Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Εχει κανονικα ;

1 Like

Σούπερ πακέτο! Kalandra ειναι φουλ ατμοσφαιρικοί, οι Monuments έβγαλαν δισκάρα φέτος και είναι από τις μπάντες που ήθελα πάρα πολύ να δω live και ευκαιρία για δευτερη φορά για μένα Leprous που είναι στο τοπ 3 ήχου που έχω ακούσει σε live. Θυμάμαι το 19 νομίζω τους είδα για πρώτη φορά και ενω τότε ήξερα μόνο κάποια singlακια,σε κερδίζουν φουλ. Early bird ticket!

Οδοστρωτήρας οι Ashpyx αλλά τι μπαντάρα είναι και οι ABYSSUS, και πόσο πωρωτικοί ήταν και πάλι απόψε. Γεμάτο το Κυτταρο και τελικα γλιτωσαμε και τη βροχα.

βιντεο ABYSSUS live in Athens 5/11/22

6 Likes

Aspyx/Abyssus

( Gentihaa δεν προλαβα, κ για να είμαι κ απόλυτα ειλικρινης δεν ημουν κ σε φάση να τους δω στο συγκεκριμένο λαιβ, με δεδομένο το τι ακολουθούσε)

Ίσως το πιο ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΌ Λαιβ που έχω βιώσει μετά από Merciless το 17.
Οι δικοί μας Abyssus σάρωσαν τα παντα με αέρα Headliner, κ μετα απο ενα μισάωρο ο μυθικός Martin Van Drunen κ το ασκέρι του έσπειραν πολεμο για μιαμιση ώρα ( που βιωθηκε σαν ατελείωτος αιώνας κ σαν μια αστραπιαία στιγμή ταυτόχρονα- αν βγάζει το παραμικρο νόημα μια τέτοια δήλωση.) Μεγαλος θρίαμβος για την μπάντα, το γεγονός ότι εισέπραττε εξίσου διαολεμενο feedback σε παλιους υμνους κ μεταγενέστερες συνθέσεις. Κ περιττό, ίσως, να αναφερω ότι στα ΘΗΡΙΩΔΗ Wasteland of Terror κ THE RACK έσπασαν κεφάλια, κατεδαφιστηκαν ψυχές κλπ ( παραλίγο κ το Κυτταρο, νομιζω).
Όλα τα παραπανω με έναν ήχο που τιμάει τοσο την αρχέγονη Ευρωπαϊκή Death Metal Σχολή όσο κ τους ίδιους τους ( Μεντορες κ Συνοδοιπόρους τους ) Bolt Thrower ( κ αυτός ο μπετόν αρμε- Full Attack ήχος με ΜΙΑ Κιθάρα ε).
Tldr; Τεράστιοι Asphyx, υπεράνω ακόμα κ των ουτως ή άλλως υψιστων προσδοκιων.

ΥΓ. Πηγαίνοντας στο Κυτταρο, ο καιρος ήταν ήπιος σαν βραδυ Σεπτεμβρίου. Επιστρέφοντας ( on foot, mind you!) έφαγα όλη την θεομηνία για την οποία μας επρηζαν τα κοράκια των καναλιών τόσες μέρες.
Συμπερασμα:
Οι Asphyx έφεραν την Καταιγίδα. Ξεκάθαρα.

Ή όπως είπαν κι οι Αbyssus στο μάλλον αγαπημένο μου κομμάτι τους:
Unleash the Storm…
(Έτσι, για να τερματίσω το γραφικό μου παραληρημα…)

15 Likes

και μια γεύση από τον ολλανδικό οδοστρωτήρα:

ASPHYX live in Athens 2022

8 Likes

ΤΙ ΓΚΡΟΥΠΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ LEPROUS ΡΕ!
(Δηλώνω βαθιά μετανιωμένος που δεν είχα ασχοληθεί…)

2 Likes

ΤΙ ΣΥΝΕΒΗΣΕ ΑΠΟΨΕ ΣΤΟ ΠΑΛΛΑΣ ΑΘΡΏΠΟΙ :“”")

Body seems unclear, is it a complete sentence?

1 Like

1 Like

Μας έχουν λείψει !!!

Μετά το γρήγορο σολντ άουτ για τις 26 νοεμβρίου οι Στίχοιμα ανακοίνωσαν και δεύτερη ημερομηνία στις 3 δεκέβρη οπου πάλι θα παίξουν ολόκληρο το αλμπουμ Μηχανές για τα 10 χρόνια.
Αν ήμουν Αθήνα θα πήγαινα σίγουρα, μακάρι να το κάνουν τουρ, είναι τεράστιος δίσκος

Χθες βράδυ στο Κύτταρο δυνατή επιστροφή των VEKTOR αλλά και τρομερό back up από Cryptosis οι οποίοι σίγουρα κέρδισαν νέους οπαδούς.

Βιντεάκια:
VEKTOR – black future

CRYPTOSIS – prospect of immortality

DESERT NEAR THE END – wound my way

13 Likes

Nile - 14 Δεκεμβρίου @ Fuzz

8 Likes

@mindcrimeK

Τι καναλάρα είναι αυτή που έχεις στο YT, ρε φίλε; Ήθελα από καιρό να στο πω.

Απίστευτο υλικό και πολύ καλή ποιότητα.

Συγχαρητήρια!

6 Likes

@The_Black_League

thanks mate! :metal:

4 Likes

Σήμερα moonspell σαλόνικα. Εκτός απο τα πρωτα τους album εχω ασχοληθεί ελάχιστα με την μπάντα. Live αξίζει η φάση; το σκέφτομαι να παω για κανα 2 μπυράκια απόψε

Ακύρωσαν οι Green Carnation αλλά οκ, θα βγει γκεστ ο Σάκης Τόλης και τα εισιτήρια θα κοστίζουν 30 στο ταμείο αντί για 32. Αν κάποιος πήρε εισιτήριο για Green Carnation ξέρω γω, εντάξει δεν μας πολυενδιαφέρει κιόλας

6 Likes

2 Likes

Τι λες τώρα!!!

Σάββατο, καθότι οι The Temple θα παίξουν όλο το “Of Solitude Triumphant”.

2 Likes

Τυχεροί είστε εκεί πάνω :wink:

2 Likes