Ελπίδα για το μέλλον

Λεπόν, ποια συγκροτήματα που αρχίζουν και εμφανίζονται τώρα, θεωρείτε πως έχουν τις δυνατότητες να γίνουν τα μεγάλα ονόματα του μέλλοντος;

Μπορεί ο καθένας να συμπεριλάβει και “άγνωστες” μπάντες, τις οποίες έχει “ανακαλύψει” και θεωρεί μελλοντικές δυνάμεις… Θα μας κάνει καλό :wink:

Ας πω εγώ τα κλασσικά:

System Of A Down
Tool
Slipknot

Πρόσφατα άκουσα τους Cryonic Temple (μάλλον δεν τους ξέρετε) και μου φάνηκαν πολύ καλοί. Καθαρό heavy-metal και τρομερή έμπνευση. Α, είναι και Σουηδοί, πρωτάκουστο ε;

Και βέβαια groups του στυλ Opeth, Katatonia μπορούν πολύ εύκολα να κατακτήσουν υψηλές θέσεις αρκεί να μη κάνουν χαζομάρες (θέματα marketing κλπ) ή επαναπαυτούν στη θέση που είναι τώρα.

ROT, έλληνες, παίζουν nu του στυλ System Of A Down, Korn με στοιχεία grunge, βυζαντινή μουσική αλλά κυρίως θυμίζουν TOOL!!! Ίσως κάποιοι τους θεωρήσουν αντιγραφείς αλλά εγώ δεν συμφωνώ…

Nope, σε καμμία περίπτωση αντιγραφείς! Έχουν πολλά να δώσουν, και με τον καιρό 8α αποκτήσουν ολοκληρωτικά δική τους ταυτότητα!

Κρίμα που όταν έπαιζαν πέρυσι στην Πάτρα ήμουν 7ήμερη, αλλά που θα πάει, θα τους ξαναπετύχουμε κάπου, κάπως, κάποτε… :wink:

ΡΙΧΝΩ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ TOOL.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ. ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΩΡΑ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΡΡΟΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΕΒΙ ΡΟΚ.

Ρε σεις οι Tool είναι ήδη μεγαθήρια!!!
Πείτε κάνα όντως νέο όνομα!!

homo iratus,για τους λατρεις της καφριλας(Ηγετες στο undergroynd)
Eπισης και οι αμερικανοι hatebreed ειναι πολυ πορωτικοι και πιστευω οτι ηδη εχουν γινει παγκοσμιως γνωστοι…Οι STATIC-X εχουν να δωσουν πολλα.Το industrial που παιζουν ειναι αρκετα δυνατο.
Τελος οι killswitch engage,shadowsFall,the haunted(οχι και τοσο προσφατοι),queens of the stone age καιgodsmack ειναι αρκετα αξιολογοι και με τρομερο μελλον κατα την δικη μου γνωμη.

ΟΙ TOOL ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ?ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ 5-6 ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥΣ!
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΤΟΥΣ ΕΞΗΣ
1.GRAND MAGUS
2.DOOMSWORD
3.ALCHEMIST
ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ COMEBACK ΤΩΝ VOIVOD

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ¨ΡΙΞΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ‘ΑΥΤΙΑ’ ΣΤΟΥΣ HEAD CLEANER.ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΥΛ ΤΩΝ HOMO IRATUS.ΤΟ CD ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕΝΟ.

E oxi kai oi Tool elpida gia to mellon me 10 xronia skinikis parousias stin plati tous!!! …xalaroste :?

Ε, αφού είναι…!!! :roll:

The Mars Volta, πρόκειται για 2 μέλη των At The Drive-In (όχι μόνοι τους εννοείται) και το άλμπουμ τους De-Loused In The Comatorium ήταν για μένα το καλύτερο της χρονιάς που μας πέρασε…
Παίζουν … δεν μπορώ να προσδιορίσω τι παίζουν… progressive rock, punk, emo, jazz, fusion…

Heaven Forbid.Και σιγά μην τους ξέρει κανείς!!Συγκρότημα από Πετρούπολη οι οποίοι γαμανε και δέρνουν!!!Νομίζω οτι ετοιμάζουν CD αλλά δεν ξέρω στα σίγουρα.Αν κυκλοφορήσει ποτέ πάρτε το χωρίς δεύτερη σκέψη

ΤΟΥΣ TOOL ΕΓΡΑΨΑ ΣΑΝ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΨΗΛΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ.(ΟΤΑΝ ΠΟΥΛΑΣ 3.000.000 ΑΛΜΠΟΥΜ ΣΤIS H.Π.Α.(ΛΑΤΕΡΑΛΟΥΣ), ΟΣΟ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΟΙ ΛΙΝΚΙΝ ΠΑΡΚ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΝΟΜΑ.

OPEEEEEEEEEEEETH βεβαια…

Σωστός, θα συμφωνήσω αν και πιστεύω ότι τώρα είναι στο απώγειο τους.

DELIVERANCE και DAMNATION δυο εντελως διαφορετικα αμαγαλματα, αστρονομικης ποιοτητας, μουσικα δειγματα. Εκτιμω φοβερα τους καλλιτεχνες που δεν ακολουθουν την πεπατημενη. Γι αυτο το λογο λατρευω και τους PARADISE LOST. Θα μπορουσαν να ειχαν βγαλει 5 DRAGONIAN TIMES και να λεγαμε ολοι τι metal θεοι ειναι αυτοι…

Α, ναι και οι Paradise Lost ελπίδα για το μέλλον γιατί μπορεί να βγάλουν την δισκάρα από εκεί που δεν το περιμένεις… 8)
Ελπίζω… :stuck_out_tongue:

Συμφωνω με τους opeth,οτι ειναι συγκροτηματαρα.Εγω παντως προτιμω otep και παλι otep…

Δεν είναι πρωτοεμφανιζόμενοι αλλά κρίνοντας από τα 2 album τους τότε μπορώ να πω ότι οι Disturbed θα μπορούσαν να δώσουν ακόμα πιο τέλεια δείγματα(αν κατορθώσουν να λύσουν τα προβλήματά τους)…Θα πρέπει να πω ότι οι linkin park θεωρούνται μεγάλο συγκρότημα όπως και οι TOOL… 3000000 πωλήσεις σε τόσο ανταγωνιστικό χώρο δεν είναι εύκολο…Και για τους δύο όμως υπάρχει πολύ μέλλον μακάρι να συνεχίσουν έτσι…