Ρωσία - Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018

Μπορείς να παραγγείλεις και από την ίδια την Panini νομίζω αυτά που σου λείπουν (ή και όσα θέλεις).

2 Likes

[quote=“QuintomScenario, post:8, topic:61323”]Θελω αποκλεισμο οσο γρηγοροτερα γινεται:

Γερμανια (μου ειναι συμπαθης σαν ομαδα, απλα εχει μαζεψει αρκετα, ας παρει και κανας αλλος)[/quote]

Έχει μαζέψει ακριβώς όσα και η φίλη σου η Ιταλία, για την οποία στενοχωριέσαι που λείπει :stuck_out_tongue:. Η Βραζιλία έχει μαζέψει 5. Καταλάβαμε πόσο πολύ συμπαθής σου είναι σαν ομάδα η Γερμανία, σίγουρα :stuck_out_tongue:.

Btw, εμένα μου είναι όντως συμπαθής, αλλά μου είναι συμπαθής και η Πορτογαλία λόγω του συμπαθέστατου Φερνάντο Σάντος. Από άλλες, δεν ξέρω όλες όσες παίζουν ακόμα :joy:.

Καλά αυτό ίσχυε από παλιά. Τουλάχιστον από την εποχή που συμπλήρωσα το πρώτο μου αλμπουμ (Euro 84).
Θεωρείται πάντως κάπως unfair τρόπος από τους …πιουρίστες συλλέκτες! (υπάρχουν και σε αυτό το πεδίο οι true!) Και εγώ προσπαθούσα να μην καταφεύγω εκεί, αλλά μεγαλώνοντας δεν βρίσκω πλέον άτομα να ανταλλάξω οπότε…

Mexico '86 εγώ το πρώτο, αλλά δε μάζευα για πολλά χρόνια, σταμάτησα νωρίς.

Ε ρε γμτ, απο υλικο μια χαρα εχουνε αλλα και στο Γιουρο ειχανε και αποκλειστηκαν απο τους Ισλανδους, δεν βγαζεις ακρη. Οψομεθα!

Η Αγγλία είναι συνήθως η ομάδα που προσφέρει το πιο πολύ γέλιο στις μεγάλες διοργανώσεις. Δε βλέπω κάποιον λόγο για τον οποίο δε θα γίνει και φέτος το ίδιο.

Λογικά θα το πάρει η Ρωσία λόγω χαλίφη και Σύριζα.

1 Like
  1. Η Ιταλια δε μου ειναι απλα συμπαθης, μου ειναι πολυ συμπαθης, και θα ηθελα να φτασει την Βραζιλια σε τροπαια.
  2. Η Γερμανια μου ειναι συμπαθης, απλα η Ιταλια μου ειναι πιο συμπαθης, αρα δε θελω να την ξεπερασει σε τροπαια και να φτασει τη Βραζιλια.

Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις? :stuck_out_tongue:

Συμπαθεστατος ο Φερναντο Σαντος αλλα επισης υπευθυνος για την χειροτερη ομαδα που κατεκτησε Euro στην ιστορια του ποδοσφαιρου.

1 Like

=

“Συμπαθεστατος ο Φερναντο Σαντος, αλλα αντιπαθεστερος ο Κριστιανο Ροναλντο.”

Μπα, παλι δικες σου ερμηνειες δινεις :joy::joy::joy::joy:

Αξιζε ενα Euro o Κριστιανο ισως στην καριερα του, οπως επισης και η Πορτογαλια, απλα οχι το προπερσινο στο οποιο ηταν ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΗ. Ισως το 2008 ή το 2012.

Μια χαρα τα αξιζε τα συγκεκριμενα αυτος που τα πηρε.

Δεν ειπα οτι δεν τα αξιζε ομως αυτος που τα πηρε, ειπα οτι θα μπορουσε μια χαρα να το εχει παρει και η Πορτογαλια που γενικα ειχε καλυτερη ομαδα απο οτι το 2016… οταν γινεσαι οπαδος δεν παιζεσαι

1 Like

Εγώ γενικά Βραζιλία υποστήριζα ανέκαθεν -γιατί οκ 90ς early mid 00s ομαδάρα άρρωστη-, αλλά πλέον μου είναι οριακά αποκρουστική :stuck_out_tongue: με τον Justin Bieber του παγκόσμιου ποδοσφαίρου αρχηγό και την κομπανία των αντιπαθητικών νεόπλουτων να τον πλαισιώνει… που θα μου πεις ποιός δεν είναι πια αντιπαθητικός νεόπλουτος, αλλά αυτό άλλη ιστορία, καραγκιόζηδες τύπου Νειμάρ και Τιάγκο Σίλβα που είναι μόνο πάρτυ και ίνσταγκραμ και ΑΕΠ μικρών χωρών για πληρωμή τη βδομάδα μου προκαλούν αποστροφή, όταν ειδικά τους βλέπω έτσι μπλαζέ και κακομαθημένους στο γήπεδο και μου έρχεται πχ ο Ροναλντίνιο στο μυαλό ή ο σκύλος ο Κάρλο με το Φαινόμενο, που χαιρόσουν να τους βλέπεις μόνο και μόνο να περπατάνε ακόμη και χωρίς μπάλα :stuck_out_tongue: αφήνοντας το σταριλίκι παντελώς εκτός για 90 λεπτά… για τους ίδιους λόγους να πάρουν τα @@ μου :stuck_out_tongue: και Γαλλίες Αγγλίες και σια, κακομαθημένα νεόπλουτα τσουτσέκια όλοι

οπότε μάλλον από τις μεγάλες ομάδες, η Αργεντινή θα λάβει την υποστήριξή μου :stuck_out_tongue: γιατί απλά θέλω να δώ Μέσσι να παίρνει ο καημένος και ένα Μουντιάλ πια να κουμπώσει την συλλογή του πια, είναι ο καλύτερος αυτής της γενιάς μάλλον, ας επανέλθει και η Αργεντινή στους τίτλους σιγά σιγά, κρίμα είναι για την ιστορία και για τους τόσους παικταράδες στα 90ς που μείναν στο ράφι και δε κερδίσαν τίποτα…

Κατά τα άλλα, μόνο μικρό-μεσαίες ομάδες.- Λατινοαμερικάνικες ή Αφρικανικές κατά προτίμηση… να πα να γαμηθούν όλοι οι άλλοι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

2 Likes

ειναι ο neymar και ο thiago silva καραγκιοζηδες που εχουν το μυαλο τους στα παρτυ αλλα ο Ροναλντινιο οχι;

εγω διαχρονικα υποστηριζω Ολλανδια, Περου, Γαλλια, Ισπανια. Η Ολλανδια λειπει τελειως και ειναι και σε περιοδο ανανεωσης. Περου θα λειπει ο Guerrero. Γαλλια τα παει καλα. Ισπανια αρχισε ξανα να παιζει πολυ ωραια μπαλα και την θεωρω φαβορι αλλα πολλα εχει παρει και θα προτιμουσα καποιον αλλον.

Η Αργεντινη θα ηταν καλη επιλογη αλλα δεν βλεπεται στο γηπεδο και την κουβαλαει ο Μεσσι μονος του.
Αγγλια εχει καλους παικτες αν δεν χρειαστει η ιδια να κανει παιχνιδι.

Βελγιο, Κροατια, Γερμανια, Βραζιλια δεν με εμπνεουν να τις υποστηριξω.

ronaldinio πρώτο τραπέζι Ρέμο τρίτη βράδυ, τετάρτη έσβηνε γοπες στο Στάνφορντ Μπρίτζ…
Neymar πρώτη μούρη Τρίτη πασαρέλα μόδας και after party Ralph Lauren, τετάρτη έπεφτε με τον αέρα και γκρίνιαζε σα κακομαθημένο 8χρονο στο Μπερναμπέου που δε του δίνουν φάουλ ή μια μπάλα μόνο για αυτόν…

μόνο για ποδοβόλευ στη κοπα καμπάνα και ούτε καν στο παρεάκι του ριβάλντο εντ φρεντς

αργεντινή όντως δυστυχώς δε βλέπεται και δύσκολα πιστεύω και εγώ θα πάρει μπρος όταν χρειαστεί…η Ισπανία φαντάζει το πιο λογικό φαβορί αυτή την στιγμή

Γερμανία σβηστά στον ημιτελικό, με Αργεντινή η κάποιον από την Ιβηρική ενώ ο έτερος Ίβηρας ημιτελικό σβηστά με πιστεύω την έκπληξη (στα χαρτιά) Βέλγιο. Ιδανικό σενάριο το ριπιτ και 5ο αστέρι στη φανέλα!!!

1 Like

Ο Ronaldinho ηταν για τρια χρονια εξωπραγματικος, αφησε καταπληκτικες αναμνησεις αλλα σαν ποδοσφαιριστης σε διαρκεια αποδοσης δεν τον πιανει τον Neymar που αποδιδει καθε χρονο απο τα 17 του που επαιρνε libertadores/sudamericana βαζοντας το γκολ της χρονιας
Εχει 204 γκολ 134 ασσιστς σε 350 συμμετοχες με santos, barcelona, psg και 53-36/83 με εθνικη.

Και αν θελεις και συγκεκριμενα σημαντικα ματς θυμισου το περσινο 6-1 και ολο το Champions league 14/15

πάραταύτα παραμένει μικρός σαν παίκτης και δεν θα μπεί ποτέ στην ελιτ των ροναλντίνιο και σια παρά μόνο από τους millenials που νομίζουν ότι τα στατιστικά είναι το ποδόσφαιρο… εγώ όταν βλέπω τον νευμάρ, βλέπω έναν γρήγορο τεχνίτη που γκρινιάζει για το παραμικρό, βουτάει για το παραμικρό, πλακώνεται με τους συμπαίκτες του, παίρνει λεφτά που προκαλούν ντροπή και μόνο και δείχνει να μην μπορεί να παίξει για κάποιον άλλον πλην του εαυτού του… ας βάλει άλλα 204 γκολ στις μισές συμμετοχές, ο καντονά έβαλε 70 όλα κι όλα και ενέπνευσε μια ολόκληρη γενιά, ο ζογκλέρ το πολύ πολύ να πουλήσει κάνα extra app του instagramm ή κάνα αφρό της ζιλέτ παραπάνω… (επίσης το 6-1 δεν είναι και ότι καλύτερο να θυμηθεί κανείς που αγαπά το ποδόσφαιρο και είναι φίλος της Μπάρτσα :stuck_out_tongue: )

προφανώς βλέπουμε διαφορετικά το παιχνίδι γενικότερα, οπότε προφανώς σεβαστή και η άποψη περί γκολ και συμμετοχών του Νευμάρ so far

1 Like

μπορεις να εξηγησεις λιγο αυτο με το περου; το διαχρονικα πιο πολυ.