με αφορμή ότι έρχεται να παίξει τα rage for order και empire, δύο από τα αγαπημένα μου albums. Είχα μείνει στο ότι τα έχει χάσει λίγο, συμπεριλαμβανομενης της φωνής του. Αλλά είδα κάτι πρόσφατα live στο youtube και ήταν καλός.

Nα πάς σίγουρα.¨Εχει επανέλθει σε πάρα πολύ καλό επίπεδο η φωνή του και πιστεύω θα είναι συναυλιάρες!Κλείνει συνήθως και με αυτά τα 2 άσματα τις συναυλίες

3 Likes

Λοιπόν επειδή κανονικά το τόπικ εδώ δεν αφορά τις συναυλίες του σκληρού ήχου αλλά όλες τις υπόλοιπες όπως λέει και στην αρχή του θρεντ…

…εδώ έχουμε τη συναυλία - αχταρμάς. Αργυρός με 50 Cent είναι co-headliners και θα ζεστάνουν το κοινό πιο πριν η Ζόζεφιν, ο Light (που είχε πλακωθεί στα βραβεία Mad το καλοκαίρι), επίσης κάποιοι άλλοι τράπερς και ποπ καλλιτέχνες (oι Kings βασικά) και ο ράπερ ή τράπερ Rack ο οποίος είναι γιος του Λεκτικού (για τους μπούμερς το έγραψα αυτό το τελευταίο που είναι σίγουρο ότι δεν τον ξέρουν).

1 Like

Θα έφευγα για τριήμερο, αλλά τώρα θα το αναβάλω οπωσδήποτε :exclamation:

13 Likes