Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Πλακα κανεις, μιλαμε για σουπερ διαρκεια. Κοντα στα 80 μην το συζητας. Δεν ενιωθες ικανοποιημενος και γεματος στα 70 λεπτα;

Φαντάσου τους WASP που παίζουν 80 λεπτά τους στήνουν στον τοίχο. Οι υπόλοιποι ας παίζουν και 70 δεν μας νοιάζει, περνάμε γαμάτα.

Γίνεται βρόμικος πόλεμος, όπως και το '89.

2 Likes
3 Likes

Πιστεύω πως μία μπάντα με 30 χρόνια δισκογραφία δε μπορεί να εντάξει τα πάντα στο σετ κι επειδή όλες οι κυκλοφορίες τους έχουν ποιότητα κι έχουν παίξει τόσες φορές στην Ελλάδα, έχουν το ελεύθερο της επιλογής.
Αυτό είναι το point μου, ότι περίμενα πως θα έπαιζαν κυρίως κομμάτια από το καινούριο κι από τις πιο πρόσφατες κυκλοφορίες, με ορισμένες επιλογές από τα παλιά. Ποτέ δε μπορεί να ικανοποιηθεί απόλυτα ένας φαν τους από μία συναυλία, ακόμη κι αν έπαιζαν παραπάνω. Να πω την αλήθεια, κι εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα με το ίδιο κέφι δύο ώρες τέλη Μαΐου με το καλοκαίρι να έχει έρθει σε κλειστό χώρο.
Κι εγώ μια χαρά πέρασα! Μην ξεχνάμε πως είχαν έρθει τελευταία φορά Αθήνα λίγο πριν τον covid και για πολλούς από εμάς ήταν και η τελευταία συναυλία πριν την παύση της καραντίνας. Δεν είναι αυτονόητο ότι θα έχουμε πάντα την ευκαιρία ν’ ακούμε αγαπημένες μπάντες, έστω και με λίγα λάθη από την πλευρά τους.

Νιωθουμε γεματοι ομως

Sorry παίδες αλλά αν είστε ευχαριστημένοι χωρίς Αντρέα, με προηχογραφημένα μέρη και ογδόντα λεπτά λαιβ έχετε ρίξει πολύ τα στάνταρ σας

3 Likes

Αφού είχα πάει το 2020 (ή 2021 ήταν) καλύτερα που δεν πήγα χθες δηλαδή;
Τι ήταν προηχογραφημένο;

2020, λίγο πριν την καραντίνα, γεμάτο gagarin και πολύ καλό σετλιστ τότε.

Επειδη ειναι δωρεαν το αναφερω :laughing:

5 Likes

Εδω νιωσαμε γεματοι με βρουτους στα 70 λεπτα. Τα 80 ειναι υπερβαση σεβαστη.

Ποιοι είναι πάλι αυτοί; :thinking:

Προφανως tribute band στους floyd

Θα συμφωνήσω, και για μια μπάντα που λατρεύω είναι ακόμη πιο ενοχλητικό.

10 Likes

Νομίζω ότι ήταν ένα live που θα ξεχαστεί γρήγορα. Συμφωνώ με τα γραφόμενα του Νίκου μέσες-άκρες, οπότε μην επαναλαμβανόμαστε.

Το γεγονός ότι μοιάζει να αποκρύφτηκε σιωπηλώς το ότι θα έρθουν χωρίς 2η κιθάρα, είναι λίγο ενοχλητικό, η αλήθεια είναι.

Δεν έχω όρεξη να γκρινιάξω γενικότερα, αλλά μετά από το χθεσινό live θα πρέπει να συμβεί κάτι πολύ σημαντικό ή ιδιαίτερο για να πειστώ να ξαναπάω σε live των Katatonia.

4 Likes

Εγώ θα ξαναπήγαινα, με την ελπίδα να ξεπλύνουν αυτή τη μετριότητα που μας σέρβιραν

Το λέω με την ασφάλεια ότι τους έχω κι αρκετές φορές πλέον.

2 Likes

Σωστό, αλλά τέτοιο συγκρότημα και να έχεις τελευταία ανάμνηση μία αχνιστή πατάτα;

Δεν θυμάμαι να άχνιζε.

1 Like

Από το σημείο της σκηνής που ήμουν εγώ πάντως, άχνιζε κανονικότατα