Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

αρα για τον εξωστη λεει καθημενους κτλ

1 Like

Το Κλαμπ Ακαντεμυ ειναι το καινουργιο, στο 105.

1 Like

1η Λυκείου πάει η μικρή μου και την εχω βάλει από νωρίς στον δρομο της metal. Η πρώτη της συναυλία ήταν μαζί μου εξωστη Paradise Lost και γούσταρε φουλ, τωρα μου ζήτησε Therion. Δεν θα της χαλάσω χατίρι. Απλα για να αποφύγουμε στριμωγμα μάλλον πάλι εξωστη θα επιλέξω (και για να βλέπει καλά).

4 Likes

Ισχύει, την Κυριακή είδα κι εγώ να έχει βάλει ταμπέλα ξανά

Υπάρχει και δίπλα στο λαμπικο ένας χώρος , ισχύει κι αυτό

Μόλις είδα ότι παίζουν Μάλτα. Επιτέλους ένα μεταλ ροκ λάιβ της προκοπής στο νησί. Έχω πάθει κατάθλιψη που δεν έρχονται ονόματα (που είναι φυσικό ) και πρέπει να περνώ κάθε φορά αεροπλάνο.

Μια χαρά ήμουν στη Τσεχία που ήμουν 2 ώρες ανάμεσα σε Πράγα και Βιέννη οπότε πεταγομουν μετά τη δουλειά και πήγαινα στις συναυλίες και ερχόμουν με το τελευταίο τραίνο. Οποίο συγκρότημα έκανε περιοδεία θα πηγαίνε είτε Πράγα είτε Βιέννη είτε Μπρνο που εμένα οπότε ήμουν κομπλέ από όλες τις μεριές. Τώρα έχει γίνει το άκρως αντίθετο.

2 Likes

Όταν η black metal αισθητική βγαίνει μέσα από μονοπάτια dark americana, Aπίστευτα δυνατή εμφάνιση από τους Manos Six + The Muddy Devil προχθες βράδυ στο Temple όπου παρουσίασαν το ντεμπούτο τους Swamp Suicide (2022, FYC Records) ενώ αναμενόμενα καλός ο Munly με ένα από τα πολλά project του ως headliner

βίντεo Manos Six + The Muddy Devil

βίντεo MUNLY & THE LUPERCALIANS

2 Likes
7 Likes

8 Likes

Μέσα σε λίγους μήνες θα δούμε τρεις φορές Maiden κατά κάποιον τρόπο, όλα τα μέλη που έχουν ηχογραφήσει στουντιο δίσκους, εκτός προφανως του Burr, και του Straton

1 Like

3? Paul, Blaze και ποιος είναι ο τρίτος?

Ο Dickinson ντε :stuck_out_tongue:

1 Like

2 Likes

Alright then. Νόμιζα συναυλίες που έρχονται όχι που έχουν ήδη γίνει!

επρεπε να γράψω “θα έχουμε δει” my bad

Πάλι μόνο αθήνα leprous…

Άντε να βρεις παρέα να κατέβεις

1 Like

το τελευταιο τους παιζει να το ακουσα σκαρτα 2 φορες αλλα θα ξαναπαω

:raising_hand_man:

1 Like

Γίναμε.

1 Like

Ωραίο πακέτο

2 Likes

Αχαστοι οι Λεπρούς στο Aphelion tour. Έπαθα πλάκα όταν τους είδα την άνοιξη. Βέβαια οκ τους έχω δει 3 φορές και παθαίνω πλάκα κάθε φορά. Για μένα είναι η μπάντα με την καλύτερη ισορροπία μεταξύ απόδοσης και πάθους, άντε μαζι με τους Dream Theater όταν είχαν τον Portnoy.