Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Άσε το σάνκαρα είναι πεσμένος, μάγος λουιτζέλο μονο

Το πράγμα θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον αν οι συγκεκριμένοι εμφανίζονταν με support τους Manute Bol και special guests τους… Dikembe Mutombo!

4 Likes

Δυστυχώς οι Manute Bol είναι σε indefinite hiatus από το 2009, ενώ οι Dikembe (ο Mutombo αγνοείται) ανακοίνωσαν μόνο λίγες αμερικανικές ημερομηνίες πριν τον νέο τους δίσκο. Ατυχήσαμε.

4 Likes

Εγώ μπορώ να πάω να δω Ντικεμπε βέβαια αλλά νομίζω οι Ολαζουγιον μου αρέσουν περισσότερο, είναι πιο τεχνικοί και έχουν και δύο τεράστιες πρωτιές

Στο Arch αντι να βάλουν εξαερισμό έβαλαν την μπύρα 6 €. Θα ξαναπάω οταν χιονίζει.

2 Likes

Δεν εχω παει, αλλα αν εβαζαν εξαερισμο δεν θα πουλουσαν ακριβοτερες μπυρες και δεν θα εβρισκαν χρηματα για να βαλουν εξαερισμο καποτε. Θελω να σκεφτεσαι επιχειρηματικα, για εσενα νοιαζονται.

6 Likes

ΠΕΘΑΝΑ
:joy: :joy: :joy:

1 Like

Με αποτελειωσες τώρα!
Για την ιστορία να αναφέρω οτι η χθεσινή εμφάνιση του Miles Kane στο Arch θέτει σοβαρή υποψηφιότητα για την χειρότερη συναυλία της χρονιάς ( τουλάχιστον ) . ΟΛΗ η μουσική προηχογραφημμένη και ζωντανά μόνο τα φωνητικά και η κιθάρα. Και για να είμαστε και πάντα μέσα στο κλίμα … 70 λεπτά.

2 Likes

Wtf?? Και γιατί δεν έχει πέσει κράξιμο γενικά;;
Εντωμεταξυ εντελώς άλλο το solo/acoustic, αλλά όχι και προηχογραφημενο… αυτό ακούγεται για karaoke

*Αυτό ήταν ανακοινωμενο από τη διοργανώτρια εταιρεία; Δεν έχω δει αντίστοιχες αντιδράσεις όπως και με την ERR. Που στην προκειμένη ήταν πιο εύκολο να το συμπεράνεις.

60 λεπτά, δεν πιάνουμε τους Oasis και τον Rocky

2 Likes

Δεν το πολυέψαξα γιατί πήγα τελευταία στιγμή. Δεν φανταζόμουν οτι ο τίτλος ‘’ one man band tour ‘’ εννοούσε κάτι τέτοιο γιατί έτσι είναι ο τίτλος του αλμπουμ. Ορίστε και βιντεάκι να καμαρώσετε την πατάτα της χρονιάς : https://youtu.be/ejMLDUaBdxk
Ισως μου φάνηκε 70 και όχι 60 λεπτά απο τα νεύρα.

viva500x500

3 Likes


26/6 An Club

2 Likes

Γεια.

8 Likes

Μπαντάρες σε όλη την ευρωπαϊκή περιοδεία, εδώ όλοι όσοι αράζω έχουν δικαστήρια :Ρ

2 Likes

κάπου πήρε το αυτί μου ότι ακυρώνονται οι Fleshtones. κρίμα αν ισχύει…

Glenn Hughes σήμερα!

στις 20:00 ανοίγουν οι πόρτες, στις 22:00 βγαίνει η γριά.

*ας γκρινιάξω και λίγο που χωρίς σαππορτ, πρέπει το λάηβ να ξεκινήσει στις 22:00 και όχι νωρίτερα… να φας και 2 ώρες μέσα, να μην είσαι και άνετος και προλάβεις να πιεις και καμιά μπύρα κάπου μετά… δηλαδή αν ξεκινούσε 21:30 τι θα γινόταν;

1 Like

Γενικα εγω τωρα που γερασα και εχω αρχισει να παραξενευω δεν πολυκαταλαβαινω την αναγκη να τελειωνουν οι Συναυλιες μετα τα μεσανυχτα ντε και καλα αλλα οκ, μπουμερ θινγκς υποθετω, αμα ξεκιναγαν 6-7 και τελειωναν 10 θα ημασταν φλωροι.

8 Likes

Αν ξεκινούσαν 6-7 καθημερινή, θα πήγαινε ο μισός (και αν) κόσμος. Εντελώς μη ρεαλιστικό σενάριο. Να βγει 9-9.30 το main act (ειδικά χωρίς support) είναι μια πιο λογική απαίτηση, σίγουρα.

1 Like

ντάξει δε λέμε κ αυτό. αλλά ας μη βάζουν 3 support… έχω πάει σε λάηβ στο ΑΝ και το main act βγήκε 00:15 και τελειώσε 01:45!

1 Like