Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Μόνο την ημερομηνία και το χώρο καταλαβαίνω :sweat_smile:

12 Likes

Και τους χορηγούς :joy:!!

4 Likes

Κουφαλες του Τζεμισον, μονο αυτο βγαζει ματι

Καρφιά headliners, Δεντρα και Αγκάθια support. Εύκολο είναι ρε μλκς, να κοιτάζουμε λίγο την εικόνα δλδ.

3 Likes

Headliners είναι οι Ascending Olympus

1 Like

Η αλλαγή χώρου κάτι θα λέει ίσως και για το πώς πήγε η προπώληση του ακυρωμένου DHG… μάλλον μόνο εσύ κ εγώ πήραμε!

Τα θέλει πάντως ο κωλος μου άρα ξαναπήρα… :stuck_out_tongue:

Επίσης δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει γιατί μόλις το έμαθα αλλά έρχονται και Residents 10 Απρίλη.

Δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι έχει να κάνει με την προπώληση. Η τελευταία τους επίσκεψη, όπως πιθανολογώ και η κάθε επίσκεψή τους κατά το μακρινό παρελθόν, ουδέποτε έδειξε ζήτημα έλευσης κόσμου. Ακόμα και στη Θεσσαλονίκη, το eightball είχε όσο κόσμο έπρεπε και περάσαμε όμορφα.

2 Likes

Primordial χθες Σαλλονικα.
Οπως παντα τα δινουν ολα , κλασσικα Alan δινει ρεσιταλ επι σκηνης. Ο ηχος για μενα που ημουν μπροστα στον Pol & Ciáran ηταν μετριος. Σημερα παιζουν Αθηνα και οσοι δεν τους εχετε δει να πατε αξιζει!
Υ.Γ Wield lightning τραγουδαρα

7 Likes

Ναι καλησπέρα. Εχει και τίμιο merch,.

Επίσης στην είσοδο σε ενημερώνουν εάν θέλει κάποιος να καπνίσει να το κάνει έξω.
Εύχομαι να το σεβαστούμε;)

5 Likes

Και ακουσαμε και blood of my enemies για να φτιάχνουμε!

4 Likes

13 Likes

Ήρθαμε είδαμε απηλθαμε

6 Likes

Όλεθρος.

4 Likes

Περίσσια τεστοστερόνη στους Hellhammer, καλά ήταν. :wink:
Primordial έπαιξαν ένα λιγότερο από Θεσσαλονίκη ΑΛΛΆ ακούσαμε Sons of the Morrigan.
Επίσης κάποια σποντα πέταξε ο Άλαν για τα συγκροτήματα που παίζουν μόνο 50 λεπτά και ότι δεν είναι εύκολο για τους οπαδούς να δίνουν λεφτά, κάτι τέτοιο.


13 Likes

Triumpher πολύ ταιριαστό support, όσο επικοί πρέπει πριν τους primordial.

Οι primordial ευτυχώς που γαμησαν γιατί εκεί που καθόμουν (…μπροστά μπροστά και κέντρο) ο ήχος ήταν ο χειρότερος.

Μετά προσκυνήσαμε, τι να λέμε, ο θείος warrior ακούγεται όπως ακουγόταν το 80, τα κομμάτια ακούγονταν χίλιες φορές καλύτερα (όχι πως ήταν πολύ ευκολο να ακουστουν χειρότερα απ’ το EP :stuck_out_tongue: )

Υπέροχος ήχος, υπέροχος κόσμος, κουτουλησα το κεφάλι μου με ενός άλλου καημένου και πήγα σπίτι συγκινημένος.

Μπορεί να μην έζησα σε live τον μύθο των Frost αλλά λίγο το καλοκαίρι στο release, λίγο χθες, νιώσαμε το Μεγαλείο.

Να μας ξανάρθετε!

14 Likes

Συγκλονιστικοι οι Maruja χθες… !
Τυχεροι οσοι βρεθηκαν στο sold out Temple, στη πιθανως τη μεγαλυτερη συναυλια τους μεχρι σημερα.
Δε νομιζω οτι κανενας περιμενε τετοια εμφανιση απο μια αγνωστη σχετικα μπαντα με 1 ΕΠ.
Δεν εχω λογια.

13 Likes

Η αλήθεια είναι ότι επειδή προφανώς η μπάντα στο μισό live ήταν κάτω στο κοινό, σε κάποια φάση γυρνάω προς τα πίσω και βλέπω τον @eviL στον εξώστη να είναι το προσωπό του κάτι μεταξύ :grinning: και :astonished:

8 Likes

Τρομεροί! Να μας ξανάρθουν!!

2 Likes

Να πω κι εγώ τη μίνι ανταπόκρισή μου από το άλλο λάιβ στο οποίο παρευρέθηκε αντιπροσωπεία του φόρουμ. Οι Hidden in the basement γιόρταζαν τα 15 τους χρόνια σε έναν οικείο (σύμφωνα με το όνομα της μπάντας) χώρο, το υπόγειο του Blackbird. Τη βραδιά άνοιξε το συγκρότημα Deus Culpa, αρκετά καλοί, αλλά όχι με συνθέσεις που θα θυμάμαι. Πιο πολύ θα θυμάμαι τον τραγουδιστή τους, που έμοιαζε με ξεχασμένο συγγενή του Fernando Ribeiro.
Hidden in the basement είχαμε καιρό ν’ ακούσουμε live, από την άνοιξη του '22 στο Ίλιον plus. Άλλη μια φορά μας απέδειξαν γιατί είναι μία από τις κορυφαίες εγχώριες ροκ μπάντες, κατά τη γνώμη μου πολύ πιο πάνω από διάφορες stoner μπάντες της Αθήνας που έχουν μεγαλύτερη φήμη. Οι Hidden in the basement είναι η σταθερά καλή έκπληξη από τη Λάρισα, κι επειδή δεν κάνουν πολύ συχνά εμφανίσεις στην Αθήνα, έπαιξαν κάτι παραπάνω από ώρα κι έτσι τους απολαύσαμε όσο περισσότερο γινόταν. Δικαίως γεμάτο το BUMS.

3 Likes

Μονο Hellhammer.
Ψύχραιμα το λέω.

12 Likes