Πάτερ Κλεομένης

νταξει αρα ξερουμε σιγουρα πως ο τυπος δεν ειναι φανταστικος χαρακτηρας φοιτητη της καλων τεχνων,οπως η Αννα Γουλα παλαιοτερα

1 Like

Χιουμοριστικο ηταν το αρθρο του Λουμπεν Μοντε, δεν ισχυει.

Και εγω ημουν πεπεισμενος οτι ειναι τρολ, και ψιλοπροσκυνουσα, αλλα αυτο που εκανε που εσπασε το γλυπτο ειναι χοντρο, με μπερδεψε.

Γελάκια ε; https://hellenicns.gr/2017/07/02/επίσκεψη-του-πάτερ-κλεομένη-στα-κεντρ/

Ακροδεξιός εθνικιστής ε; Κάτι είχαμε καταλάβει.

Παιχνίδι με πάτερ Κλεομένη. Το τερμάτισα.

Το εχω ανεβασει πριν 11 μερες και σε εκανα και tag ρε κατσικοποδαρε @pantelis79
(εννοειται το ειχα τερματισει κι εγω, οπως και το μπονους λεβελ)

1 Like

Ποιο γάλα ρε κατσικοπόδαρε; :joy:

[quote=“QuintomScenario, post:47, topic:60370”]Το εχω ανεβασει πριν 11 μερες και σε εκανα και tag ρε κατσικοποδαρε @pantelis79
(εννοειται το ειχα τερματισει κι εγω, οπως και το μπονους λεβελ)[/quote]

Δίκιο έχεις :smirk:, δεν ξέρω γιατί το είχα αγνοήσει τότε, ίσως ήταν τότε κοντά που έγραψες ότι το The Battle Of Los Angeles είναι καλύτερο από το ντεμπούτο και τα είχα “πάρει”!

2 Likes

Να και το ξεμπρόστιασμα του χρυσαυγίτη Κλεομένη. Ουστ τράγε, ε τράγε.

kanei ki eksorkismous ama laxei

δεν ξερω αν εχει ποσταριστει εδω αλλα μολις παρακολουθησα ενα βιντεο στο οποιο βανδαλιζει ενα αγαλμα! πως αντεχετε και τον βλεπετε τον σιχαμενο; ελπιζω συντομα καποιος να του ριξει ενα χερι ξυλο…

Η απάντηση του γλύπτη Τάσου Νυφαδόπουλου στον βανδαλισμό του έργου του από τον πιθηκόμορφο Κλεομένη.

Μαλάκας είναι. Απλά. Η δε Αννα Γουλα είναι φανταστικός χαρακτήρας υπαρκτής αποφοιτου της Καλλών Τεχνών. Και προφανώς σάτιρα. Αυτά είναι απλά αρρωστημένα παραθρησκευτικά μαγιολίκια. Ο τύπος είναι επικύνδυνος και καλά θα κάνουν να τον συλλάβουν. Τι μας λέει οτι ο τύπος δεν θα αρχίσει να σκοτώνει κόσμο, αυριο ?
Η συμπεριφορά του δεν είναι λογικού ανθρώπου. Βανδαλίζει δημόσια και ιδιωτικη περιουσια, αποτελεί υγειονομικό κινδυνο, όντας απλυτος και πιθανος φορέας μικροβίων και θέτει ανευ λόγου άτομα σε κινδυνο, βλ τοποθετώντας αντικείμενα σε οχήματα σταθερης τροχιας κτλ κτλ κτλ.

1 Like

Καιρος να τον μαζεψουν .

Βανδαλισμός Μνημείου του Άγνωστου Στρατιώτη και πολλών ακόμα αγαλμάτων και μνημείων. Καταστροφή δημόσιας περιουσίας.

Δεν είδα όμως καμία μήνυση από το Δήμαρχο. Μόνο για τον psycho παπά τούς έπιασε ο πόνος. Επιλεκτική ευαισθησία λέγεται αυτό.

1 Like

Δεν είχα προσέξει ότι οι βανδαλισμοί της Αθήνας από τους “γνωστούς-αγνώστους” γίνονται μέρα μεσημέρι, ενώ μετά ανεβάζουν τα video και στο youtube περηφανευόμενοι για τις πράξεις τους, νόμιζα οτι κρύβονται πίσω από νύχτα, κουκούλες και indymedia.

1 Like

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να τα μπλεξουμε ολα. Δηλαδη να μην γινει κατι με τον τρελοπαπα επειδη οι αντιεξουσιαστες καταστρεφουν μνημεια…

Οποτε ή ολοι θα τα κανουμε πουτανα ή θα πιανουμε καποιον μονο οταν πιασουμε και τους αλλους.

Ειναι επικινδυνος ο παπας . Καλη η μαλακια και το γελιο οταν πεταει τα κεικ αλλα εχει ξεφυγει η φαση .
Δεν θελει και πολυ για να κανει ο καθενας οτι του ερθει στο κεφαλι στο ονομα της οποιας πιστης.

1 Like

Σωστά τους αντιεξουσιαστές και τους αναρχικούς ως γνωστόν η αστυνομία και οι δικαστικές αρχές τους αφήνουν ελεύθερους, δεν του κυνηγάνε ποτέ. Μόνο τους παπάδες έχουν πάρει από πίσω και τους αφήνουν να σαπίσουν στην φυλακή.

Τα θέλετε και τα γράφετε τώρα αυτά;

4 Likes

Τι θες να πεις με αυτό? Ότι οι μεν “γνωστοί-άγνωστοι” δεν μπορούν να τους πιάσουν επειδή φοράνε κουκούλες όταν σπάνε, ενώ τον Κλεομένη υπάρχει η δυνατότητα να τον συλλάβουν επειδή το κάνει στα φανερά;

Το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι τόσα χρόνια που βανδαλίζονταν μνημεία και δημόσια περιουσία που στοιχίζουν στους φορολογούμενους εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ, σε κανέναν δεν καιγόταν καρφάκι. Τώρα ξαφνικά που έσπασε μόνο την άκρη ενός μνημείου ο Κλεομένης ξαφνικά μάς έπιασε ο πόνος. Είναι όχι απλώς υποκρισία, είναι γελοίο.

Και όσον αφορά τις αρχές, είδα τον Καμίνη να μυξοκλαίγεται με κάτι δηλώσεις. Δεν τον είδα να κάνει μια μήνυση όπως έγινε τώρα. Έστω μήνυση κατά αγνώστων εφόσον οι άλλοι όπως λες σπάνε με κουκούλες.

Το καίριο ερώτημα είναι το εξής: Είναι καταδικαστέος ο βανδαλισμός μνημείων και η καταστροφή δημόσιας περιουσίας; Ή μήπως δεν είναι καταδικαστέος αλλά εξαρτάται από το ποιος καταστρέφει την κάθε φορά; Ας απαντήσει κάποιος σε αυτό γιατί όλα τα υπόλοιπα είναι για να χαζολογάμε με συζητήσεις.

@drenie Εγώ δεν λέω να μην γίνει κάτι με τον τρελόπαπα. Την επόμενη όμως φορά που θα βανδαλίσουν δημόσια περιουσία οι γνωστοί-άγνωστοι θα γίνει κι εκεί κάτι; Ή αφού ξεμπερδέψαμε με τον Κλεομένη δεν μας ενδιαφέρει πλέον;

@_Dead Η αστυνομία κυνηγάει όσους παρανομούν. Αυτούς που βάζουν βόμβες και ληστεύουν τράπεζες για παράδειγμα. Οι παπάδες δεν νομίζω ότι έχουν μπλεξίματα με το νόμο για να τους κυνηγήσει η αστυνομία.

Δεν πηγαίνω στην Εκκλησία και τέτοια, απλά με ενοχλούν τα 2 μέτρα και 2 σταθμά.

1 Like

καταδικαστεο ειναι αυτο που ρωτας.

Και βρε εσυ @separss δεν λεμε οτι οκ μαζεψαν τον παπα και ολα καλα .

Δεν νομιζω να σου λεει κανεις οτι οι υπολοιποι καλα κανουν και τα κανουν . Απλα ειναι 2 ξεχωριστα πραγματα .

Ο παπας ξεκινησε απο την φαση του γραφικου , λιγο αστειου και πολυ συντομα το πραγμα χοντραινει.

Δεν μου φανηκες ως υπερμαχος της εκκλησιας απλα το προβλημα που αναφερεις εχει αλλη διασταση και δεν θα λυθει με τον ιδιο τροπο.

Εμενα τουλαχιστον δεν μου φαινονται ως 2 μετρα και 2 σταθμα .
Απεναντι στο νομο θα επρεπε να ειναι ολοι και να μην κρυβονται ουτε πισω απο κουκουλες , ουτε πισω απο ρασα.