Υπέρτατη ερμηνεία

Εγώ λέω το Θεό στο Shining, το Θεό 2 στο Taxi Driver, το Θεό 3 στο Scarface , το D. D. Lewis στο My Left Foot και το Marlon στο Godfather…

συμφωνω με το πρωτο:wink: και επισης με τον πατσινο στο scarface… και οι περισσοτερες ταινιες του Θεου 1 :smiley:

[FONT=“Franklin Gothic Medium”][SIZE=“2”]Γ.Πετρόχειλος στους Hooligans[/SIZE][/FONT]

αυτες μου ρχονται τωρα αν θυμηθω κατι αλλο θα επανελθω

στην 2η θεση ειναι ο θρυλικος

+132323 για κεισερ

Εγώ πάντως αναγνωρίζοντας τη ΜΕΓΑΛΗ ερμηνεία του στο Raging Bull, προτιμώ το Θεό 2 στο Taxi Driver γιατί είναι ίσως η αγαπημένη μου ερμηνεία έβερ. Παίζει να ξεπερνάει το Θεό 1 στο Shining, γιατί ενώ ο Torrance είναι ένας κλασικός τρελός (ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ παιγμένος πάντα), ο Bickle ακροβατεί μεταξύ λογικής και παράνοιας, κι έτσι γίνεται πιο δύσκολος ρόλος.

Εκτός από του Σκουρτζ πάρτε κι άλλους θεούς:


Θα στείλω κι αλλους σιγά σιγά μου την έσπασε το ίματζσακ κι επιστρέφω…

Marlon Brando-On the waterfront

Emily Watson-Breaking the waves

άντε και στα δικά μου…8)

Πιο ευκολα σκεφτομαι εντονες σκηνες παρα υπερτατες ερμηνειες η αληθεια ειναι…
Τεσπα.
Dr.strangelove - peter sellers
Seven - kevin spacey

Ενα τοπικ με φωτο δεν νομιζω να εχει νοημα. Τεσπα, ας πω κι εγω μερικες:

[ul]
[li]Being There (Peter Sellers - Μια απο τις λιγοτερο γνωστες ταινιες του μα ισως στην καλυτερη απ’ ολες. Και κατα την γνωμη σε μια απο τις 10 κορυφαιες ταινιες ολων των εποχων.)
[/li][li]Moonlight Mile (Dustin Hoffman - Μια καταθεση ψυχης ενος πατερα που εχασε την κορη του και ψαχνει απο καπου να κρατηθει.)
[/li][li]Ο Βασιλιας (Βαγγελης Μουρικης - Η μοναξια του “ξενου”.)
[/li][li]House Of Sand And Fog (Ben Kingsley - Η οικογενεια, η τιμη, η ισχυρογνωμοσυνη, το αγερωχο πνευμα.)
[/li][li]Equus (Richard Burton - Τελικα εχουμε το δικαιωμα να κρινουμε και να τιθασευουμε τα παθη των ανθρωπων?)
[/li][/ul]

Και αφηνοντας κατα μερος τον κινηματογραφο θα πω και για μια ερμηνεια τηλεοπτικης (ελληνικης) σειρας κι ας με πειτε γραφικο. Ειναι αυτη του Ακαλυπτου (Α. Καφετζοπουλος) στην σειρα Και Οι Παντρεμενοι Εχουν Ψυχη. Ποθενα αλλου δεν αποδοθηκε καλυτερα η πονηρια, το κυνηγι της καλοπερασης και η μπαμπεσια του Νεοελληνα.

αν πουμε για ελληνικες σειρες, τις καλυτερες ερμηνειες τις εχω δει στα εγκληματα

Batman Begins - Christian Bale

Ποια είναι τούτη?

Ποια ταινία του Spacey είναι?

Εδώ από ποια ταινία είναι ο McDowell?

Μια Υπερτατη ερμηνεια V For Vendetta…με τους Hugo Weaving και
Stephen Rea
και αλλη μια το Se7en… με τον ΘΕΟ Morgan Freeman,Brad Pitt και τον Kevin Spacey

φιλε λερις τουτη ειναι η Kathy Bates,και ειναι στην ταινια Misery(Stephen King),ταινιαρα και φοβερη η ερμηνεια της…

Fuck yeah! Ο Φρίμαν είναι απλά θεός, ο Spacey δίνει ρεσιτάλ, ενώ ο Πιτ ξεφεύγει απότο σπαστικό παλικαρέ στιλάκι του.