Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

12 χρονών το μόνο που τραβάς είναι CENSORED.

Τώρα από 15 χρονών έως 90 πας Metallica & Sepultura και σε τίποτα άλλο

Πάντως για τις μαλακιες του Μπλακμορ μας τα ειπε. Για Αλμειδα τίποτα!

2 Likes

Σιγά μην έχει τηλέφωνο ο Μπλάκμορ, ποιος ξέρει πού καλούσανε και δεν το σήκωνε κανείς για ένα εξάμηνο.

4 Likes

Ή σε τι κατασταση ήταν όταν καλούσαν ή όταν τους καλούσε!

1 Like

ημουν κ εγω εκει θυμαμαι την βροχη, ειχαμε αραξει μπροστα στην σκηνη και ουρλιαζουμε ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕΕΕΕΕ…!!!
ωραιο λαιβ ηταν κ εμενα απο τις πρωτες μου σχετιτκα συναυλιες, τους ειχα ξαναδει βεβαια και πιο πριν σενα περιπτερο της δεθ με lord στα πληκτρα…

3 Likes

Εκεινη η βροχη ηταν απιστευτη.Εγω και η παρεα μου τοτε παιζει να ειμασταν οι μοναδικοι που δεν βραχηκαμε.Μπηκαμε κατω απο την κονσολα του ηχου.Ηταν στο 1.5 μετρο υψος και απο κατω ειχαν φτιαξει μια μεγαλη ξυλινη βαση που χωρουσες ανετα.

1 Like

Χομπιτ ειστε; Ανετα χωρουσατε στο εναμισι μετρο;;;;

1 Like

Αν καθεσαι γονατιστος εισαι ανετα :upside_down_face:

Χαχα, ισχύει, όποιο άτομο ήταν εκεί αποκλείεται να έχει ξεχάσει αυτήν τη βροχή! :smiley:

Οικογενειακές καταστάσεις προβλέπω απόψε στο Κύτταρο. Όποιος περάσει, ας με σκουντήξει να τσουγκρίσουμε κανά μπυράκι.

image

5 Likes

Άλλο ένα λάιβ για λίγους και καλούς είδαμε χτες στο An, με την παρουσίαση του νέου άλμπουμ των Decemberance, Implosions. Μαζί τους έπαιξαν και οι Eldingar, καθώς και οι Urza από Βερολίνο.
Urza και Decemberance έπαιξαν αληθινό doom. Κορυφαία στιγμή ήταν το ακουστικό κομμάτι “The Blue Thread” από τους Decemberance. Γενικά κάθε εμφάνισή τους είναι ξεχωριστή και η μπάντα αποδίδει πολύ καλά και λάιβ το απαιτητικό είδος που υπηρετεί, με τις μεγάλες διάρκειες και τη γεμάτη συναίσθημα μουσική.

3 Likes

Και στο Κύτταρο μια χαρά περάσαμε (και οι 50? που παρευρεθήκαμε). Λίγοι και καλοί σε εξαιρετικό κλίμα, οι Marauder μας ζέσταναν και έπειτα οι Σουηδοί μας τίμησαν με ένα πλούσιο σέτλιστ που είχε πολλά κομμάτια από όλη την δισκογραφία τους, εξαιρουμένου του δεύτερου δίσκου τους (όπως αναμενόταν). Τα κομμάτια από τους σύγχρονους δίσκους τους έδεναν εξαιρετικά (και ακουγόντουσαν “ισάξια”, ποτέ δεν έκανε κοιλιά το σετ) με το παλιότερο υλικό και το σέτλιστ είχε σούπερ ροή και ήταν χορταστικό (20 κομμάτια νομίζω, γύρω στα 100 λεπτά μουσικής). Η μπάντα σε μεγάλα κέφια, ο ήχος μπόμπα, αναμενόμενο μπούγιο σε μερικούς underground ύμνους (Here She Comes, We Go Together), ένα τούμπανο heavy metal βράδυ που δεν άφησε κανέναν παραπονεμένο.

9 Likes

Fu Manchu, 10.10.24 Gagarin με Khirki

11 Likes

13 Likes

2 Likes

το σκέφτομαι να πάω, αλλά έχει και τους Echo Train στο Arch την ίδια μέρα και προβληματίζομαι

1 Like

Πιθανώς να τιμήσω το Σαββατιάτικο και Κυριακούλα παραδίπλα Nick :partying_face:

image

ακύρωση οι Fleshtones, μεταφορά οι dEUS, εεε κάπου ώπα…

1 Like

Για dEUS και εγώ είχα ακούσει ότι έπαιζε να ακυρωθεί λόγω χαμηλής προπώλησης - όποτε καλύτερα να μεταφερθεί τουλάχιστον !
Ας παίξουν ως Zita Swoon :stuck_out_tongue:

1 Like

μου χάλασαν τη διάθεση σε 2 μέρες… περίμενα πως και πως να φύγει αυτή τη εβδομάδα και να ξεκινήσουν οι συναυλίες… :pensive: :pensive:

1 Like