ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

να προσθέσω και εγώ ένα ντιστρο από το οποίο έχω πάρει πολύ πράμα . (ναι φέρνει κ χεβι ετούτος! :stuck_out_tongue: )

http://screamingvictims.blogspot.com/ :smiley:

Δισκαδικο λεει εφερε Αngel Dust τα δυο πρωτα, Αssassin τα δυο πρωτα, Scanner - Terminal Earth, Vulture - Fatal Games, Pyracanda - Two Sides of a coin, Risk τα τρια πρωτα, Death Angel - Ultra Violence, Sacrifice - Torment in Fire, Nuclear Assault - Survive, Morbid Saint - Spectrum of Death κι αλλα

Δισκαρες :lol:

Παίδες βινύλια εγώ παίρνω πάντως από hmv Έχει πολύ πράμα. Χρεώνει 2,5 λίρες μεταφορικά ανά δίσκο. Οι περισσότεροι μου έχουν βγει στο 15εύρο. Όλοι οι δίσκοι στο public υπάρχουν και στο ηλεκτρονικό τους κατάστημα; Το ξέρετε; Μόλις πήρα το κλασσικό Supefly του Mayfield με 13 euro από το site τους (τζαμπέ μεταφορικά)

[B]Rythme Records, Dark Side, Nuclear Blast[/B], άντε και μια βόλτα στο… [B]Metropolis[/B] ([I]αν βαριέμαι ν’ ανηφορίσω Εξάρχεια ή απλώς αναζητώ κάτι πιο μαινστρημ![/I])

musica.gr καλές τιμές άλλα από ποικιλία σχεδόν τίποτα

Ακούστηκε πως κλείνουν τα Metropolis (όλα) … ξέρει κανείς αν αληθεύει?

αν ισχύει καλά να πάθουν, τους μόνους που θα λυπηθώ θα είναι τα παιδιά που θα χάσουν τις δουλειές τους

Αν ισχύει, αφήνουν και φέσια σε πολλούς προμηθευτές, οπότε και πολλοί άλλοι απλήρωτοι…
Σαν δισκάδικο πάντως, έχω να πατήσω πάνω από 5 χρόνια.

Έχουν εδώ και καιρό δηλώσει πτώχευση.Ήδη εδώ πάνω έχουν διώξει σχεδόν τους πάντες.Κρίμα για τα παιδιά,δούλευαν και φίλοι εκεί και πραγματικά στενοχωρήθηκα,αλλά να πάνε να γαμηθούν οι καριόληδες.Ευχομαι την ίδια τύχη και στους λήσταρχους του Public και σύντομα.:bye:

Εγώ αν είναι στον διάβα μου, περνάω που και που για να γελάσω με τις τιμές.
Είχαν κάνει το μπαμ όταν άνοιξαν, αλλά στην συνέχεια το ξεφτίλησαν το θέμα.
Στο καλό.

Απαράδεκτη πολιτική στην τιμολόγηση τα Metropolis. Νομίζω ένα μεγάλο από αυτά (ίσως Κηφισιάς? δεν ξέρω ακριβώς) έχει ήδη κλείσει. Ας πρόσεχαν.
Το άσχημο είναι για τον κόσμο που θα μείνει άνεργος (και έχουν ήδη διώξει αρκετούς).

Οι τιμές στα public (Θεσσαλονίκη τουλάχιστον) είναι διπλάσιες από τα Metropolis πάντως.

το μαγαζι της Nuclear Blast στην Αθηνα λειτουργει ακομα ???

Ναι υπάρχει.

'Αλλη “πληγή” κι αυτό. Είναι και φίλος μου (και καλά) ο ένας από δαύτους.
Είχαμε βγάλει ένα 7άρι Death SS τα παλία τα χρόνια.
Ναι, από ότι ξέρω λειτουργεί.

και καλά τα websites online market που πουλάνε τα cds/LPs (σχεδόν) παμφθηνα και με τιμές που περιλαμβάνουν ταχυδρομικά…

Ένα δεν μπορώ να καταλάβω: ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ για ηλίθιους οι ιδιοκτήτες των δισκοπολείων;
Νομίζουν τρώμε κουτόχορτο, είμαστε άσχετοι κ.τ.λ. -[B]πως ΔΕΝ ταξιδεύουμε εξωτερικό;[/B]

Δεν είναι δυνατόν να μπαίνω σε δισκάδικο στο Πόρτσμουθ (κ Σάουθαμπτον) της Αγγλίας και να βρίσκω το σιντί των Agnostic Front, Megadeath, Judas Priest με [B]μονο 7 λίρες [/B]([I]πόσα ευρώ είναι αυτά; δεν νομίζω να΄ναι πολύ ακριβά- βρήκα και από γνωστές μπαντάρες με 4 και 5 λίρες!!![/I]) και τα ίδια σιντί ([I]με ίδιους τίτλους[/I]) στα εγχώρια δισκάδικα να τα βρίσκω σε τιμές 17 και 20 ευρώ!!! Πως γίνεται; Σαν πολύ “αέρα” κερδοσκοπίας δεν παραπήραν οι εδώ ιδιοκτήτες;;;

[COLOR=“DarkSlateBlue”]Εγώ στην Αγγλία, δεν έχασα την ευκαιρία: τα αγόρασα εκεί, αντί να τα πάρω από Μετρόπολις και Πάμπλικ…[/COLOR]

Τι τρέχει στο Ελλαδιστάν;;;

Αν το Public ειχε καλες τιμες, τοτε θα πηγαινα πολυ συχνα. Περασα σημερα και ειχε πολυ πραγμα και διαφορα που δεν περιμενα να βρω. Αλλα δεν εχει, αν βρεις κατω απο 14 ευρω cd, ευχαριστω λες.

για τους μεταλλαδες, εχουμε διαφορα δισκαδικα στο κεντρο, τι υποστηριζετε διαφορους τυπου public ?.. οι αλλοι τουλαχιστον ειναι εμπορες-μουσικοφιλοι, και οχι καθαρα επιχειρηματιες. συν οτι θα βρεις πολυ καλυτερες τιμες…

Το μονο πολυκαταστημα που στηριζω ειναι το Μετροπολις. Και αυτο, γιατι ακομα εχω λιγα cd σε συγκριση με το ποσα πραγματα υπαρχουν και βρισκω τα κλασσικα σε νορμαλ τιμες. Συνηθως. Αν οχι, τοτε απο αλλου. Παντα προτιμω τα καθαρα δισκαδικα παντως. Οχι πως αν εβλεπα ενα δισκο φθηνοτερα σε ενα μεγαλο καταστημα απο ενα τοπικο δισκαδικο, θα τον επαιρνα απο το δισκαδικο, μονο και μονο για να στηριξω τους μουσικοφιλους. Αλλα δεν μου εχει τυχει ποτε αυτο, ειναι η αληθεια :Ρ

Γενικοτερα, ειμαι της αποψης οτι πρεπει να στηριζουμε τα δισκαδικα, να ενισχυουμε τα πιο τοπικα/μικρα μαγαζια, αλλα να μην γινουμε και θυματα στο τελος (θυμαμαι, πρωτο σιντι Σαμπαθ που αγορασα ηταν το Vol. 4 και εσκασα 12 ολοκληρα ευρω, στο παλιο Νο Ρημορς στην Ακαδημιας. Ε αυτο ειναι μια απαραδεκτη τιμη, αλλο που τοτε δεν ηξερα :Ρ).

…και αυτά τα cd είναι πολύ λίγα…τα περρισότερα είναι κοντά ή πάνω από τα 20 ευρώ
…το dvd των Chimaira τσέκαρες πόσο κάνει:?

[SPOILER]39.90
ούτε 40 ευρώ δηλαδή:p[/SPOILER]
:):!: