Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Πρώτη φορά Uli χτες.

Δεν ήξερα τι να περιμένω, ουσιαστικά πήγα απλώς για το απωθημένο να έχω δει κι αυτόν τον τεράστιο κιθαρίστα live να παίζει κλασικά τραγούδια. Κι όντως νομίζω έπαιξε όλα τα “hits” της περιόδου του στους Scorpions, από την μπάντα που τον συνόδευε προσωπικά έμεινα ευχαριστημένος από την απόδοσή της, ο ίδιος σε διάφορα σημεία πάταγε και κάμποσες φάλτσες νότες στην κιθάρα (δεν ήταν αψεγάδιαστος όπως περίμενα, δηλαδή), και ο κόσμος είχε σχεδόν γεμίσει το Principal (μου έκανε εντύπωση) και φαινόταν να γουστάρει.

Σβήστηκε κι αυτό από το bucket list.

Τα φαλτσα του Ουλι, δεν ειναι φαλτσα. Ειναι επιτηδες για να δει αν καταλαβαμε οτι εκανε φαλτσα. Ευγε νεε, τα βρηκες. /bias mode off/

Απο φωνη τι λεγανε; Ξερουμε ποιον εχει μαζι του; Αν εχει ερθει με καμια μπαντα που μαζεψε απο διαφορα μπαρακια στη διαδρομη με το ΚΤΕΛ Μοναχο-Αθηνα, μπορει να ειναι ραντομ η αποδοση της.

Νέοι όλοι, και η φωνή ήταν ικανοποιητική -χωρίς να ενθουσιάζει, χωρίς να κάνει και κάτι λάθος.

1 Like

Ξέρετε ώρα για σημέρα για Ροθ/ αν έχει σαππόρτ κλπ?

Ναι και ναι.

3 Likes

Α έγινε, θενκς! :pray: :heart_hands:

3 Likes

20:30 : Doors

21:15 : Soundtruck

22:30 : Uli Jon Roth

Σύμφωνα με το fb.

Τι σαρωτική εμφανισάρα οι Night Fever χθες στο Vive Le Punk, οριακά σε λάθος λάιβ ήταν με τόσα '80s riffs και σόλο, αλλά νιώσαμε γιατί είναι μπαντάρα.

Και οι άλλοι καλοί ήταν.

2 Likes

3 Likes

Η φαση ειναι “συναυλια καθε 5 μερες” στην Αθηνα απο τα μεσα Μαη μεχρι τις αρχες Αυγουστου; Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποσες θα αντεξουν, τσεκαρω τα οικονομικα μου και δεν ξερω αν μπορω να δω συνολικα πανω απο 10, μικρες και μεγαλες μαζι. Σιγουρα ουτε καν 10 αν επιλεξω ακριβες και δεν παιξει καποια προσκληση.

6 Likes

Σε προνομιακή τιμή και αυτοί, βλέπω

1 Like

Έχει ξεφύγει τελείως το πράγμα, τώρα που η θάλασσα έγινε γιαούρτι εμείς χάσαμε το κουτάλι που λένε. Ευτυχώς έχω δει (και παραπάνω από μια φορά) ότι μου αρέσει και μου άρεσε, φέτος κλείνω με springsteen τα μεγάλα ονόματα και από δω και πέρα θα ανεβαίνω Αθήνα μόνο για DIY φεστιβαλάρες .Εκεί είναι η συναυλιακή αλήθεια, ωμή και ανόθευτη.

4 Likes

Συνεχίζουμε.

7 Likes

whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaattttt???

8 Likes

7 Likes

τελικά θα το ανέβω το βουνό :stuck_out_tongue:

άλλο πάλι και τούτο :stuck_out_tongue:

Ακόμα θυμάμαι το πόσο ειχα βαρεθεί το 17 στο rockwave που τπυς ειχα δει.

1 Like