Έχουν οι γυναίκες χιούμορ?

Kακιααααααααααααα
Μιιιιιιιιιιιιισος
Χοληηηηηηηηηηηηηη

Θα σταθω στον διαλογο Wretch και Angmar.
Αυτο που εχω να προσθεσω ειναι πως να μην εχουμε ανασφαλειες οι καημενες?Πως να μην καθομαστε σαν αγγουρια οταν υπαρχουν αντρες (ναι, μου εχει τυχει) να σου λενε “Σοβαρεψου, μαζεψου” με αλλα λογια “Σε θελω σοβαρη, μουγκη και απροσιτη”? Ε?

Πιστευω πως οι γυναικες εχουμε απιστευτο χιουμορ, οχι ολες, αλλα πιστευω πως υπαρχουν πολλες.
Δεν ειναι τυχαιο πως με ολες μου τις φιλες ΛΙΩΝΟΥΜΕ κυριολεκτικα στο γελιο, χτυπιομαστε κιολας:p και οχι, δεν μιλαω για ξενερωτο “γυναικειο” χιουμορ… Οπως ειπες και εσυ Angmar, το χιουμορ των γυναικων μπορει να ειναι πιο βρωμικο απο των ανδρων.:wink: Και πιο καφρικο ορισμενες φορες.

Κακα τα ψεμματα, τον πραγματικο χιουμοριστικο εαυτο μου τον εχω δειξει στους πολυ δικους μου ανθρωπους που μου εχουν δειξει και αποδειξει οτι αν “τσαλακωσω” την εικονα μου δεν θα αλλαξει η γνωμη τους για μενα.
Παραδεχτειτε ομως, οτι εχετε ενα μεριδιο ευθυνης.Θελετε την κοπελα σας (ορισμενοι αντρες) “θηλυκο” , γυναικα, μας μυθοποιειτε μερικες φορες τοσο πολυ που δεν μπορουμε ουτε για μια στιγμη να ειμαστε οπως θελουμε εμεις.Να εχουμε την παιδικοτητα που θελουμε να εχουμε…

Εγω το εχω πει… οσο και να μεγαλωσω, οσο γυναικα και να γινω, μεσα μου θα παραμεινω αιωνια εφηβη.Τελος.

(Και να πατε να χεστειτε ολοι σας!):stuck_out_tongue:
:wink:

αλλες ναι αλλες οχι
οπως ολοι μας δλδς!

η soul thorn έβαλε ακόμα μια πινελιά στον πίνακα “οι γυναίκες είναι τέλειες” :lol: :lol:

VOTE SOUL THORN FOR PRESIDENT!!!

ΩΣΑΝΝΑ!

:thumbdown: :thumbdown:

μαζι σου!

ψευτοφεμινιστικό παραλήρημα.με το συμπάθειο κιόλας:)

Γιατί; :?

γιατί όλο το θρεντ είναι γεμάτο από ποστ αντρών που δηλώνουν ότι θέλουν το χιούμορ στην γυναίκα.

Και όταν λες ότι πρόκειται για ψευτοφεμινιστικό παραλήρημα εννοείς ότι…; :stuck_out_tongue: Εγώ τουλάχιστον δε βλέπω κάτι τέτοιο, δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς. Γουοτέβερ…

:slight_smile:

Λογικό να μην καταλαβαίνεις τι λέω,γυναίκα γαρ…

Λέμε όλα τα αγοράκια ότι θέλουμε εσάς τα κοριτσάκια να έχετε χιούμορ αν και τελικά λίγα από εσάς έχουνε.
Και ξεκινάει κίνημα “εμείς έχουμε χιούμορ ρε γουρούνια,αλλά μας θέλετε ατσαλάκωτες,ε όχι,άντε και…”.
αυτό.
:slight_smile:

Και ποιός σας είπε πως εμείς θέλουμε τη γυναίκα όπως την περιγράφεις?? Ή και στην τελική, και αν υπάρχουν άντρες που θέλουν τη γυναίκα “σοβαρή και μοιραία” εσύ για ποιό λόγο να είσαι έτσι? Θέλουμε να είστε ο εαυτός σας, απλό είναι… Και αγαπάμε (αρκετοί απο μας τουλάχιστον) τις γυναίκες με χιούμορ (γιατί πολύ απλά αυτές οι γυναίκες είναι πιο εύκολο να αγαπήσουν και εμάς με τη σειρά μας, που επίσης είμαστε παιδιά και αιώνιοι έφηβοι!).

Χαχα, ακριβώς.

Μπα. Συμφωνω με ΣοουλΘορν. Εν μερει.

Η εκαστοτε συμπεριφορα του συγκεκριμενου τυπου ανδρων οντως επιφερει οσα ανεφερες. Παρολα αυτα, πιστευω πως το ‘‘φαινομενο’’ οφειλεται και σε προκατάληψη απ τη μερια σας. Κοινως, οι γυναικες μαζευουν πραματα μεσα τους (γενικο χαρακτηριστικο) τα οποια μπορει να διοχετευσουν σε ασχετες φασεις, ή και να καθορισουν τη συμπεριφορά τους σε αλλες παρεες / συνθηκες. Πραμα οχι ιδιαιτερα λογικο. Εκτος κι αν υποννοεις οτι οι αντρες σε συνολο αντικατοπτριζουν τον συγκεκριμενο προαναφερθεν τυπο. :stuck_out_tongue:

Η τελευταια προταση σου ερχεται σε αντιφαση με το υπολοιπο ποστ σου.:-s
Σορρυ κιολας αλλα οπως θεωρω εγω π.χ. το χιουμορ σεξυ σε εναν αντρα, το ιδιο θα το θεωρουν(απο οτι βλεπουμε κι εδω μεσα) κι οι αντρες σε μια γυναικα. Αλλωστε για ποιο λογο να καταπιεζεις το χιουμορ ή την βλακεια σου βρε αδερφε για να αρεσεις σε καποιον/καποιους; Δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο απο αυτο. Επισης γυναικα, θηλυκο μπορει ανετα να ειναι καποια ασχετως αστειων/χιουμορ/καφριλων κ.λ.π. Γνωμη μου.

Προφανως ειναι αυτο το “ατσαλακωτη” που λεει. Επειδη οι αντρες ειναι πιο αυθορμητοι απο τις γυναικες, μπορει και το χιουμορ να δημιουργηθει πιο ευκολα. Οχι οτι μια γυναικα δεν εχει βασεις. Κι αυτο περι ατσαλακωτης αλλα και χιουμοριστα φαινεται απο κατι που παραδεχονται ολες… οτι κανουν πολλες πλακες με τις φιλες τους. Τωρα νταξει το οτι δεν δειχνουμε το χιουμορ στους αντρες ειναι οτι θελουμε κι εμεις να μην χαλασουμε την εικονα που πρεπει (ποσο μου την δινει το πρεπει) να εχουμε απεναντι στους ανδρες.
Αλλα οκ αλλαζουν οι εποχες, ευκολα θα βρεθουν πολλες περιπτωσεις ανδρων και γυναικων για το πως αντιμετωπιζουν αυτο το θεμα. Και καλυτερα δηλαδη.

αυτά τα “πρέπει” μόνες σας τα βάζετε.
αν για να αρέσετε σε κάποιους,βάζετε “πρέπει” τότε είστε άξιες της μοίρας και της γκρίνιας σας.
αγαπάμε τα κορίτσια που είναι αληθινά χωρίς να βάζουν “πρέπει”.
τα λατρεύουμε.:slight_smile:

Συμφωνω αλλα σιγουρα δεν τα κανουμε ολα μονες μας.

σιγουρα εχουν εμεις ειμαστε οι μαλακες χαλαρα σου κανουν μαλακια και με τα σε ρωτανε τι εχεις, ΝΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΕΧΟΥΝ ΧΙΟΥΜΟΡ