Είναι οι καφρίλες αστείες ;

οι καφριλες ειναι ωραιες. δεν μου εχει τυχει ποτε καποο “προσβλητικο” περιστατικο επομενως τις βρισκω αρκετα καλες για να σπαει η μονοτονια :slight_smile: :lol:

Καφρίλες for ever. Δε χρειάζετα να είσαι 16, εγώ τις καλύτερες τις έκανα στα 18 μου. :stuck_out_tongue: Ωραία καφρίλα π.χ. είναι να ψεκάσεις στη μάπα τον κολλητό σου με εντομοκτόνο ενώ κοιμάται. Δεν ενοχλείς κανέναν ξένο και τρελαίνεσαι στα γέλια παράλληλα.

Ακρως ρατσιστικη λεξη (παρμενη απο το αγγλικο caffer, που σημαινει τους νεγρους της Κεντρικης Αφρικης). Ως εναλλακτικη θα προτιμουσα “χυδαια αστεια”.
Καλο ειναι να γινονται μονο με φιλους, καθως ανετα μπορεις να φας το κεφαλι σου, αν δεν το λαβει ειρηνικα ως “αστειο” ο απεναντι.

Τωρα να μου πεις που ο αδερφος μου βγαινει σε μερικες συναυλιες γυμνος, αυτο ναι μεν ειναι καφριλα, αλλα δεν ενοχλει “και πολυ” το κοινο :stuck_out_tongue:

Βεβαια, το να κανεις sex, και ξαφνικα να ακους καμια πορδη εσκεμμενη απο την μεθυσμενη κοπελια σου, ναι αυτο ειναι καφριλα, και ασχημη εμπειρια [-X

Δεν ξερω, και γω εκανα μαλακιες σε τριτους οταν ημουν πιτσιρικας, αλλα πιστευω οτι αν συνεχιζεις να τα κανεις και οταν εισαι 25, τοτε κατι υποπτο συμβαινει.

Λοιπόν, συνεχίζω: Αν είναι να κάνεις κατά κάποιον τρόπο ρεζίλι τον εαυτό σου χωρίς να σε νοιάζει, του στιλ να προχωράω στο δρόμο με περπάτημα John Cleese ενώ έχω 3 κοτσιδάκια, τότε είναι πολύ καλό. Για μένα ο άνθρωπος απελευθερώνεται όταν παύει να τον νοιάζει τι πιστεύουν οι άλλοι γιαυτόν. Όμως, όταν ενοχλείς άλλους με αυτά που κάνεις (και δε μιλάω για φάρσες σε μπατσάκια) πας στην έννοια της “ποινικής” κρυάδας… Έχω δοκιμάσει κ τ 2 είδη, και στη δεύτερη συχνά έχω μετανιώσει…

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ οι καφριλες ειναι το νοημα αυτης της ζωης

Σωστος ο leris. Αφου γουσταρουμε “καφριλες” ας κανουμε ρεζιλι τους εαυτους μας. Εκει ειναι ο μαγκας - αυτος που δεν θελει να τσαλακωθει και που πιστευει πραγματικα στο γελιο.

Απορία πρώην ξανθιάς
Επιλογή που να λέει είμαι άνω των 40 και τα χω ξεπεράσει προ πολλού όλα αυτά γιατί δεν υπάρχει?:-k
Εγώ τι να ψηφίσω τώρα???
Λοιπόν δεν ψηφίζω απαντώ
Και οι καφρίλες χρειάζονται ομορφαίνουν την ζωή μας κάντε της χαρείτε της γλεντήστε της αλλά με μέτρο και αυτοσυγκράτηση σεβόμενοι πάντα τον συνάθρωπό μας

Μετά από ένα σημείο γίνεται βαρετή και ένδειξη ανωριμότητας και μη χιούμορ απ το άτομο αυτό, ειδικά μετά το λύκειο. Κι αν συνεχίσει κι έτσι και μετά τα 20 πάει το 'χασε…

Δεν χρειάζεται να είσαι κάφρος για να έχεις χιούμορ. Αν όμως καταφεύγεις συνέχεια σε καφριλιές για να λες πως έχεις χιούμορ, μάλλον δεν έχεις.

Το βασικο συμπερασμα που προκυπτει απο το τοπικ ειναι οτι ο καθενας εχει διαφορετικο πραγμα στο μυαλο του οταν οριζει την “καφριλα”.

Aααανα μπραβο.Ειναι σαν να λες “ειναι αυτο το γκρουπ καλο?”.
Δηλαδη ειναι σαν να ρωτας για το αιωνιο ηλιθιο ερωτημα της αντικειμενικοτητας στη μουσικη.
Δεν υπαρχει.

Σε οσους αρεσει η καφριλα,με γεια μας με χαρα μας.Σε οσους οχι,με γεια σας.

Α.Και πολλοι ωριμοι μαζευτηκαμε δω μεσα.Σιγα.Θα πνιγουμε απο τα μηλα.

+100. Ο καθενας μαλλον την οριζει διαφορετικα. Προσωπικα δεν μ’ενοχλουν οταν γινονται απο ατομα που φαινεται να “το 'χουν”. Ισα-ισα. Ομως εχει τυχει αρκετες φορες να βγαζει ματι οτι ο αλλος προσπαθει να το παιξει καφρος κι αυτο ειναι τουλαχιστον εμετικο και βλακωδες.

Ναι είναι!!! :-- :-- :-- :-- :-- :-- :-- 8)

Όταν είναι μέσα στην παρέα μου, και κάφρικα ανέκδοτα θα πω, και καφρίλες θα κάνω, αφού δεν ενοχλώ κάποιον άγνωστο. Αν τώρα ενοχληθεί ο κολλητός μου, προφανώς θα μου πει κάνα γαλλικό και θα σταματήσω.

Καλα ρε φλωρε, γαλλικα μιλατε? Μηπως παιζετε και πιανο?

:expressionless:

Όχι, εγώ παίζω τσέλο. :stuck_out_tongue:

Αυτό ναι…

Κι εγώ συμφωνω οτι είναι υποκειμενικο οπως και μ’αυτο που ειπε η Σοφι οτι εξαρταται απο το ποιος την κανει. Με αλλες εχω γελασει πολυ, με αλλες καθολου. Παντως εχω ακουσει και καφριλες που εχουν και χιουμορ!

Mια χαρά είναι οι καφρίλες αρκει αυτός που τις κάνει να “το 'χει” όπως πολύ σωστά ειπώθηκε πιο πάνω… Eπίσης δε νομίζω ότι ειναι αντιαισθητικό για μια κοπέλα να τις κάνει αλλα, και παλι, μονο οταν και εκεί που την παιρνει.
Χρειάζεται και η θηλυκοτητα και το νιαου νιαου πού και πού… Κάφρος και γατούλα αναλόγως την περισταση :stuck_out_tongue:
Εγώ πάντως γελάω και σίγουρα αν πιστευα ότι το χω θα τις εκανα…

Μια χαρά αστείες είναι όταν είναι μέσα σε μια παρέα και δεν πάμε να το παίξουμε τρου σε έναν άγνωστο για να δούμε “αν θα κομπλάρει”. Όσο για τις κοπέλες, δε νομίζω ότι η θηλυκότητα είναι κάτι που χάνεται τόσο εύκολα, δηλαδή με το να λέει η κοπέλα και κανένα κάφρικο αστείο. Και τέλος πάντων προτιμώ πολύ περισσότερο να κάνω παρέα με κοπέλες που είναι πιο χύμα, παρά με γατούλες καναπέ :slight_smile:

Βέβαια οι καφρίλες ως αστείο έχουν το κακό ότι όπως κάθε αστείο πρέπει να είναι επιτυχημένες. Δηλαδή, δεν ταιριάζουν σε κάθε μα κάθε περίσταση, καταντούν βαρετές όταν γίνονται μόνο τέτοιες και φυσικά πρέπει να είναι έξυπνες. Όταν είμαστε για καφέ και αρχίζουμε τα ρεψίματα, τότε δεν κάνουμε ούτε καφρίλα ούτε αστείο. Απλά είμαστε βόθροι :slight_smile: Γιαχ :slight_smile:

Α ξέχασα να πω ότι οι επιλογές του πολλ είναι κάφρικες :wink: Κάπου είδα ότι το λέει κι ο Κρισπ, νομίζω.

Η γνωμη μου ειναι οτι η καφριλα ειναι αστεια. Οι φιλοι μου λενε οτι ειναι αστεια η καφριλα. Ο μπαμπας λεει οτι αυτα ειναι χαζα πραγματα και οτι κανω σαν μωρο παιδι. Ο μπαμπας εχει ενα μεγααααλο αυτοκινητο!