Έχουν οι γυναίκες χιούμορ?

ΑΧ!!!Με συγκινει αυτο το παιδι…παιζει να ειναι ο χαμενος μου αδερφος ,που χωριστηκαμε στη γεννα…ΣΝΙΙΙΙΦ
Ellanor σταματα γιατι θα το φαμε παρεα το μπαν…:lol:

Μα δε γίνεται, γελάω ακόμα με τα εκπληκτικά σου αστεία!!!

Ενταξει ζητα αυτο που θελεις και σταματα να γλειφεις…:stuck_out_tongue:

εμοτικον με σοφι καπα να βουλωνει με το χερι το στομα της

Εμοτικον λουνατικ που βουλωνει το ματι του τολκι…:lol:


Αν εχεις να πεις κατι για το χιουμορ μου πες το τωρα αλλιως σωπασε για παντα…:stuck_out_tongue:

Οχι δε…

Τουλαχιστον εσυ το μονο που θα μπορουσες να κανεις στη Φουτζιτσου ειναι τα λογιστικα της.
Αλλοι θα δουλευαν σαν αυτονομα κλιματιστικα στα 12.000 BTU

αυτό είναι για θρεντ “έχουν οι άντρες κλιματιζμό?”

Δεν ειναι οτι δεν εχουν. Ειναι οτι δεν ειναι ανεπτυγμενο,δεν βγαινει ευκολα προς τα εξω κι αλλα τετοια. Και παιζουν κοινωνικοι παραγωντες νομιζω. Οι τροποι κι ολα αυτα. Εχουμε συνηθισει την γυναικα πιο αγγουρι απο τον αντρα οποτε ειναι πιο δυσκολο για μια γυναικα να κανει αστεια. Και οχι τοσο εξυπνες ατακες που αναφερεται, αλλα καταστασεις νομιζω. Η αληθεια ειναι οτι ξερω λιγες κοπελες που μπορουν να συναγωνιστουν τους αντρες. Ειναι αληθεια οτι βλεπουμε περισσοτερους και με καλυτεροι ποιοτητα χιουμορ αντρες απ’ οτι γυναικες, το ξερουμε ολοι. Η γυναικες εχουν πιο ανεπτυγμενη θεατρικοτητα θα λεγα. Αλλα και παλι δεν ειναι κατι που το οριζει το DNA.

Καλα το ειπες! Οι ανθρωποι!

Μισογυνης mode on :cold: :tomato: :cold: :tomato: :cold: :tomato:

Ρε γμτ -διχως προθεση να θιξω- γενικα στα περισσοτερα θεματα που θιγουν τις γυναικες, πολλες φορες χωνεται σφηνα το ‘‘κοινωνικος παραγοντας’’. Δηλαδη απορω πως συμβαινει τη μια ν’ ακολουθουν το ρευμα (π.χ. σχετικα με το ποιος πρεπει να παιρνει πρωτοβουλίες κτλ κτλ) και την αλλη να το κραζουν.

Παντως, (επειδη καταλαβα τι εννοει η Wretch) εχει δικιο. Οι γυναικες γενικα ειναι πιο ‘‘δε δειχνω αυτη τη στιγμη το ταδε’’, αλλα δε φταιει το οποιο προτυπο. Περισσοτερο θα χρησιμοποιουσα τη λεξη ‘‘ανασφαλεια’’. Κακα τα ψεμματα, θα βρουν χιλιους τροπους να την κρυψουν / να αποφυγουν το οποιο αρνητικο ενδεχομενο. Συν τοις αλλοις. ετσι καταφερνουν πολλες φορες το αντιθετο του επιθυμητου. Δηλ, μιλωντας για εμε, η ‘‘γυναικα αγγουρι’’ κατα Wretch περιγραφη = Τotal Ζero. Εαν δεν εχει τσαμπουκα (με την προαναφερθεισα εννοια) τοτε ειναι συνηθως αδιαφορη.

Προσωπικα δεν το κραζω, απλα σημειωνω οτι αυτο παιζει ρολο. Απλα αυτο που λες ειναι οτι αλλωτε σ’αρεσει κι αλλωτε οχι. Γιατι καλως η κακως και η ανασφαλεια που λες, απο που προερχεται; Απο την οικογενεια, απο τους φιλους. Ε,κοινωνικοι παραγωντες λοιπον. Δεν εχει καθαριστει τελειως απο τον κοσμο το οτι οι γυναικες ειναι διακοσμητικες (υπερβολικο, το ξερω) επειδη απλα παλεψαν εναντια σ’ αυτο καποτε. Και το χιουμορ δεν εχει να κανει με τον τσαμπουκα. Μπορει μια γυναικα να ειναι δυνατη προσωπικοτητα αλλα να μην εχει το χιουμορ το οποιο συζητιεται εδω. Εγω τουλαχιστον το χω δει.

Παρεξηγησης. Το ‘‘τσαμπουκας’’ αποδιδεται ως χαρακτηριστικο προσωπικοτητας τυπου ‘‘δε φοβαμαι να πω την οποια αποψη μου διχως να παρεξηγηθω / γενικα να πεταξω την ταδε ατακα στη κουβεντα’’. Αυτο παει κυριως στα περι ανασφαλειας. Τωρα θα με πεις, γιατι το λες ‘‘τσαμπουκα’’; Μαλλον επειδη μερικες γυναικες ειναι υπερ του δεοντως μετριοπαθεις σε σημειο που φουσκωνουμε τα πραματα.:lol: Απλα ειναι καποιες στανταρ εκφρασεις που χρησιμοποιω.

Οσον αφορα κοινωνικους παραγοντες, δε συμφωνω. Η γυναικα ειναι νοημον ον και με το παραπανω, αρα απο τη στιγμη που εχουμε φαει τοσα στη μαπα περι ανδροκρατουμενης κοινωνιας, ε με την ιδια ακριβως λογικη εαν δε μπορουν να κανουν κουμαντο στην ιδια τους τη συμπεριφορα ωστε να δειξουν ενα αλλο προφιλ, τοτε ακυρωνουν τα περισσοτερα που υποστηριζουν περι αυτου. Ειναι θεμα ‘‘φασκω - αντιφασκω’’. Τεσπα ξεφυγαμε απ το θεμα.

κατι που διαπιστωσα προσφατα μπορει οι περισσοτερες γυναικες να μην εχουν χιουμορ αλλα μπορουν και κανουν κατι σπουδαιο μπορουν να σε κανουν να χαμογελας χωρις λογο…

πιστευω εδω συνιψιζεται η αληθεια το τοπικ

Όχι όλες αλλά όχι και καμία. Στην τελική αυτό που πιστεύω είναι ότι οι γυναίκες κάνουν πιο συχνά πλάκες και αστεία όταν είναι μεταξύ τους παρά όταν είναι σε μια παρέα με πολλούς άντρες πχ. Τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει!:-s

Εσύ δεν έχεις καθόλου πάντως.

Δεν κάνουμε πολλή παρέα αγοράκι!!ουστ!

Άκομα να βρώ αυτον/αυτην που είπε ότι “Οι άντρες εχουν χιούμορ και οι γυναίκες το εκτιμούν”.Δεν ξέρω αλλά κατι τέτοια “τσιτάτα” λειτουργούν (ώρες-ώρες) αδικα και για τα 2 φύλα…
Φυσικά απο μια άλλη προσεγγισή,επισημαίνει οτι τα στερεότυπα που υποτίθεται οτι διεπούν τις ανθρώπινες σχεσεις,πρεπει να προεξοφλούνται με το “καλήμερα”…
Το αρσενικό,αστειό,επιδιώκοντας την εύνοια του θύληκου…:expressionless:
Μου Διαφεύγει και μια άλλη ερμηνειά…Και αλλη μια…Και Αλλη μια…
Ούτως Ή Άλλως,οσες φορες και να την επεξεργαστώ την φραση…και κατι αλλο θα βγάλω…:-k
Ασχετο,αλλα δεν κολλαγε σε κανα αλλο τοπικ…8)

Και πρέπει κάποτε να μαθώ να βάζω σωστά τους τόνους…!:thumbdown:

Οχι καταλαβα πως εννοεις τον τσαμπουκα, καμια παρεξηγηση.

Το τελευταιο που λες ισχυει εν μερει και εχεις δικιο. Δεν λεω οτι αφηνεται μια γυναικα στην “μοιρα” της και δεν κανει τιποτα αλλα υπαρχουν καποιες βασεις και καποιες συνηθειες που εμποδιζουν καποια πραγματα. Και ο κοινωνικος παραγοντας επιμενω οτι παιζει ρολο. Η βιολογια η κοινωνια. Κι επειδη εδω βιολογια ειναι μονο το οτι εχουν λιγοτερη μυικη δυναμη απο τους αντρες κατα κανονα. Αρα κοινωνια. Αλλα και παλι, ξαναλεω, οχι σε ολοκληρο το βαθμο της ανασφαλειας. Αλλα ασ’το, οπως λες ξεφυγαμε απο το θεμα. Σε αλλη κουβεντα αυτο.

Ειναι και η ποιοτητα των αστειων. Νταξ θα μου πεις, υπαρχουν και πολυ αντρες που λενε χαζομαρες μεταξυ τους. Αλλα το χω παρατηρησει κι εγω και δεν απορω γιατι ξερω καποιες αντιδρασεις σε αστεια απο την μερια των γυναικων και των αντρων. Καποτες, πριν εξοικιωθουμε με αγορια στην παρεα ηταν αυτο ακριβως που λες. Τωρα ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα :Ρ
Προσωπικα ειμαι υπερ του να εκδηλωνεις το χουμορ σου και σε μεικτη παρεα (οχι εσυ, γενικα :Ρ). Δεν ειναι μυστικο πια οτι εχεις περιοδο και οτι κανεις αστεια γυρω απο αυτο (χοντροκομμενα προφανως :Ρ).

Aν κρίνω από δικές μου φίλες, ναί, έχουν και μάλιστα σε τεράστιο βαθμό.

Προτεινω να αλλαξει το θεμα του θρεντ σε:

“Εχουν οι users χιουμορ?”