Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Μπορεί να έρθει και Αθήνα, για Αγρίνιο δεν το κόβω :stuck_out_tongue:

1 Like

Χαχα, Θα βόλευε Αγρίνιο όμως. 1 ώρα από Πάτρα και δωρεάν διαμονή/φαγητό στο πατρικό.

Δεν ξέρω αν θα παίξει Αθήνα, μου φαίνεται χλωμό να ανακοίνωναν μόνο Θεσσαλονίκη και όχι και τα 2 μαζί σε αυτή την περίπτωση

1 Like

Mπορει να προκυψει ευκαιριακα στην πορεια

Από τα σχόλια του διοργανωτή (Αραβίδης) δεν προκύπτει κάτι τέτοιο πάντως. Τον ρωτάνε δλδ για Αθήνα και αυτός απαντάει σε φάση “Τους είδατε εσείς”. Προφανώς βολεύει καλύτερα Αθήνα (μεταφορικά, γνωστοί για ύπνο κλπ) … θα δείξει

Εννοω οτι μπορει καποιος διοργανωτης εδω να δει οτι τον παιρνει, οποτε μπορει να τους το προτεινει και να κολλησει και μια ημερομηνια πριν η μετα εδω. Πολλες συναυλιες γινονται ετσι. " Α παιζετε πχ Σοφια, θελετε να ρθειτε και Σαλονικα?" κοκ.

Καταλαβαίνω πολύ καλά τι λες, απλά δεν το νομίζω. Ξαναλέω, μακάρι

1 Like

Αυτά είναι ΠΟΛΥ καλά νέα! Εκτιμώ πάντως ότι το live θα μεταφερθεί σε μεγαλύτερη αίθουσα, αφού το Eightball θα αποδειχθεί πολύ μικρό - και δεν μιλάει ο ενθουσιασμός της στιγμής τώρα.

Γιατί ? Χωράει αρκετους το 8ball, και σε κάθε περιπτωση Θεσ/νικη, παντα έχει λιγότερους, όσο και να πάει ΧΛΩΜΟ να παει Principal πχ. Απλά μπορεί να τιγκαρει.

Θεωρώ ότι θα υπάρξει πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τους Cirith Ungol απ’ ότι μπορεί να φιλοξενήσει ένα club της χωρητικότητας του 8ball (της τάξεως των 250 ανθρώπων δηλαδή).
Ειδικά όταν μιλάμε για μεμονωμένο live (έστω κι αν είχαν έρθει στην Αθήνα την περασμένη άνοιξη), νομίζω ότι το Principal με την υπερδιπλάσια χωρητικότητα θα ήταν καταλληλότερο

παραπανω ατομα χωραει το 8μπαλλο. Αν χρειαστει, εχει και…εξωστη :stuck_out_tongue:
ιδια μερα ομως θα εχει θεσ/νικη και septic flesh, οποτε θα χασει και απο εκει κοσμο.
οπως και να χει, στα περισσοτερα live τον τελευταιο καιρο στην θεσ/νικη η προσελευση ειναι σχεδον αποκαρδιωτικη. προσφατα στους grand magus πχ, ημασταν πολυ ανετα, δε νομιζω να ειναι πολλοι περισσοτεροι στους cirith ungol

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό topic αλλά δυστυχώς έχουμε πλέον και ημερομηνίες για τον εμετό ‘DIO RETURNS’.

το 8 ball χωράει για ΠΛΑΚΑ 500 + ακόμα και Γερμανοί να έρθουν, δύσκολα θα γεμίσει.
Πλέον οτι δεν πιάνει 200-300+ μπαίνει (όσο μικρό και να είναι) λόγω φορολογίας. Αν μιλάμε δε για γκρούπ που ζητάνε πενταψήφια, do the math.
CU + THUNDER αν τα deals δεν είναι χαμηλότερα για Ελλάδα, θα μπουνε μέσα με τα μπούνια.
Αλλα αν τελικά συμβεί το δεύτερο (αφού 9 μήνες αργότερα, ποιος ζεί ποιος πεθαίνει), θα είναι πολυ καλή φάση. Μια φορά που έχω δεί Thunder έξω ήταν κορυφαίοι.

ΠΛΑΚΑ κάνεις, ή μιλάμε για διαφορετικό 8ball! Μήπως είναι από τις επιχειρήσεις που έχουν καλοκαιρινό/χειμερινό χώρο; :stuck_out_tongue:

Οχι και εγώ που έχω μιλήσει με promoter πάνω, αν θύμαμαι έλεγε μαυρή τρύπα χωράει 150 μέτα 8ball, 550, μύλος μικρός 200+, μεγάλος 1300+++ και principal κτλ ακόμα παραπάνω. Αλλά είχε δεν είχε gig πάνω μια κατοστή. Μπορεί τα live να ήταν πολύ καλό, αλλά ο κόσμος γενικά πάνω ΔΕΝ πάει τόσο πολύ σε συναυλίες. Πολλές γίνονται κατ απαίτηση των συγκροτημάτων (που θέλουν 2) αλλά δεν βγάζουν τα λεφτά τους.

Ασχετό, μακάρι να πάει καλά το Thunder. Έχω δεί άλλες 2 φορές και παίζουν ΕΠΙΚΑ ! Ακόμα και μέσα στο λιοπύρι στη Βαρκελώνη, δίνανε πόνο.

1 Like
1 Like

Να τα μας :slight_smile: Αν κ το αχτι μου ειναι το Αwaken the guardian :frowning:

Θα πω πως ούτε αυτό το βλέπω να (ξανα)γίνεται… μπας και γίνει :stuck_out_tongue:

1 Like

Up The Hammers με Heavy Load (!!!) , Doomsword, Saracen, Northwind, Agatus κτλ κτλ

3 Likes

Τι northwind ρε μαγκες;;;;;; δεν το χα παρει χαμπαρι οτι παιζουν ακομα!!! Μαλλον θα ναι το πρωτο μου up the hammers…
Stop sisyphus stop :metal::metal::metal:

1 Like

ΓΑΜΩΤΟΣΥΜΠΑΝΟΛΟ

1 Like