Συναντηση - Γνωριμια Με Εναν Διασημο!

Ο Uli Jon Roth δεν υπάρχει.
Πέρα απ’τις επισκέψεις του στην Αθήνα μόνος του,στο Καραϊσκάκη πέρσι είχε βγει στη φυσούνα και μιλούσε με τους fans που ήταν εκεί τριγύρω.
Πριν το show στο Μάντσεστερ το καλοκαίρι,είχε βγει πάλι έξω απ’την είσοδο των καλλιτεχνών και συνομιλούσε με τους fans,έβγαζε φωτογραφίες κλπ.Μετά τη συναυλία,τον πετύχαμε πριν μπει στο αυτοκίνητο του (μαζί με σύζυγο και παιδί,το οποίο αυτοκίνητο θα οδηγούσε εκείνη την ώρα ο ίδιος προς το Λονδίνο!!!)και είχαμε ξανά μια μικρή κουβεντούλα σχετικά με κάποια τεχνικά προβλήματα της κιθάρας του,στο τέλος έπαιξε με strato,αλλά και για…ούζα:) θεός.

Ο Rudolf Schenker είναι κι αυτός πολύ πολύ απλός,στο αεροδρόμιο όσες φορές τον πέτυχα,κάθησε να υπογράψει σε όλους (ειδικά το 2001 είχε αρκετό κόσμο) και να βγάλει με όλους φωτογραφίες,ενώ ακούει και τις διάφορες επιθυμίες των οπαδών όπως η γιόγκα που έκανε στο wacken,ή η μάσκα blackout που φόρεσε ξανά.
Ο Klaus είναι ο πιο…ψωνισμένος σε ορισμένες φάσεις αλλά πέρσι τέτοια εποχή έκανε τον τουρίστα:) Μετά το τέλος της εκπομπής έκατσε για μπύρες μαζί μας ενώ υπόγραψε σε όλους που ερχόντουσαν συνέχεια για αυτόγραφα.Επίσης,μου έδωσε αυτόγραφο με το όνομα μιας πολύ πολύ καλής μου φίλης που’χε χάσει δικό της πρόσωπο λίγες μέρες πριν και του έχει αδυναμία του κοντού.Όταν δε μπλέκεται ο καραγκιώζης ο manager μια χαρά είναι…

A, εχω γνωρισει και τον αποπανω διασημο γιουζερ.
Καλο παιδι ειναι αλλα καμια φορα πινει.

Το αντιρατσιστικο. Ιουλιο ητανε, 100%

Eίχα γνωρίσει τους Brocas Helm όταν είχαν παίξει τέλη Νοεμβρίου στην Κομοτηνή. Φιλικότατοι, ομιλητικοί, πρόθυμοι για φωτογραφίες και αυτόγραφα…
Eιδικά ο Bobbie Wright όλα τα λεφτά…

Μολις θυμηθηκα οτι ξερω κι εναν ηθοποιο της σειρας Big Bang!

εγω τους Franz Ferdinand συνάτησα μετα απο ενα meet n greet που κερδισα…και αυτοι χαλαροί, απλά κλασικα ολα τα φωτα στον Καπρανος (frontman) και οι αλλοι σε δευτερη μοιρα…

(ξέρω δεν κολλαει με τους μεταλάδες γνωστους σας αλλα δεν βαριεσαι :stuck_out_tongue: )

Γνώρισες τον ίδιο τον Franz Ferdinand αυτοπροσώπως?? 8O

:lol: :lol:

δεν τον προλαβα γαμωτο αυτον, συμβιβαστηκα με τη μπαντα 8)

ωιμέ :stuck_out_tongue:

:lol: :lol:

Τώρα, δεν υπάρχει χρόνος για τίποτα τέτοιο, δυστυχώς! :frowning:

Κάποια στιγμή πάντως, σκοπεύω να ετοιμάσω κάτι σαν βιβλίο - album - λεύκωμα που θα έχει τα εισητηρία (υπογεγραμμένα και μη) από όλες τις συναυλίες που έχω πάει, φωτογραφίες μου με τα μέλη από τις μπάντες και ιστορίες, ατάκες και σκηνικά που διαδραματίστηκαν στην κάθε γνωριμία, καθώς και ό,τι memorabilia έχω μαζέψει όλα αυτά τα χρόνια! 8)
Και σχολιασμένα όλα αυτά με την σιγουριά και την εμπειρία που σου δίνει το πέρασμα του χρόνου! :wink:

Μέχρι τότε όμως, αυτές οι 149 σελίδες είναι δικές σας! :lol:

Χα! Και στην ίδια πόλη κιόλας! 8)
Και αυτόν και σένα! :lol: :smiley:

Αυτό το “όλους” για την συγκεκριμένη χρονιά, δεν ισχύει!

Χοχο, το 'χει η πολη!:smiley:

εγω θυμαμαι ειχα παει να δω τους Jethro Tull την 2η φορα που επαιξαν Θεσ/νικη με την φιλαρμονικη (και την 1η πηγα :stuck_out_tongue: ) και καταφερα να κανω κασκαρικα μπροστα στον Ian Anderson… λοιπον φτανω με την κοπελα μου στο χωρο που ηταν να γινει το Live (αν θυμαμαι καλα ηταν στο Θεατρο Γης ή στη Μονη Λαζαριστών , εκει που κανει τερμα το 30 anyway…) και αφου ειχαμε φτασει πιο νωρις καναμε ετσι μια βολτουλα και πετυχαμε τον Ian να μιλαει εξω απο τα καμαρινια… και παμε να του ζητησουμε αυτογραφο… και η σκηνή παει καπως ετσι…

  • Hi Ian ,can we have an autograph ? ( η κοπελα μου)
  • Yeah sure, give me your tickets… ( Ian Anderson)
    και δινει η κοπελα μου το εισιτηριο της και εγω τι κανω…? βγαζω απο την τσεπη μου το εισιτηριο απο το λεοφορειο… χαχααχχα και μενει ο Ian κανονικα μαλακας…!! #-o αν και θα ειχε πολυ γουστο ενα αυτογραφο πανω στο bus ticket τελικα του εδωσα το εισιτηριο της συναυλιας…χεχε… ειδατε τι κανει το αγχος…!!! :lol:

Ολα τα λεφτα μια πικ του maiden1979 με τον hansen που επινε. Αχου το χρυσο μου:D
αλλη μια με τον Dio που ο Δημητρης του ριχνει ανετα ενα κεφαλι και βαλε:p
και κορυφη με τον Stevens των Savatage που εχει γυρει το κεφαλι του πανω στον μεηδεν σαν γκομενα:lol:

του εχω οργωσει το myspace. Try it.:stuck_out_tongue:συνολο 105 φωτογραφιες παντως…:!:

Αφού έκανες τον κόπο να τις δεις όλες, ας γράψω κάποια trivia / κουτσομπολιά για τις περιπτώσεις που ξεχώρισες:

Mάιος 2000, στο Rodon club!

Ένας συμφοιτητής μου δούλευε τότε για λίγο καιρό σε ελληνική δισκογραφική εταιρία και είχε “κονέ” με κάποια αθηναϊκά clubs!
Έκατσε η φάση και μπήκα και εγώ από το απόγευμα στο μαγαζί!
Είμασταν όλοι και όλοι, εγώ με ένα φίλο, οι 2 barwomen, κάποιοι roadies, καποιοι securiatαδες, o dj (o Κ. Χρονόπουλος ήταν τότε!) και οι μπάντες!
Είδα κανονικά το soundcheck των Gamma Ray (παίξανε κυρίως Helloween κομμάτια 8O ) και μετά καθώς έκανε soundcheck το support, ήμουνα για πολύ ώρα ανενόχλητος με τον Kai!
Υπέγραψε τα πάντα (όλα τα Helloween, όλα τα Gamma Ray, κιθάρα, περιοδικά, αφίσες κ.τ.λ.) και έβγαλα αρκετές φωτογραφίες μαζί του! Μια από αριστερά, μια από δεξιά, μια με πρόποση κ.ά. :stuck_out_tongue:

Και δεν τελειώνει εδώ!

Το support, οι Έλληνες Sorrowful Winds, επειδή είχαν πρόβλημα με μια κιθάρα τους, δανείστηκαν την δική μου για να βγάλουν το show!

Με άλλα λόγια, το ιστορικό Rodon club, εκείνη την μέρα δονούνταν από τους ήχους της κιθάρας μου και στην συνέχεια από του Kai! 8)
Για να μου ξεπληρώσουν τη χάρη τα παιδιά, (και επειδή κατάλαβαν / είδαν) πόσο πωρωμένος είμαι με τον Kai με πήραν backstage και είδα όλο το live από τα πλάγια της σκηνής!!! :metal:

To αποκορύφωμα ήταν όταν στο τέλος του live, βγήκα μαζί με μέλη των Rays από το club κρατώντας την κιθάρα μου, έπεσε πάνω μου μια μερίδα οπαδών ζητώντας αυτόγραφα! :lol:

Μιλάμε για rockstar, όχι αστεία! :lol:

Ιούνιος 2004!
Αεροδρόμιο!

Εγώ με παρέα 4 - 5 ατόμων καταφτάνουμε, βασιζόμενοι εμπειρικά και μη έχοντας χειροπιαστές αποδείξεις ότι θα πετύχουμε τον μεγάλο κοντό!
Εκεί βρίσκουμε μια ακόμα παρέα 5 - 6 ατόμων που περίμεναν, έχοντας τον ίδιο σκοπό!
Ωραία λέμε, 10 άτομα είμαστε, μια χαρά!

Κάποια στιγμή με πλησιάζει ο “αρχηγός” της παρέας, λέγοντας ότι αφού δεν είμαστε μέλη στο fan club του Dio, όπως αυτοί, δεν γίνεται να πάρουμε αυτόγραφα / βγάλουμε φωτογραφίες από τον Ronnie και ότι έχουν προτεραιότητα αυτοί! #-o

Ακόμα απορώ πώς δείξαμε τόση αυτοσυγκράτηση και δεν έγινε καμιά σύρραξη, και αρκεστήκαμε στο “αυτό θα το αποφασίσει ο Ronnie!”

Τέσπα, η πτήση έφτασε, τα μέλη ένα ένα έκαναν την εμφάνισή τους, ο Jimmy Bain εντελώς κόκκαλο από την κόκα και τελευταίος βγήκε από την πόρτα αφίξεων ο Θεός!

Η ειρωνία είναι πως τα μέλη του fan club είχαν κυρίως κάτι λουλούδια να του δώσουν και αναμνηστικά κ.τ.λ.
Αφού τα δίνουν τα λουλούδια και ο Ronnie μουρμουρίζει κάτι σαν “I’m feeling like a bride” και έψαχνε κάπου να τα ξεφωρτωθεί, φτάνει η σειρά μας!
Του είχα πάει μια τσάντα γεμάτη βινύλια, από Rainbow, Black Sabbath, Dio και φυσικά Hear 'N Aid!

Κάπου εκεί πάει να κάνει μια παρέμβαση ο leader του fan club, λέγοντας στον Ronnie “we should go! We don’t have enough time”!
O Ronnie είδε το δολοφονικό ύφος μου, και λέει στον τύπο “Νο, we have time!”, μου αρπάζει όλους τους δίσκους από το χέρι και αρχίζει να τους υπογράφει με την ησυχία του, όπως και των άλλων παιδιών!

Μετά βγάλαμε πολλές φωτογραφίες, ο Ronnie έκανε κάτι χορευτικά, μίλησε με όλους, τους χαιρέτησε όλους και μετά έφυγε! :respect:

Την επόμενη μέρα στο site του fan club έγραφε: “Ο μεγάλος Ronnie είναι τόσο καλός, που έκατσε και ασχολήθηκε με τους απλούς fans του, χθες στο αεροδρόμιο” σαν να μην έτρεχε τίποτα! [-X

5 χρόνια έχουν περάσει από τότε, αλλά δεν ξεχνώ ποτέ πόσο Θεός είναι ο Dio και πόσο “ανύπαρκτα” κάποια άτομα που θεωρούν τον εαυτό τους τον μόνο οπαδό του κάθε καλλιτέχνη στον πλανήτη!

Fuck off, you losers!

Εκείνη την νύχτα (Δεκέμβριος 2003), έκανε τρελό κρύο!

Και λογικό είναι να έχουμε πιεί πολύ!

Όταν είπα στιον Zak να βγάλουμε photo αρχικά είχε μια εντελώς μεθυσμένη φάτσα, για γέλια!
Και του λέω στο περίπου “you seem like drunk and you wear a Motörhead t-shirt! What would Lemmy think, if he watched you in this condition?”
…και προσπάθησε να πάρει ένα πιο “αντρικό” ύφος, αλλά τελικά δεν του βγήκε… χαχαχαχαχα! :lol:

Ετοιμαστειτε να φατε την σκονη μου:!:
Το περσινο καλοκαιρι γινοταν κατι σαν φεστιβαλ σ’ ενα αμφιθεατρο (μικρο) που εχουμε. Ειχε θεατρικες παραστασεις (τις ιδιες με το φεστιβαλ του δημου Βυρωνα αλλα τζαμπα)και συναυλιες (φυσικα οχι τις ιδιες). Ενα βραδυ λοιπον ηταν ο Τερης Χρυσος (:lol: ). Τεσπα, πηγαμε, χορεψαμε, γελασαμε κτλ. Στο τελος παμε κατω και του δινουμε ενα προγραμμα με γραμμενες αφιερωσεις και του λεμε οτι ηταν φοβερος και οτι περασαμε πολυ ωραια. Εκεινος νομιζε οτι θελαμε να μας υπογραψει στο προγραμμα και του λεμε “δεν πειραζει υπογραψαμε εμεις” :Ρ
Ωραιες εποχες. Να δουμε φετος τι θα γινει :Ρ

Μήπως bride? :stuck_out_tongue:

Όχι τίποτ’ άλλο αλλά νόμιζα ότι σας είπε ότι είναι περήφανος που σας μιλάει :stuck_out_tongue:

Ο κιθαρίστας των Αντίδραση στο πρόσφατό live τους, λίγο πριν αρχίσει η συναυλία μου κάνει:

“Παναγιώτη, μπορείς να τα σπάσεις όλα μετά?”

:lol: :lol:

Σωστός! :wink:

Έκανα edit!

Πέρασα 4 μέρες με διάσημο ντράμερ.
Δεν πήρα αυτόγραφο αλλά έμειναν τόσες αναμνήσεις…δε θα ξεχάσω ποτέ τις μεγάλες στιγμές

εγω ξερω τον κιαμο… ειχα ποσταρει και φοτο!!χαχαχαχαχα

Iggy Pop 1988 α ναι και τον ΛεΠα :!: