ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

μια βολτα στο metropolis της Θεσσαλονικης με απογοητεθσε για ακομα μια φορα…
δεν βρηκα τιποτα ενδιαφερων και δυστηχος ολα 6,90 τις προσφορες που λετε δεν τις ειδα…

αχ πουνε οι καλες εποχες που βγαιναμε παρεα για βολα στα δισκαδικα… :frowning:

ξεκινουσαμε παντα απο εθνικης αμυνης στην Νορα που ειχε οτι ηθελες σε CD για μας τους παλιοροκαδες μετα στον Σουτσο στο Blow up στον Πατση στον Ναλαμπαντη ενα 4ωρο τουλαχιστον ειμασταν στο δρομο

Έτσι! Αν και όλα αυτά από τιμές ήταν όχι απλά φωτιά,αλλά έπιαναν θερμοκρασίες μάγματος…

Ακριβώς! Καινούριες κυκλοφορίες κάτω από 5000 ή 5900 δρχ δεν υπήρχαν!
Αν έβρισκες καμμία προσφορά στα 3000 (EMI συνήθως) ήσουν ευτυχισμένος…

Ας μην αγιοποιούμε το τότε, απλώς δεν υπήρχε η εναλλακτική του downloading και τα δισκάδικα σε πατούσαν κάτω.

Εγώ πάντως όποτε μου δίνεται η ευκαιρία την κάνω τη βόλτα μου, ακόμα και τώρα. Ξεκινάω από Musicland, συνεχίζω στο Alone και πάρε-δώσε και καταλήγω στα Public όπου γυρνάω για ώρα σε Cd, LP και βιβλία και συνήθως δεν παίρνω τίποτα (το box set του Ozzy πάντως, το έχει φθηνότερα από όλα τα γνωστά ηλεκτρονικά καταστήματα, για όποιον ενδιαφέρεται!) :lol:

υγ: βρήκα κάποια cd με το αυτοκόλλητο ακόμα επάνω :stuck_out_tongue:

τα 2 πρώτα ήταν νέες κυκλοφορίες και το 3ο προσφορά (έχει και το αυτοκόλλητο με το χαρακτηριστικό θαυμαστικό μπροστά :smiley: )

…το χαμόγελο τό’βαλες εσύ, όμως:):!:

μια εποχη ειχαν ξεφυγει τα CD πολυ στις τιμες…
θυμαμε οταν ανοιξε το metropolis στην μπουγατσουπολη μας εγινε χαμος με το 6,90
Πηρα πολλα CD απλα επειδη δεν τα εχα και ηθελα να τα εχω.

χτες πηγα μια βολτα και τσιμπησα 4 CD σε καλες τιμες αλλα παιδια το metropolis παει για κλεισιμο… εχουν μειωθει παρα πολυ τα CD και σε συνδιασμο με την μηδαμινη ποικιλια πλεον αγορες μονο απο Internet

επισης ακομα ενα λογος για να παραγγελνεις απο εξω ειναι η ΓΑΜΗΜΕΝΗ κολητικη ταινια!
ρε πουστη μου τι πραγμα ειναι αυτο! οι συσκευασιες γινονται χαλια και κολανε σαν τσιχλα…

Πες τα! Πόσο τραγικό είναι να χρειάζεται να αγοράσεις άδεια πλαστική θήκη από το πλαίσιο για να φέρεις ένα CD στην σωστή του κατάσταση γιατί η πλαστική θήκη του δεν καθαρίζει με τίποτα από την γαμωκόλλα του Μετρόπολις… #-o

…για να ανοίξεις ένα cd από Μετόπολις, σού’βγαινε η ψυχή…και μετά ερχόταν και η κόλλα#-o
:):!:

Safety precautions.
Υπάρχουν ακόμη τα 4,90 στο Metropolis στην Αθήνα; Θέλω να στείλω άτομο να ψωνίσει.

…όλο και κάποια που σε ενδιαφέρουν, θα βρεις:):!:

αυτό
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
[B][SIZE=“4”]χαχαχαχαχαχαχαχα[/SIZE][/B]

…και έπαιρνα μετά ο μαλάκας πετσέτα και οινόπνευμα και προσπαθούσα να ξεφορτωθώ τη γαμοκολλα από το πλαστικό κουτί και…[B]χάλιααααααααα[/B]!!!

[I][COLOR=“Olive”]*(και τέλος, από μετρόπολις αγόραζα μόνο όσα είχαν ήδη ναυλον τύλιγμα πάνω τους και η ταινία περασμένη από πάνω!!! Με μαχαιράκι -τσούπ το ξεφορτωνόμουν!!!)[/COLOR][/I]

…και γρήγορα!!!
[B]Τα καλά[/B], τελειώνουν…[-X

Η απεσταλμένη μου μού είπε οτι το βρήκε κλειστό λόγω ανακαίνισης…:-k

…λειτουργεί ένα μικρό τμήμα μπαίνοντας στην δεξιά πόρτα που όλα είναι μέσα ένα αχταρμάς…δεν μου είπαν που πάνε, αν και μάλλον κάπου στην Σταδίου, σε μικρότερο χώρο, θα πάνε:):!:

Trust λεγοταν και το ειχε αυτος που ειχε και το Happening…Πολλες φορες που τελειωναν τα εισητηρια συναυλιων απο τα πιο μεταλλαδικα, το trust ειχε αποθεμα…:lol:

Χθες που πέρασα από το Metropolis ένας υπάλληλος μου είπε πως κλείνει οριστικά και όχι πως μεταφέρεται αλλού…Μακάρι προφανώς να ισχύει το δεύτερο…

Επιβεβαιώνω περί Metropolis.
Πέρναγα χτες το βράδυ απ’έξω και ήταν ένα φορτηγό που άδειαζε το μαγαζί.
Λειτουργεί ακόμη η δεξιά πτέρυγα του ισογείου, ένας πολύ μικρός χώρος δηλαδή όπου έχουν συγκεντρώσει ό,τι τους περίσσεψε…

Παρά τα κατά καιρούς δικαιολογημένα παράπονά μας και τη γνωστή ιστορία με τους απλήρωτους υπαλλήλους, δεν σας κρύβω πως στεναχωριέμαι λιγάκι που κλείνει.
Ήταν ένα από τα κεντρικά δισκάδικα και αποτελούσε μια στάνταρ στάση όταν κατέβαινα στο κέντρο.
Λιγοστεύουν δραματικά πλέον τα μέρη όπου μπορεί να αγοράσει κανείς δίσκους.
Θα μείνουμε μόνο με τα ιντερνετικά μαγαζιά στο τέλος και θα αγοράζουμε “γουρούνια στο σακί”…

…τα γύρω δισκάδικα γνωρίζουν το δεύτερο σενάριο, στο Πάμπλικ του Πειραιά, το πρώτο:):!:

Όλα καλά;
… έσπασε τίποτα; :-k

τι κριμα για το μετροπολις… :?

βρε δεν πανε στο διαολο!

στην Θεσσαλονικη υπηρχαν τοσα δισκαδικα στο παρελθον. οταν ανοιξε το μετροπολις εβγαλε τις προσφορες γαμησε την αγορα με αποτελεσμα να κλεισουν οι περισσοτεροι.

αυτο ειχε ως αποτελεσμα μετα απο ενα χρονο να μην υπαρχει καθολου ποικιλια CD μια που το μετροπολις το μονο ψαγμενο CD(σε απαγορευτικη τιμη) ηταν ο προσωπικος του Bardens…

δεν πειραζει εχουμε το ιντερνετ

Mα γιατί ρε το λες αυτό??Είχε και το Gods Of Light στην προνομιακή τιμή των…36 ευρώ!!Κοψοχρονιά!!!:lol::lol: