Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Ολη μου η ζωη ειναι πανκ - Sonderkommando

4 Likes

Από story του Gus

3 Likes

Vektor, cryptosis, Desert near the end 11Νοεμβριου στο Κύτταρο και 12 Νοεμβρίου Eightball

6 Likes

Συναυλία όνειρο.

6 Likes

Τελεια! Και το διαβασα πανω που φορουσα τη μπλουζα vektor χαχα.

Ασχετο αλλα στην ψηφοφορία του σάιτ γιατι δεν εχει τουλάχιστον “αλλη” για την καλύτερη συναυλια που ειδαμε; Γιατι αυτην που ηθελα να βαλω δεν την ειδα

1 Like

Ψήφισα Judas Priest και Iggy / Liam. Το προφανές δηλαδή.

1 Like

Αν δώσεις τη μία σωστή απάντηση θα την λάβουμε υπόψη.

Btw, εδώ το poll:

3 Likes

Δε νομιζω οτι χρειάζεται να την αναφερω, εσυ καταλαβες φαντάζομαι

1 Like

Καιγω τη μια απαυτες εβαλα

1 Like

Ψήφισα την ημέρα των Sabaton / Blind Guardian/ Epica και την ημέρα των Slipknot / Sepultura / Jinjer

Δλδ τις δύο μεταλ ημέρες του Release με τον καλύτερο παλμό , imho

3η επιλογή θα ήταν Manowar

4η Iron Maiden αν και ήταν τέλειοι

Ο Alice Cooper αδικείται από τους Scorpions

Οι Clutch / Hellacopters και οι Priest αδικουνται από τον ανταγωνισμό

Οι Muse μια χαρά φοβεροί αλλά δεν το βίωσα όπως περίμενα . Ήμασταν μακριά , ο ήχος δεν έφτανε με όση ένταση θα ήθελα αν και ευκρινής

Ζύγισα πως ήταν συνολικά σαν βραδιές και όχι μόνο τον Headliner . Όπως και το που πέρασα καλύτερα εγώ…

Σαν γενικότερο σχόλιο να πω ότι φέτος όσα είδα ήταν από 8/10 και πάνω στο προσωπικό μου γούστο . Ήταν ένα φοβερό συναυλιακό καλοκαίρι χωρίς να έχω σοβαρά παράπονα από τις μπάντες

4 Likes

Ανακοινώθηκε UpTheHammers 18,19,20 Μαϊου νομιζω. Περισσότερα σε αναμονή.
Θετικό νέο…

4 Likes

Τι μλκ ειναι αυτη τωρα; Περασα φανταστικα σε 5 συναυλιες (Cave, Manowar, Slipknot, Maiden, Cooper - και οχι Scorpions), εχασα λογω κοβιντ 3 που σιγουρα θα εβαζα στην προηγουμενη παρενθεση (Muse, Iggy) και 3 που ψιλο-χοντρομετανιωσα που δεν πηγα (Social, Pet Shop Boys, Guardian). Τι μας βαζετε τωρα να ψυριζουμε λεπτομερειες;

Αξιοκρατικα, θα ελεγα Cooper αν δεν ηταν μερα μεσημερι. Με το χερι στην καρδια θα εβαζα Slipknot κι ας ημουν ασΚετος στη συναυλια. Ή Manowar ή Maiden. Δεν ξερω, πλεον αρνουμαι να ψηφισω. Γεια σας.

1 Like

Δεν βρίσκω thread για το φετινό Chania Rock Fest, οπότε το βάζω εδώ. Κρίμα.

Phil Campbel and the bastard sons

Unfortunately, we regret to announce that due to Wizzair cancelling our flight to Crete whilst at the airport which we waited at for 9 hours. Due to there being no alternative flight options available we’ve been forced to cancel our appearance at Chania Rock Festival tonight due to logistical reasons. We are extremely sorry about having to do this and would like to apologise to any fans who were travelling to the show. We were really looking forward to returning to Chania and hope to make it up to you in the future.

  • Κόκκινη Αλεπού λαμβάνεις;
  • Λαμβάνω Λευκό Κριάρι, όβερ.
  • Σε τι απόσταση βολής τον έχεις;
  • Σε ιδανική και καθαρή.
  • Υπάρχουν άμαχοι γύρω του;
  • Όχι, είναι μόνος του. Κοιτάζει το ταβάνι.
  • … Γέμισε με μολύβι την ατμόσφαιρα!!!
2 Likes

Ζηλεύω όσους είδαν naxatras και khirki στο new long αλλά κάπου πήγα και εγώ το σουκου. 3ήμερο στο Καλαμάτα street festival, πρώτη μου φορά γιατί συνήθως τον ιούλιο δούλευα σεζόν και ξεγλίστραγα μόνο για κάτι εξαιρετικό. Πήγα φουλ οικογενειακά γιατί ο χώρος προσφέρεται, με παιδότοπο, γκαζόν κλπ.

Πρώτη μέρα με Θανάση, Γραμμένο και Ασσόδυο οι οποίοι παίζαν έθνικ μουσικη, παίξανε και διασκευή ace of spades με μπουζούκι και ακορντεόν, ωραίοι. Γραμμένος οκ, δε μου λέει κάτι η μουσική του, προσπαθεί στιχουργικά, καλά πέρασα ειδικά στο “το όνομα μου ειναι το δικο σου” και “μαμά μπαμπά είμαι κουκουλοφόρος”, είχε απήχηση απο ένα μέρος του κοινού που είχε αρχίσει να γεμίζει το χώρο. Κάπου στις 22,15 βγήκε ο Θανάσης μέσα σε αποθέωση από σχεδόν 2-2,5 (?) χιλιάδες κόσμο,πολύ εκδηλωτικό με αρκετά καπνογόνα, κλασικά. Είχα τη μικρή να με ρωτάει κάθε 5 λεπτά πότε θα πει την ανδρομέδα, άργησε :expressionless:. Περίμενα κάτι εντυπωσιακό αλλά δεν το πήρα, μεγάλος καλλιτέχνης αλλά το σέτλιστ κάνει κοιλιά. Ακούσαμε ανδρομέδα και φύγαμε κατά τις 00,30.

Δεύτερη μέρα με Χαρούλη και Bit gia bit. Ξεκίνησε με πολύ κέφι η μέρα και πήγε σερί έτσι, κόσμος εμφανώς λιγότερος (περίπου τα 2/3 από την πρώτη, μεγάλη έκπληξη) αλλά η εμφάνιση του Χαρούλη ήταν αποκάλυψη για μένα που τον έβλεπα πρώτη φορά, φανταστικός. Με ηλεκτρική κιθάρα στη μπάντα που γινόταν σκληρή σε στιγμές, ωραίο σετ με τα παλιά-κλασικά να μπαίνουν σφήνα σε κάποια καινούργια, μέχρι και ρέιβ με τη λύρα του επαιξε στο τέλος με ωραίο light show. Κάτσαμε μέχρι το τέλος, την περισσοτερη ώρα είχα κάποιο παιδί (ή και τα δύο μαζί) αγκαλιά ή στην πλάτη και χοροπήδαγα (γι αυτό ξύπνησα στις 13,30 την κυριακή :rofl:).

Τρίτη μέρα με Στίχοιμα, Planet of zeus, Βασίλη Ράλλη, Montes jura και Εισαγγελέα. Στους πρώτους προτίμησα να μείνω πίσω στα τραπεζάκια, να διαβάσω το βιβλίο μου (το μεθυσμένο ημερολόγιο) και να πιώ καφέ, δεν έβλεπα καν τη σκηνή. Ο ραπ-χιπ χοπ ήχος δε μου λέει τίποτα, με ενοχλεί κιόλας οπότε σηκώθηκα όταν βγήκε ο Ράλλης, πολύ ωραία μπάντα, έπαιξαν από πανκ διασκευές μέχρι αντάρτικα. Υποθέτω οτι καποια που δεν ήξερα θα ήταν δικά τους. Ώρα περίπου 22,00 και ο χώρος δεν έχει πάνω απο 300-400 άτομα, αποκαρδιωτική εικόνα με βάση τις προηγούμενες μέρες. Planet of zeus είχα να δω (και να ακούσω) πολλά χρόνια, φανταστική εμφάνιση, απο τις καλύτερες του φεστιβάλ.
Πάμε τώρα στους Στίχοιμα που μου έχουν κάνει μεγάλη εντύπωση το τελευταίο δίμηνο. Όσο κι αν μην αντέχω το ραπάρισμα οι στίχοι τους είναι τόσο δυνατοί που τελικά μου αρέσουν κάποια κομμάτια (ειδικά ο δίσκος “μηχανές” και πιο ειδικά το “πατρίδα” που πρέπει να το έχω ακούσει καμιά 100στη φορές). Λοιπόν στο 10λεπτο διάλειμμα πριν βγουν έχω πάει στον παιδότοπο να δω τι κάνει η γυναίκα με τα παιδιά, είχαν πάει πίσω λόγω του δυνατού ήχου αν και ο μικρός γούσταρε τις βαριές κιθάρες, και μου λέει η κόρη μου οτι κρυώνει και να πάω να της φέρω τη ζακέτα απο το αυτοκίνητο. Τη στιγμή λοιπόν που εχω τη ζακέτα στα χέρια ακούω τη μελωδία που ξεκινάνε οι “μηχανές” και ξεκινάω να τρέχω σαν τρελός να προλάβω, εγώ, ένα χιπ χοπ συγκρότημα, wtf.(τελευταία φορά που έτρεξα έτσι ήταν στο rockwave το 18 όταν πλησίαζα την πύλη και άκουσα τους accept να ξεκινάνε με restless and wild). Πήγα είδα 3 τραγούδια και μετά πήγα τη ζακέτα :upside_down_face:. Πάρα πολύ καλοί, ξαναπήγαινα άνετα. Έπαιξαν πολλά απο το δίσκο. Περίμενα μέχρι να παίξουν το “πατρίδα” και φύγαμε με παιδιά κοιμισμένα κατά τις 00,30.

Γενικά το φεστιβάλ με κέρδισε, νορμάλ τιμές. Δε σου λένε κάτι αν φέρεις και φαγητό απ’έξω, έχει και αρκετές δραστηριότητες όλη μέρα. Τριήμερο 37 ευρώ, μια χαρά

12 Likes

:sunglasses:

Κατι ειχες ψυλλιαστεί εσυ απο τοτε αλλά τελικα δε χρειαζεται να ζηλευει κανείς εφοσον μπορει να περναει καλα με την παρεα του και σε μικροτερα φεστιβαλ με ονοματα που δε γνωριζει καθολου ή ελαχιστα. Εγω, ας πουμε, δεν ηξερα Khirki, Πεθαινουν στο τελος, Void droid και με κερδισαν. Btw, Naxatras ταξιδιαρηδες πολύ. Μεχρι και οι σαταναδες Suicidal angels ειχαν κατι να μου πουν (“φωναξουν” ειναι πιο σωστο ρημα :yum:)
Συνοψιζοντας, να στηριζουμε και τους δικους μας, ε;
:wink:

3 Likes

@apostolisza8 Τι ελεγε Youth of Today? ?

Εγώ θα πω ότι έπαιξαν λίγο. Ψιλοαπατεώνες οι περισσότεροι χαρντκοράδες :stuck_out_tongue:

3 Likes

Πήγα με το διαστρεμματάκι.

Έφυγα με ανανεωμένο διαστρεμματάκι και μια κλωτσιά στη μούρη από stage dive. Είχε και 2 εκπληξούλες η συναυλία (όχι αυτές, άλλες σοβαρές που αναφέρω στο ριπορτ από πάνω).

Ωραία ήταν πολύ, καλό κοινό και παλμός, επικοινωνιακοί, ΟΚ θα μπορούσαν να είχαν παίξει λίγο περισσότερο για να βγουν και τα logistics του @pantelis79 αλλά, δεν κολλάω εκεί γενικά εγώ :stuck_out_tongue:

6 Likes

Είχε κλιματισμό το ΑΝ, εκ προοιμίου φάνηκε πως πάει καλά το πράγμα.

6 Likes