Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Ειναι αυτο που λεμε ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ !!!

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23031595_1630474317020165_4435890981478608759_n.jpg?oh=803d233602d55319f6c3c8dfff1b3aaf&oe=5A61B24C

Phil Campbell του χρονου :yum:

1 Like

ενδιαφέρον φαίνεται

αν και δεν έχω παρακολουθήσει την πορεία του μ.Λ. αναμένω αλητεία και ροκ ν ρολ . Εξάλλου το πρώτο που έβγαλε η αναζήτηση ήταν το logo του SoA παραλλαγμένο . Can’t go wrong με τέτοια αισθητική

Κάτι πήρε το μάτι μου και για δίσκο ή ep

[quote=“Rebel, post:143, topic:59911, full:true”]Κάτι πήρε το μάτι μου και για δίσκο ή ep
[/quote]

1 Like

Ανακοίνωσαν συναυλία τα Διάφανα Κρίνα το Φλεβάρη στο Fuzz. Η αλήθεια είναι ότι έχω 4 χρόνια σχεδόν να πατήσω στο Fuzz λόγω χάλια ήχου.

Επίσης αναμένουμε σχετικά σύντομα το νέο άλμπουμ της μπάντας.

Τα πράγματα από τότε που έχεις να πατήσει έχουν αλλάξει δραματικά προς το καλύτερο. Πλέον, ο πολύ καλός ήχος είναι ο κανόνας στο Fuzz (για μένα παλιότερα αν μια συναυλία γινόταν στο Fuzz ήταν σημαντικός λόγος για να μην πάω).

1 Like

Ειναι δυνατο.

Όπως λέει και το live report ζήσαμε ένα μεγάλο live προχθές.

Δυνατό.

1 Like

24 φεβρουαριου warrior soul στο ΑΝ και Martin Turner (argus setlist κλασικα) στο κυτταρο. Βρηκατε μερα να τα βαλετε μαζι, δεν παταω σε κανενα. Αν ηταν 23-24 εψηνα να ανεβω διημερακι

23 είναι οι Warrior Soul, δες εδώ: https://www.anclub.gr/23-02-0218-warrior-soul-guests/

Ίδια μέρα με Cirith Ungol και Kalamata, όχι με Martin Turner’s Wishbone Ash.

1 Like

Ελεγα να ανοιξω ενα νημα για WS επειδη λατρευω απεριγραπτα, ανοθευτα και αγνα τη μπαντα και τον Κορι. Με δέκα ευρω early bird και 13 ευρω προπωληση, σουπερ τιμες για σουπερ μπαντα (χωρις φωνητικα βεβαια, αλλα ειπαμε οτι λατρευουμε Κορι).

Και με παιρνει τηλ ο @toxikos για να μου διαλυσει σε ενα δευτερολεπτο το νευρικο συστημα οταν μου θυμισε οτι παιζουν ιδια μερα οι CU. Ενταξει, ο Λεβεντης τα λεει καλα σε εκεινο το βιντεο: στο διαολο!

Εψαχνα τους δισκους των CU απο τοτε που το Μετροπολις βρισκοταν στο Ρεξ και το μεγαλο καταστημα στην Ομονοια δεν ηταν ουτε καν ιδεα στο μυαλο του ιδιοκτητη του. Οταν τα βρηκα, εσκασα ενα καρο λεφτα για να τα αποκτησω. Η μουσικη τους ειναι ενα στικερ κολλημενο στον εγκεφαλο μου. Οταν ηρθαν Ελλαδα την προηγουμενη φορα κοντεψα να κατουρηθω πανω μου.

Και τωρα αυτο; Λεβεντης λεμε.

1 Like

Γενικα εχει συμβει πολλες φορες τωρα τελευταια να πεφτουν συναυλιες την ιδια μερα και αυτο ειναι αρνητικο και για τους οπαδους και για τους διοργανωτες, επρεπε να υπαρχει καλυτερη συνεννοηση.

Ωραιος ο παντελης, τωρα να δω πως θα το κανονισω χωρις να φαω παντοφλα. :joy:

1 Like

Τραγωδια. Να παιζουν δυο απο τις (απ’ ο,τι καταλαβαινω) 10-20 αγαπημενες σου μπαντες, ενω πλεον τις εχει ξεχασει ο Θεος, την ιδια μερα ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. Δηλαδη, ερχονται και οι δυο απο την αλλη ακρη του κοσμου, ενω ειναι εντελως ασχετοι μεταξυ τους, την ιδια μερα ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. Σε λυπαμαι λιγο, αληθεια!

1 Like

Τουλαχιστον εχει φυγει το απωθημενο. Και “δυστυχως” μαλλον θα επιλεξω Cirith Ungol. Ο Κορι δεν ακουγεται στο νεο δισκο, οσο μορφαρα κι αν ειναι, λογικα θα ακουγεται χειροτερος στο λαιβ. Δεν ξερω, ως τοτε ισως παιξω κορωνα-γραμματα, ισως ρωτησω τα αστρα, ίσως τις μάγισσες τις χαρτοριχτρες, αλλα τωρα αυτο σκεφτομαι.

Γαμανε οι CU βεβαιααλλα γαμανε κι οι WS γμτ:παλι μπερδευτηκα :disappointed_relieved: :scream::no_mouth:

Το 15 που ειδα WS οντως ο κορυ δεν ακουγοταν αλλα δε με ενοιαξε κιολας, fuck the pigs πηγα ν’ακουσω και το πολυ γρεζι μαζι με τη φοβερη σκηνικη παρουσια εφτανε. Μορφαρα τρελη, μακαρι να μπορεσω να παω

2 Likes

Πως γίνεται να πήρα το #209 εισιτήριο για Therion απο τικετ χαουζ στα 25ευρώ όταν σε αυτή τι τιμή ήταν μόνο τα πρώτα 200??

2 Likes

ρε φίλε είχα ξεχάσει ότι έρχεται η μπαντάρα . Πάλι καλά που πόσταρες :grin: