Νέες Κυκλοφορίες 2019

Ό,τι πιο γελοίο να χλευάζει κάποιος τη Lana αλλά να μην έχει πρόβλημα να ακούσει Marissa Nadler, τα μισά κομμάτια των Anneke, Chelsea Wolfe κ.α. Καταλαβαίνεις ότι 8/10 φορές δεν έχει καν ασχοληθεί μαζί της και όλη η κριτική είναι λόγω της εικόνας που βγάζει.

6 Likes

Συμφωνώ εμένα μου αρέσει η Λανα

Παρεμπιπτόντως, το συγκεκριμένο άσμα είναι άνετα μέσα στα πέντε καλύτερα της καριέρας της.

Αν είναι όσο καλό προμηνύεται από το συγκεκριμένο δείγμα, θα μιλάμε για την επιστροφή της χρονιάς

1 Like

Ώπα! Ποιοί είναι στην μπάντα τώρα; Θυμάμαι πριν κάτι χρόνια ένα δισκάκι των Masters Of Metal.

Αυτό είναι μια καλή ερώτηση…

Σίγουρα είναι ο εξωγήινος Cyriis, και επίσης σχεδόν σίγουρα δεν πρέπει να είναι κανένας άλλος από το κλασικό line up… Το metal archives αναφέρει κάποιον Bill Simmons (ο οποίος, λέει, ήταν κιθαρίστας στις πολύ πρώτες μέρες της μπάντας) και το μπασιστα των Gamma Bomb… Τώρα, τι να σου πω, ας υπάρξει όντως δίσκος (και μπάντα, θα πω εγώ, γιατί με τον “τρελό” πότε δεν είναι κάτι σίγουρο) και τα υπόλοιπα θα τα μάθουμε

1 Like

Θυμάμαι πριν κάτι χρόνια ένα τραγούδι από κάποιους που κόπιαραν, που λεγόταν Agents Of Chaos και σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ τώρα. Μηδέν όμως.

Αλλά δίκιο έχεις ας υπάρξει δίσκος και μπάντα. Ο ήχος πάντως ήταν λίγο μεχ. Το hype όμως το έκτισες :stuck_out_tongue:

Ρε άσε τον ήχο, άκου τις διαστρικες τσιριδες που πετάει ο θεοθεος και νιώσε :stuck_out_tongue::metal:

1 Like

Έχει φύγει back catalogue σήμερα για λιώσιμο. Με κατέστρεψες

1 Like

Αν και δεν τρελένομαι με tool, δεν με χάλασε το τελευταίο. (αλλά 100euro ? Η οθονούλα κτλ απο κίνα στα 10000 αντιτύπα πάει 8.5 $) Τραγουδάει πιο στρωτά ο τύπος, παίζουν πιο χαλαρουίτα οι υπόλοιποι.
Αλλά η λάνα summertime το ένα και το άλλο και το αιδιο της εχεί γευσή πεπσι κόλα και το να και τ’αλλο.
Πάλι καλά που δεν είχε φάει και γαριδάκια δηλαδή ο αιδιολείκτης αλλιώς ο στίχος θα ήταν πολυ περίεργος ή όχι βιωματικός.
Πολύ ίματζ και μπλαζέ ερμηνίες που οσο να ναί βασίζονται σε μια φορμά / φορμούλα που δεν αλλάζει και πολύ. Αν λχ, εκανέ εναν γκαζιάρικο δίσκο να πω οκ. Εχεί μεγάλη εμμονή στο downtempo υλικό.
Έχει γίνει μια summertime μοιρολογίστρα, ανάλογη τοπικών παραδειγμάτων.
Συνεπής στο ύφος, αλλά γενικά τζίφος.
Στο πρώτο κομμάτι, παει να πεί κατι, αλλά το γυρίζει σε σιγουράκια μετά απο καναδυο στροφές.

Insomnium ίδια μέρα με In Mourning τον Οκτώβριο, περιμένω και το Dawn Of Solace και εγώ είμαι κομπλέ για φθινόπωρο/χειμώνα

Ίσως ο δίσκος που περιμένω πιο πολύ απ’ οποιονδήποτε άλλο.

Finn Andrews (The Veils) - One Piece At A Time

κάτι που μου ξέφυγε επειδη κυκλοφορει ως σόλο δίσκος. Δεν το εχω ακουσει ακομα αλλα το Total Depravity το 2016 ήταν εξαιρετικο 1, 2, 3, 4, 5

ΡΕΕΕΕ εκει έξω υπάρχει νέος δίσκος Disillusion - The Liberation…

3 Likes
2 Likes

Τα τρια πρωτα τραγουδια απο το επερχομενο ακουστικο αλμπουμ της Τσελσαρας εχουν ηδη κυκλοφορησει Ιουλιο, Αυγουστο και Σεπτεμβριο, και ειναι μια επιστροφη στις μελωδιες και τις στιγμες που μας εκαναν να την λατρεψουμε πριν μερικα χρονια.

Δεν ηξερα οτι ειχε σκοπο να κυκλοφορησει ακουστικο αλμπουμ, κι ετσι στην αρχη με ξενισε αυτη η ξαφνικη στροφη προς το παρελθον, ειδικα μετα τα προηγουμενα 2 αλμπουμς, αλλα ειναι καλοδεχουμενη ομολογω.

Το American Darkness δε με τρελανε μετα απο λιγες ακροασεις, αλλα το Be All Things και το Deranged For Rock & Roll ειναι τραγουδαρες… και τα τρια βιντεος ειναι εξαιρετικα κατα την γνωμη μου. Την Τσελσι Γουλφ πλεον δε μπορω να την κοιταω για πολλη ωρα παντως, ειναι απλα ερωτας αυτη η γυναικα.

1 Like
2 Likes

31 Οκτώβρη επιτέλους!

3 Likes