Νέες Κυκλοφορίες 2018

Στους φούρνους των μαστροπων πάντως πάνε πολλοί

2 Likes

Ειναι μια προσπαθεια κι αυτη να ακυρωσεις τον οποιονδηποτε αρνητικο λογο για το ινδαλμα σου, τι να γινει…

Εγω δεν παω παντως, δεν ξερω τι κανει ο καθενας σας, αλλα πιστευω πως υπαρχει και πολυς κοσμος που δεν παει… λογω της γνωστης υποθεσης.

Η αλήθεια είναι ότι κοιμάμαι με μια εικόνα του Anselmo πάνω από το κρεβάτι μου.

1 Like

ο Ανσελμο ειναι ενας καμμενος τυπος εδω και μια 25ετια παντα με προβληματα εθισμων καποτε φώναζε fuck the police μετα nazis fuck off και αλλες φορες white power!Εχω φιλο 50αρη που για κοντα 15ετια εμεινε αμερικη και γυρισε Ελλαδα 2005-2006…μου εχει πει για σκηνικο που μπουκαρανε σκιναδες σε λαιβ Pantera και σχετικα μπροστα πηραξανε μια μαυρη παρεα,ο ανσελμο οταν καταλαβε το σκηνικο ειπε παρτε τους ναζι μαλακες απο δω για να μην κατεβω εγω κατω και γινει χαμουλις σε φαση στους security…δεν νομιζω οτι ειναι πιστεμενος φασιστας ουτε τρολλ(ο bond ουτος η αλλως που ειναι 20χρονια μελος των Superjoint και μαυρος ειναι απτους καλυτερους του φιλους ανεκαθεν,ο gonjalez ειναι μεξικανος των illegals)ειναι κλασσικη περιπτωη καμμενου πρεζακια/μπεκρη πολλων χρονων που αναλογα με το τι θα πιει εκεινη την στιγμη αυτο θα πει,και με μαυρους κανει παρεa κ με λευκους και απτην στιγμη που δεν υπηρξε ποτε υπονοια ρατσιστικου περιεχομενου στους στιχους του δεν νομιζω οτι πρεπει να τον περνει κανεις παραπανω στα σοβαρα απο ενα σημειο σαν προσωπικοτητα,οπως δεν θα περνε και εναν απεξαρτημενο που μπορει να μην πίνει πλεον αλλα σε μια συζητηση φενεται τελειως καμμενος!οπως και να χει σαν μουσικος εχει βγαλει καποιος απιστευτα επιδραστικους δισκους και με pantera και με down…BTW δεν υπηρξε ποτε τιποτα πιο σουρεαλ σε βιντεο απο εναν τυπο με tattoo Black Flag μπλουζακι Discharge να φοναζει White Power…τα συμπερασματα του καθενος εκει βγαινουν

2 Likes

Λογικά τον έχει με τον μισό μισθό από τους άλλους.

Όχι λογικά. Χωρίς αμφιβολία. Ποιος τη γαμεί τη λογική.

2 Likes

Ε αμα εχει φιλους μαυρους και μεξικανους τοτε δεν ειναι φασιστας ρε!!!
Σαν αυτους που λενε “εγω δεν εχω προβλημα με πουστηδες, εχω και φιλο πουστη”

:joy:

Μια παρένθεση να κάνω εδώ: Αρχικά, σίγουρα έχει πάει στο διάολο. Από εκεί και πέρα, νομίζω αν διαβάσεις πίσω από τις λέξεις που χρησιμοποιεί ο Μπουκόφσκι θα καταλάβεις ότι ήταν το αντίθετο ενός μισογύνη. Σιχαμένος παίζει να ήταν, αλλά μαλακίες δεν έλεγε.

2 Likes

Νομιζω ειναι λιγο αναλογα πως το βλεπει ο καθενας και τι συμπαθεια εχει προς καθε καλλιτεχνη,θυμαμαι οταν εγινε το σκηνικο στο dimebash εχω φιλους που ποτε δν γουσταρανε Ανσελμο να τον κραζουν επι 100…εγω δεν επεσα απτα συννεφα για εναν πρωην λιομιδη που απο τοτε που βγηκε απτο rehab της φασης με την πρεζα επεσε με τα μουτρα στα ξυδια,καπου ειχα δει κ ενα ποστ απο την πρωην γυναικα του η σε καποια σελιδα της απο καποιον που τον γνωριζε σε φαση οτι με τα ξυδια ωρες ωρες ο τυπος εμοιαζε χειροτερα αποταν επινε πρεζα …Δεν με ενδιαφερει να δικαιολογησω τον Ανσελμο,εγω παντα θα ακουω την μουσικη των Παντερα και των Νταουν ουτε προκειται να τα διαγραψω απτο mp3 μου ουτε τιποτα,ειναι 2 απτις αγαπημενες μου μπαντες,αλλα νταξ δεν νομιζω να εχει την ιδια πολιτικη ατζεντα και πεποιηθηση πιστεμενου ο Ανσελμο σε σχεση με τον Βικερνες ουτε με καποιους αλλους που ειχαν σβαστιγκες παντου μεστα σπιτια τους και δηλωναν συλλεκτες του 2ου παγκοσμιου και περναγε στο ντουκου πολλες φορες…απλα ειναι μαλακας και καιλας,thats all

7 Likes

Κάπου εκει έξω έπεσε το μάτι μου σε ένα remixed grand declaration of war, με νέο εξώφυλλο (το πρώτο ήταν κλάσεις ανώτερο) και από περιεργια είπα να το ακούσω, καθώς το ντεκλαρινεισον, είναι από του αγαπημένους μου βλακ δίσκους.
Δεν πίστευα ότι θα είχε καμία ουσιαστική διαφορά, αλλά όπως φαίνεται έπασχε και αυτό από σύνδρομο justice. Με το μπάσο πιο πάνω, ο δίσκος αποκτά άλλη διάσταση. Remix που έπρεπε να γίνει, εύγε.

3 Likes

Ναι, ε; Ενδιαφερον ακούγεται αυτό, μιας και 'μένα το “Grand declaration of war” αποτέλεσε από τα αγαπημένα μου albums. Βέβαια, ποτέ δε θεώρησα ότι πάσχει από παραγωγή, πάντα νόμιζα ότι του ταίριαζε αυτός ο ψυχρός, κλινικός ήχος. Θα το ακούσω,ωστόσο.

Μεγαλη δισκαρα το Decleration,σιγουρα το αγαπημενο μου μετα απο De mysteriis

Ακριβως αυτο πιστευα και γω. Αν και σε σημεια με χαλαει λιγο το τριγγαρισμα του Χελχαμμερ(ειδικα στα τομ), η παραγωγη που ειχε ηταν ιδανικη.
Ε μετα το ριμαστερ, ανετα το ξαναγοραζω.

Τελος της χρονιας και Kalong με νεο EP ‘What’s Done is Done’. Δωρεαν κατεβασμα + bonus track.
Μπασο/ντραμς/φωνη απο Αθηνα.

https://kalong.bandcamp.com/album/whats-done-is-done

2 Likes

Έτσι λίγο για το οφ τοπικ του πράματος και επειδή έκανα κατσάπ με το θρεντ και το πήρε το μάτι μου (και γύρισε ανάποδα)

Παντελώς άστοχο σχόλιο

Ετσι να απογινει το θρεντ …

Ήρθα να βρω κανά νέο άλμπουμ να ακούσω και τελικά θα καταλήξω να διαβάσω μπουκόφσκι μιας και το αναβάλλω εδώ και χρόνια :stuck_out_tongue:

7 Likes

Δε νομίζω.

Δεν πειράζει, νομίζω εγώ.

Και για να μην γκρινιάζει ο @eviL… Δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα πότε θα κυκλοφορήσει, αλλά πάει για 2019. Οι Blues Pills του πρώτου δίσκου που αγαπήσαμε και όχι οι γυαλισμένοι και ακίθαροι του δεύτερου

2 Likes

Για αυτάκια που θέλουν μόνο μελωδίες
Σφηνάκι

Κανονικά πρέπει να το έβαζα στα καινούρια του 2019 γιατί τότε θα κυκλοφορήσει ο δίσκος των Bias. Πάντως τα samples είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.