Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

έχω την αίσθηση ότι αν συνεχίσεις να ψάχνεις για κάνα δύο μέρες ακόμα θα βρεις. Όταν δεν είχα βρει τα εισητήρια που ήθελα σε άλλη περιοδεία, έμπαινα κάθε 2-3 ώρες και τσέκαρα και τελικά βρήκα.

Όπως και έγινε. :raised_hands:

Εμφανισάρα, ηχάρα, ταίριαξαν ωραία και τα καινούρια, υπέροχοι πραγματικά. Μόνο μικρό παράπονο ότι θα ήθελα καναδυό κομμάτια ακόμα για να να μας στείλουν τελείως αλλά οκ.

Στη στιγμή πριν από Dreamhouse που όλο το Γκαγκάριν τσίριζε Sunbather! αν ακούστηκε από τον εξώστη ένα ‘πού ήσασταν όλοι εσείς το 14’ εγώ ήμουν :yum:

9 Likes

Εξαιρετικός ο συνδυασμός βερολινέζικου experimental ήχου και λιτών visuals που παρουσίασαν μπροστά σε 50 νοματαίους ο Alexander Hacke (EINSTURZENDE NEUBATEN) και η σύντροφός του Danielle De Picciotto.

Το έμαθα τελευταία στιγμή, πήγα έχοντας ακούσει 3 κομμάτια τους στο πόδι και μπορώ να πω δικαιώθηκα πλήρως για την επιλογή μου.

10 Likes

Ματωμενο τερεν
2310

7 Likes

Πηγε κανείς χθες hypocrisy;

πηγαμε ναι, και ηταν τρομεροι οι ατιμοι!

There is no time / No time to regret…

και ένα βιντεάκι:
Hypocrisy - eraser (live in Athens 2022)

2 Likes

…αλλα πετσοκομμενοι.Φιλος πριν το λαιβ μου πε οτι θα παιζαν 2 ακομα λιγοτερα.Αλλος μετα το λαιβ οτι επαιξαν 4 λιγότερα.Μονο 1ωρα κ 5 λεπτα επαιξαν τελικα.Πολυ καλοι ηταν κ ειχαν κ καλο ηχο αν κ θα τον ηθελα λιγο πιο δυνατο.

Septic flesh πολυ καλοι.Γκρουβα,δυναμη,παθος,ντραμερ φοβερος αλλα ρε γαμωτο στα δικασιδια, που ηταν κ το μισο λαιβ,θαβοντουσαν τα υπολοιπα οργανα.Προσπαθουσα να ακουσω κιθαρες αλλα δεν.Ισως φταιει κ ο ηχος κ το στυλ που παιζουν κ δεν τους πιανουν τα αυτακια μου.Δεν εχω ασχοληθει κ μαζι τους ειναι η αληθεια.

Ωραίο λαιβ.Γεματο το fuzz.Εξαερισμος καλος.Δεν σκασαμε.Νικησε κ ο θρυλος.Επερασαμε ομορφα.

2 Likes

λιγοτερα σε σχεση με τι δηλαδη? δεν ηταν δικο τους live οποτε νορμαλ μου φανηκε, σε καθε περιπτωση τους χαρηκα και αυτο ειναι το σημαντικο απο 90 λεπτα βαρεμαρας :slight_smile: ειχα να τους δω πολλα χρονια (2002) και μου εδωσαν αισθηση headliner χθες

οι Septic Flesh στο ιδιο επιπεδο που ειναι εδω και πολυ καιρο, καλοπροβαρισμένοι και ογκωδεις με το γνωστο μειονεκτημα των προηχογραφημενων (αλλα πως αλλιως να γινει, τυχεροι οι μεξικανοι) που πλεον δε με νοιαζει και δεν δινω σημασια (επισης τα νεα κομματια ειναι ακομα καλυτερα live)

ενα βιντεακι και απο αυτους:
SEPTIC FLESH:neuromancer (live in Athens 2022)

1 Like

Επίσης,

Για πες, τσουλήσατε στους δρόμους;

Btw χθες Temple, Yovel, Okwaho, Mass Culture 3/3 εμφανίσεις φωτιά, θαρρώ κέρδισαν όλοι οπαδούς χθες και μπράβο τους!

1 Like

Headliners στην περιοδεια αυτη ειναι οι hypocrisy κ μονο για τα 2 λαιβ στην ελλαδα εβαλαν τους septic flesh.Οποτε αυτοματα ειχαμε κ κοψιμο κομματιων δυστυχως.

1 Like
1 Like

Ωραία βέβαια τα συνθήματα. Κρίμα πάντως που πολλοί από αυτούς στις εκλογές θα ψηφίσουν ότι τους πει ο μπαμπάς ή ακόμη χειρότερα όταν έρθει η ώρα της ψήφου θα προτιμήσουν την παραλία. Ίσως τάξει μέχρι τότε κάνα τάμπλετ ο Μίστερ Μπιν ή μονάδες στο κινητό και να κάνουν κωλοτουμπα. Πολλοί βέβαια εξ αυτών αργούν ακόμη να φτάσουν σε ηλικία για το δικαίωμα ψήφου… οπότε είχαμε να λέγαμε.

6 Likes

Παντα με χαλεγε απιστευτα σε μουσικα και σε αθλητικά forum η κουβέντα να πηγαινει στα πολιτικά ακομα και αν συμφωνω με οσα γράφονται.

4 Likes

Από τη συναυλία αιρομειντε ας πούμε που είχε παραπάνω κόσμο και σίγουρα οι 40% ψηφίζουν κούλη καλύτερα είναι πάντως νομίζω

6 Likes

Λεξ. Ποιητής.
Τύφλα να 'χει ο Cohen κι ο Gil Scott Heron

Πουλάς τπτ από αυτούς?

5 Likes

5 Likes

Εκεινο το βραδυ εχει και Bazooka στο Gagarin

As a songwriter, that’s the greatest thing that could ever happen. It becomes folk music.

Porcupine Tree. Έτος 2022, μήνας Οκτώβριος, ημέρα 24η. Συναυλία στο Mediolanum Forum του Μιλάνου.

Ή αλλιώς, veni, vidi, vici.

Είχα κλείσει τα εισιτήρια με ένα φίλο σχεδόν ένα χρόνο τώρα. Φοβόμουν μην απογοητευτώ λόγω των υψηλών προσδοκιών, αλλά…

Για τρεις ώρες (μαζί με το 20λεπτο διάλειμμα) σκόρπισαν απανωτά ρίγη σε όσους παραβρεθήκαμε.

Σέτλιστ όνειρο. Είχα φροντίσει και δεν είχα επισκεφθεί setlist.fm (1η φορά μετά από πολλά χρόνια ομολογώ) και εξεπλάγην αρκετές φορές ευχάριστα. Οκ, ήξερα ότι παίζουν το νέο δίσκο ολόκληρο συν το Anesthetize. Δεν περίμενα Last Chance to Evacuate Planet Earth (με το σχετικό βίντεο) ή Buying New Soul ή Collapse the Light into Earth ή Even Less ή Drown with Me.

Δέσιμο μουσικών απίστευτο. Σα να μην έλειψαν 12 χρόνια. Σα να μην είχαν 2 νέα μέλη στη μπάντα.

Τρομερά κέφια από όλους, χαμόγελα, πειράγματα. Ήχος μπόμπα, φωτισμοί και οθόνες δίνανε το κάτι παραπάνω.

Το έχουμε πει πολλές φορές, τρομερός ο Wilson, βγάζει ωραίους δίσκους, αλλά όταν τον συνοδεύουν ο Harrison (ειδική μνεία, μιας και τον χάζευα με ανοιχτό το στόμα σε αρκετά σημεία) και ο Barbieri (ίσως το πιο παρεξηγημένο μέλος τους) ο συνδυασμός δίνει το κάτι άλλο. Αν δεν ήξερα για την ιστορία του συγκροτήματος με τον Edwin, θα ορκιζόμουν ότι δεν έλειπε κάτι.

Επιπλέον, ο κόσμος ήταν το ίδιο ενεργητικός στα καινούρια τραγούδια και τα παλιά. Γενικά το νέο υλικό έδεσε πολύ καλά. Ειδικά το Chimera’s Wreck νομίζω ότι είναι ίσως το πιο συναυλιακό τους κομμάτι, ενώ μου άρεσε πολύ στη studio εκτέλεση, live ήταν πολλά σκαλιά πάνω.

Παράπονα; Θα ήθελα να πάνε και πιο πίσω χρονικά, θα ήθελα άλλα 15 τραγούδια, θα ήθελα να ήξερα ότι θα μπορούσα να τους ξαναδώ σύντομα. Oh well.

Είμαι σίγουρος ότι η περιοδεία θα αποτυπωθεί ηχητικά (ό,τι πιο εύκολο στις μέρες μας). Απλά εύχομαι να γράψουν κι ένα βίντεο στο Wembley που είναι και ο τελευταίος σταθμός της περιοδείας, εντός έδρας και sold out (πληροί όλες τις προδιαγραφές σα να λέμε!), ώστε να καταφέρουν και όλοι όσοι δεν μπόρεσαν να πάνε σε αυτή τη μίνι περιοδεία να απολαύσουν το θέαμα.

12 Likes