Συναντηση - Γνωριμια Με Εναν Διασημο!

Ανοιγω αυτο το θρεντ διοτι τις 2 μερες που μας περασαν γνωρισα ενα απο τα drumm-ιστικα μου ειδωλα, τον Γιωργο Κολλια! Βγηκαν και φαγαμε μαζι και μετα πηγαμε 8ball για μπυρες! Η εμπειρια ηταν συγκλονιστικη! Ο τυπος ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! Σε κανει να νιωθεις λες και τον ξερεις 10 χρονια! Ακομπλεξαριστος, φιλικος, χαβαλετζης! Ηταν πραγματικα μοναδικη η εμπειρια του να περνας 6 ωρες μαζι του και να μιλατε- να κανετε χαβαλε! Με αφορμη λοιπον αυτο γραψτε κι εσεις αναλογες εμπειριες απο γνωριμιες η συναντησεις με διασημους καλλιτεχνες!

Εγώ με τη σειρά μου, τον Ιούλιο του 2006, συνάντησα μια από τις αγαπημένες μου φωνές, τον Claus Maine των Scorpions στη Θεσσαλονίκη, μια μέρα πριν τη συναυλία με τους Whitesnake στο Καυτατζόγλιο. Λοιπόν, ήταν φιλικότατος, χαμογελαστός, όπως πάντα, και δεν αρνήθηκε να φωτογραφηθεί μαζί μου. Από τους πιο ταπεινούς καλλιτέχνες της μουσικής, φίλοι μου! :slight_smile:

περιμένω ποστ του maiden1979 να γεμίσει 149 σελιδες έτσι για την πλάκα.

:lol: :lol:

ο Uli Jon Roth ειναι πολυ φιλικος!:smiley:

θυμαμαι οταν ειχα βγει με τον lars και τα λεγαμε σε ενα restaurant…νταξει γαμω τα παιδια το παληκαρι!ακομπλεξαριστος.ολο χαρα και αγαπη για τους φαν…επισης δεν με ειχε αφησει να πληρωσω το γευμα!τοσο ανοιχτοχερης.ηταν κατι το μοναδικο!

Σεπτεμβρη 2007 ήμουν στη Νίκαια της Γαλλίας για κανα τριήμερο νομιζω…είχα φτάσει Κυριακή κ’ βγήκα μια βόλτα να δω την πόλη, η οποία ήταν απελπιστικά άδεια. Ξαφνικά στρίβω σε μια τυχαία γωνία (το’κανα συχνά αυτό, και τελικά χάθηκα κ’ έκανα μια ώρα μέχρι να βρω ξανά το ξενοδοχείο μου :lol: ), και βλέπω μπροστά μου τους Jeff Waters κ’ Dave Padden! 8O
Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο χάρηκα που συνάντησα άνθρωπο που μιλούσε σωστά αγγλικά! :lol:

Αυτόγραφα, μπύρες, lots of fun. Τρομερά παιδιά κ’ οι δυό τους.

Εγώ μόνο τον Τσίγκο έχω γνωρίσει καλά, τυχαίνει να είναι ξάδερφος ενός φίλου. Έχουμε βγει αρκετές φορές στο παρελθόν, μάλιστα είχα πάει και στην βάφτιση του γιού του. Ατάκα του ίδιου όταν απαθανάτιζε με μία κάμερα τον γιο του στην κολυμπήθρα: “Ο γιος μου γυρνάει το πρώτο του βίντεοκλιπ”.

Hansi Kursch, Bob Katsionis, Danny Loeble, Frederik (Guardian), Gus G, Deris, Marcus Siepen, Mark Jensen, Simone Simons, Tarja.

Ο μόνος περίεργος ήταν ο Marcus, αλλά ντάξει, ίσως να μην ήταν σε καλό mood.

Χμ, εγώ δεν έχω γνωρίσει κανέναν. Μόνο με τα παιδιά από τους Atheist πριν δύο χρόνια, μετά τη συναυλία καθόμασταν και τα λέγαμε για κανά μισάωρο. Πολύ down- profile τύποι, ο Choy μου έδωσε μέχρι και το mail του. Και ήταν γαμώ γιατί έλεγαν διάφορες ιστορίες για τα παλιά death metal χρόνια της Florida.

Με πολλους και διαφορους αλλα σιγουρα η κορυφαια στιγμη που θα θυμαμαι για παντα ειναι η συναντηση με τους Iron Maiden πριν την συναυλια το 99 οπου οι ΘΕΟΙ υπεγραψαν σε καποια απο τα αλμπουμ που ειχα μαζι μου…8)

Παιδια εχω μεσο να γνωρισω τον Gus G. Οποτε καντε πισω:lol:

Εμαθα πολλα κουτσομπολια του Μεταλ χωρου το Σαββατο :stuck_out_tongue:
Πραγματικα ο Κολλιας ειναι one of a kind!!!
Μου ειπε να του στειλω μεηλ τα λινκ απο βιντεα μου για να τα δει! Μου ειπε οτι θα μου στειλει ο,τι εχει ηχογραφησει unofficial με Νile! Eπισης θα μου στειλει τσαμπα το dvd του και διαφορα καλουδια! Θα μου στειλει ασκησεις κι αλλα! Μακαρι να ηταν ολοι οι γνωστοι σαν και αυτον! Καποιοι (πολλοι) ξεχνουν απο που ξεκινησαν! :evil:

Ωραίο μάθημα κάνεις Μπαλτά!!! :lol: :lol: :lol:

Άσε που δε μου είπες ούτε ένα μέταλ κουτσομπολιό. Πφ…

σωστος ο τυπος

Johan Halgren απο Pain Of Salvation μετα την πρωτη συναυλια στη σαλονικα εμειναν μεσα για αυτογραφα κ φοτος…πολυ γελιο ο τυπος…και μετα πηγαμε για μπυριτσες στο τοτε Cult. πολυ ανοιχτος και ευδιαθετος. τουλαχοστον τοτε. τωρα ειναι πια mainstream…δε ξερω.

Μπα ο Μαρκους μαλλον ειναι γενικα κρυος. Ετσι μου φανηκε κι απο μια παλιοτερη τηλεφωνικη συνεντευξη.

Θα πω ενα μουσικοσχετικο σκηνικο που βιωσα ως απλος ποτης σε μπαρ.

Ειχαν ερθει θυμαμαι 2 μελη των New Model Army για ενα ακουστικο σετ, καλοκαιρακι σε μια εκδηλωση του Συνασπισμου. Το event νομιζω ειχε γινει Σαββατο. Που λετε λοιπον ειχα βγει το επομενο βραδυ σ ενα μαγαζι που παιζει ενας γνωστοσμ και εκει που επινα τη μπυρα μου βλεπω τη πορτα του μαγαζιου να ανοιγει και να σκαει μυτη ο Σαλλιβαν (φωνη & κιθαρα). Σ’ αυτη τη φαση εχω μεινει καπως μαλακας και τον κοιταω. Με βλεπει λοιπον και ερχεται να με ρωτησει κατι του στυλ ‘‘ψαχνω το ταδε κτηριο εδω κοντα’’. Αυτο υποθετω δηλαδη επειδη ημουν καπως ‘‘δε καταλαβαινω χριστο απ οσα λεει επειδη ειμαι ακομα σα μαλακας απ την εκπληξη’’. Τεσπα, το μεγαλυτερο σοκ το παθε αυτος ο γνωστοσμ ο οποιος για να μη τα πολυλογουμε ειναι 40 χρονω και ακουει New Model Army εδω και 20 χρονια. Για ολιγο τον στηριξα στο προγραμμα ωστε να εχει την ευκαιρια ν ανταλλαξουν μερικες κουβεντες. Μεγαλες στιγμες.

πότε είχε γίνει το συγκεκριμένο event Angmar? Ζήλεψα.

Xα,χα, αυτο ηταν σιγουρα το πιο συνταρακτικο γεγονος αυτου του τυπου! Τουλαχιστον καποιος απο το φορουμ τον γνωρισε εν τελη!8)

Με τους Helloween επισης ειχα βρεθει μετα απο 2 συναυλιες τους και τους Gamma Ray. Εξαιρετικοι τυπαδες οι Gerster, Weikath, Hansen kai Hansen! :thumbup:

Oλα τα μελη των Fates Warning επισης, πολυ φιλικοι και ομιλητικοι δειχνοντας καθε προθεση να αφουγκραστουν τις σκεψεις των οπαδων τους επι της μουσικης τους.

Οι Firewind μια χαρα παιδια ολοι τους και αυτους τους συναντησα μετα απο συναυλια τους.

Κορυφαιες στιγμες η γνωριμια μου με τους Michael Schenker kai John Petrucci! (ποσο μαλιστα οταν ο Πετρουτσης εβαλε την τσφρα του στο ισως αγαπημενο μου εβερ αλμπουμ, Images and Words):smiley:
Με τον Petrucci ειχα ψιλοξεχασει τα Αγγλικα μου! :lol:

Ειτε Ιουνιο, ειτε Ιουλιο του '06. Νομιζω Ιουλιο. Το θυμαμαι επειδη εκει κοντα ειχε το Mundial. Την ανοιξη του ιδιου ετους ειχαν παιξει και στο Gagarin.

Edit:
Το αγαπημενο μ ever σκηνικο παντως ηταν οταν ειχε ερθει ο Danzig. Υπ οψη, ειμαι αρρωστακι με τη παρτη του. Επινα θυμαμαι εκεινη τη μερα καφε στο Underground κατα τις 5 το απογευμα. Σε μια φαση χτυπαει το τηλεφωνο. Ακολουθουν ο εξης διαλογος και γεγονοτα:

5:11
-Που εισαι;
-Στο Under
-Ο Danzig ειναι στο παραδιπλα τετραγωνο. Πινει ice tea στο feelgood

5:12
Εχω πληρωσει κι εχω φυγει απ το Under

5:13
Ειμαι στο feelgood, εχω βγαλει φωτο και κουβεντιαζω με το μπαρμπα-Glenn. :lol:

Ή αντιρατσιστικό φεστιβάλ Ιούλιο ήταν ή φεστιβάλ νεολαίας ΣΥΝ Οκτώβριο.
Κάτι από τα δύο.

Ον τοπικ:

Εχω μιλησει λίγο με τον Alan (Primordial) και με τον Danny Cavanagh (Anathema).
Φιλικοί και οι δυο.