Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Αυτά ήταν πριν το έμφραγμα του Αργύρη, που έβγαιναν 1 και 2 η ώρα, έχουν τελειώσει από χρόνια :stuck_out_tongue:

2 Likes

Εγώ πάντως αν μου έλεγες έλα σε ένα από τα τρία, τα σουβλάκια στα Άγραφα θα διάλεγα :stuck_out_tongue:

8 Likes

Απλά σκέψου πόσος κόσμος σχολάει 5-6 από το γραφείο, δεν υπολογίζω καν ανθρώπους που έχουν επιχειρήσεις ή άλλες δουλειές και τελειώνουν δουλειά κάπου 8 με 9 το βράδυ.

1 Like

Και φυσικά κανένας δεν σκέφτεται εμάς τους λίγους που δουλεύουμε μέχρι αργά τη νύχτα ΓΤΧΤΚΤΠΤ :frowning_with_open_mouth: :angry:

Εσάς δεν σας αναφέρω γιατί τι 7 τι 9 τι 11 αρχίζει η συναυλία, παίρνετε @@ σε κάθε περίπτωση :stuck_out_tongue:

1 Like

Couldn’t have put it better

Έχω κάνει και κάτι άλλο, πιο πρόσφατα. Πήγα πλατεία Νερού, είδα Dead Daisies και μετά έκλασα τους Priest και πήγα Ηρώδειο για Godspeed You! Black Emperor, που ήταν και επική συναυλία.

Hint: ούτε αυτό, ούτε το προηγούμενο τα έχω κάνει μόνος μου :joy:

7 Likes

αυτό ήθελα να το κάνω κι εγώ. αλλά ήταν πολλά τα λεφτά…

Επί της ευκαιρίας ας γκρινιάξω κι εγώ που όταν πήγαμε Κίρκη έτρεχα να προλάβω τον τελευταίο ηλεκτρικό να πάω σπίτι από το ΑΝ ( μέσω ΗΣΑΠ Ομόνοιας )

Είναι λίγο μαλακια όλο αυτό . 00:00 πρέπει να τελειώνουν τα λάιβ να εξυπηρετούνται όλοι ανεξαιρέτως

8 Likes

Πιο νωρίς πρέπει να τελειώνουν, έχουμε και δουλειές την επόμενη μέρα. Μου φαίνεται ότι το παίρνουν πολύ πιο αψήφιστα απ’ ό,τι πρέπει.

12 Likes

Ναι έπρεπε να γράψω ΤΟ ΠΟΛΥ και σε σπάνιες περιπτώσεις

Νωρίτερα, συμφωνώ

1 Like

Από συναυλιακά κατορθώματα ζωής, έχω πάει σε λάιβ στο Γεωπονικό ώρα 1 μετά τα μεσάνυχτα, αφού είχα πάει πρώτα στο An, και γύρισα μετά τις 2 με το 500. Όλα αυτά μετά τα 30.
Τώρα που βγήκε στη γύρα και το νυχτερινό 400, οι συναυλιάκηδες έχουμε μία ακόμη επιλογή τελευταίας λύσης προκειμένου να μετακινούμαστε σε προχωρημένες ώρες.

Σε άλλα νέα, χτες στο An είδαμε τρεις πολύ καλές εγχώριες μπάντες, τους Dead Flag Blues, τους Wormhog και τους Hariessa. Να σημειώσω πως οι δύο τελευταίες μπάντες προέρχονται από την Τρίπολη, που μέχρι μερικά χρόνια πριν δεν φανταζόμουν ότι θα είχε τέτοιες underground μπάντες, καθώς είναι μία από τις λιγότερο φιλικές πόλεις για ροκάδες-μεταλάδες σε ολόκληρη την Ελλάδα. Live με λίγο και καλό κόσμο, κάποιους συγγενείς των παιδιών που έπαιζαν και ήρθαν να τα στηρίξουν και κόσμο που πήγε γενικά για να στηρίξει. Οι Dead Flag Blues έπαιξαν ωραίο instrumental/post, οι Wormhog και οι Hariessa πιο doom/psydhedelic κομμάτια. Στους Hariessa χάρηκα πραγματικό headbanging. Ελπίζω να τα ξαναδώ κάπου σύντομα αυτά τα παιδιά.

3 Likes

Σεπτέμβρης 2001, 12 χρονών εγώ. Ταξιδεύουμε οικογενειακώς από Γιάννενα-Θεσσαλονίκη για να με πάει ο πατέρας Deep Purple -η πρώτη μου συναυλία. Μένουμε Ωραιόκαστο στη θειά μου, η συναυλία στο Θέατρο Γης (εντελώς στην άλλη άκρη, για όποιον δεν ξέρει από Θεσσαλονίκη). Όλα καλά, στην ώρα μας εμείς, όπως και μία α-πί-στευ-τη μπόρα λίγα λεπτά πριν ανέβουν οι Purple στη σκηνή. Αρχίζουν καλύπτουν τα μηχανήματα, οι τρελαμένοι στην αρένα τραγουδάνε μες στη βροχή, εμείς τα γυναικόπεδα στην εξέδρα να ψάχνουμε να προφυλαχθούμε με τα καλοκαιρινά. ΕΝΤΕΛΩΣ λούτσα και με καταρρακωμένη ψυχολογία αποχωρούμε, οδηγάμε 20λεπτά+ πισω στο Ωραιόκαστρο, και η βροχή σταματά ως δια μαγείας. Εγώ να με κλαίνε οι ρέγγες, ο πατέρας μου υποθέτω σε φάση “κατέστρεψα για πάντα το όνειρο του ροκά γιού μου, κάτι πρέπει να κάνω για να μην πέσει η πατρική φιγούρα στα μάτια του!”. Οπότε αλλάζουμε όπως είμαστε, αγνοούμε τη μάνα μου που μιλούσε για πνευμονία, ξαναοδηγάμε πίσω στο Θέατρο Γης, οι Purple είχαν αρχίσει ήδη να παίζουν (δε θυμάμαι πόσα κομμάτια, αλλά όχι πολλά), κι έτσι ξεκίνησε ένα ταξίδι πόρωσης που καλά κρατεί μέχρι τώρα (με τη μουσική γενικά, όχι με τους Purple).

21 Likes

Αν κάποιος θέλει να έρθει Hughes αλλά δεν του βγήκε οικονομικά ας μου στείλει ένα pm :slightly_smiling_face:

5 Likes

Γιατί όχι με τους Περπλ :frowning_with_open_mouth:

1 Like

Εμ, 12 χρονών είσαι, έχεις στο ένα χέρι Purple και Doors, και στο άλλο Metallica, Death και Sepultura ξέρω 'γώ, προς τα που θα τραβήξεις; :roll_eyes:

Και του στέλνουν λέει διάφοροι pm κι ο Μιχάλης τους απαντάει σε φάση “να προσέχατε, ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ, αν ήσασταν fans να κάνατε οικονομίες τόσους μήνες”.

6 Likes

Τους purple φυσικά! :wink:

Έχει περισσέψει μωρέ εισιτήριο που χαρίζεται. Αλλά να ναι καμία μωβ ψυχούλα να το χαρεί :purple_heart:

1 Like

Θα ειναι και Αεκτζης γιατι οι αλλοι βλεπουν μπάσκετ!

2 Likes

Θα πάμε και για μπύρες μετά να λέμε για τις μαλακίες του Μπλακμορ και τα λάθη του Αλμέιδα χαχαχαχαχα

2 Likes
  1. Απαράδεκτο το ταίριασμα των Purple με Doors

  2. Θα τραβήξεις προς Death, Sepultura ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΤΟΥΣ, PURPLE

2 Likes